Şimdi Ara

Sony, akıllı telefon ve televizyon ürünlerinde kesintiye gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony, akıllı telefon ve televizyon ürünlerinde kesintiye gidiyor

Büyük firmaların bir sektörde tökezlemeye başlaması ne yazık ki beraberinde kesinti ve işten çıkarmaları da getiriyor. Samsung'un ardından bir başka Asyalı dev Sony de ürün gamında kesintiye gidiyor. 

Son yıllarda hem akıllı telefon pazarında hem de televizyon pazarında sıkıntılar yaşayan Sony, maliyetleri azaltmak adına çareyi ürün kesintisi yapmakta buldu. Reuters'in verdiği bilgiye göre firma yüzde 30 civarında düşen satışlara karşın kesinti yaparak bu bölümlerinde kar elde etmeyi amaçlıyor. Firma ayrıca gelecek yıl FIFA sponsor listesinden de ayrılma kararı aldı. 

Sony bu hamleleri 3 yıllık elektronik cihaz bölümlerini yeniden yapılandırma kapsamında yapıyor. Firmayı ayakta tutan PS4 oyun bölümü ve görüntü sensörü bölümü yatırım almaya devam edecek. Sony her iki bölümden mali yıl sonuna kadar 25 milyar dolarlık gelir elde etmeyi bekliyor. 

PS4 satışları ile yüzü gülen Sony bununla birlikte şirket genelinde mali tabloları düze çıkaracak kadar satış yapamadı. Firmaya asıl katkıyı video oyun satışları yapıyor. Ayrıca video ve müzik dağıtım servislerinin de satışlarını artırması bekleniyor. 

Akıllı telefon pazarının büyümesi ise firmanın mobil cihaz bölümüne yaramadı ancak görüntü sensörü bölümü adeta patlama yaptı. Daha yetenekli ve kaliteli sensörleri piyasanın ilgisini çekince Apple ve Samsung gibi müşterileri de siparişleri artırdı. 

Sony zaten gelecek yıl için tek bir amiral gemi modeli planladığını açıklamıştı. Bununla birlikte bu yıl Z4 Compact modeli de beklenmiyor. Ayrıca orta seviye Xperia modellerinin sayısının da azaltılacağı tahmin ediliyor.  

• Bir zahmet z4 1 yıl gitsin artık compact'ta gelmesin z4'ün.Sony android te en sevdiğim üreticidir muazzam kalitede ve özellikli kaya gibi telefonlar üretiyor tasarım 10 numara çzellikle z3 compact muhteşem olmuş

• z2 compact da yoktu.z4 compact çıkmaması normal.nitekim android piyasasında rakibi hala yok.6 aylık amiral gemisi döngüsü tasarlama eminim firmaya çok maliyet getirmiştir.sony android piyasasında htc ile birlikte tartışmasız premium marka.htc donanım olarak biraz geriden geliyor.

ps zaten baştan beri cihazdan değil oyundan kar eden bir sistem.oyun sayısı henüz kısıtlı.o yüzden yeterli getirisi olmamıştır.
  • televizyonda yüksek fiyatları indirse satışları artabilir, ortalık çinlilere kaldı (samsung ,lg)

• quote:

Orijinalden alıntı: foreveriphone

Bir zahmet z4 1 yıl gitsin artık compact'ta gelmesin z4'ün.Sony android te en sevdiğim üreticidir muazzam kalitede ve özellikli kaya gibi telefonlar üretiyor tasarım 10 numara çzellikle z3 compact muhteşem olmuş

Neresi kaliteli ve samsung dışında hangi telefondan sağlam açıklar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    Lg ve samsung dan kaliteli büyük ihtimalle bi ton çin firmasından da apple ı da unutmayalım eğilme felan yazılım sorununuda çözerlerse daha 2 yıl telefon vermeseler olur desem yeridir
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaytunali

Lg ve samsung dan kaliteli büyük ihtimalle bi ton çin firmasından da apple ı da unutmayalım eğilme felan yazılım sorununuda çözerlerse daha 2 yıl telefon vermeseler olur desem yeridir

O kadar kaliteli olduğu için Phonearena en çok kronik sorun Z2'de ve Z1 en başarısız amiral gemisi oldu diyorlar değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Orijinalden alıntı: berkaytunali

O kadar kaliteli olduğu için Phonearena en çok kronik sorun Z2'de ve Z1 en başarısız amiral gemisi oldu diyorlar değil mi?

xperia z2 2014ün en iyi telefonudur. Ama z1 modeli başarısızdı onu kabul ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesmanyax -- 25 Kasım 2014; 16:30:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce iphone 4, iphone 5, galaxy s4 kullanmış ve şu anda z2 kullanan biri olarak söylüyorum. En memnun olduğum telefon xperia z2 oldu. O kadar uygulama, program, apk kurduğum halde bir defa bile donma, takılma şişme yaşamadım " samsungta bu hak getire zaten. İphoneda da ios 7 ile beraber karşıdan biri aradığı zaman cevap veremez oldum, donma çok oluyordu ". Sony gibi bir dev bu kadar güzel görünümlü, yazılımsal olarak mükemmele yakın cihazlar üreten, tasarım olarak 10 insandan 9 unun sevdiği tasarıma sahip cihazlar üreten bir şirketin böyle hallere gelmesi gerçekten üzücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkhair

Daha önce iphone 4, iphone 5, galaxy s4 kullanmış ve şu anda z2 kullanan biri olarak söylüyorum. En memnun olduğum telefon xperia z2 oldu. O kadar uygulama, program, apk kurduğum halde bir defa bile donma, takılma şişme yaşamadım " samsungta bu hak getire zaten. İphoneda da ios 7 ile beraber karşıdan biri aradığı zaman cevap veremez oldum, donma çok oluyordu ". Sony gibi bir dev bu kadar güzel görünümlü, yazılımsal olarak mükemmele yakın cihazlar üreten, tasarım olarak 10 insandan 9 unun sevdiği tasarıma sahip cihazlar üreten bir şirketin böyle hallere gelmesi gerçekten üzücü.

S800 ile yazılımı şişirilmemiş her cihazın hızlı olması gerek zaten, Z2ye ozgu bir şey değil bu

• quote:

quote:

Daha önce iphone 4, iphone 5, galaxy s4 kullanmış ve şu anda z2 kullanan biri olarak söylüyorum. En memnun olduğum telefon xperia z2 oldu. O kadar uygulama, program, apk kurduğum halde bir defa bile donma, takılma şişme yaşamadım " samsungta bu hak getire zaten. İphoneda da ios 7 ile beraber karşıdan biri aradığı zaman cevap veremez oldum, donma çok oluyordu ". Sony gibi bir dev bu kadar güzel görünümlü, yazılımsal olarak mükemmele yakın cihazlar üreten, tasarım olarak 10 insandan 9 unun sevdiği tasarıma sahip cihazlar üreten bir şirketin böyle hallere gelmesi gerçekten üzücü.

S800 ile yazılımı şişirilmemiş her cihazın hızlı olması gerek zaten, Z2ye ozgu bir şey değil bu

Kardeşimde S5 var ve donmalardan, yavaşlamalardan şikayetçi. Arkadaşımda g3 var. O da nadiren de olsa oluyor diyor. One M8 kullananlarda sıkıntı yokmuş diye duydum.

• Çok sık model çıkarıyorlar senede bire düşürmeleri lazım bu hızı.
  • Bu kararları 3-4 yıl önce yapmaları gerekirdi yinede hatalarının farkındalar.

• quote:

quote:

quote:

Kardeşimde S5 var ve donmalardan, yavaşlamalardan şikayetçi. Arkadaşımda g3 var. O da nadiren de olsa oluyor diyor. One M8 kullananlarda sıkıntı yokmuş diye duydum.

Nexus5de de olmaz mesela, g3 2k ekranlı olduğundan daha uygulamalar QHD uyumlu değil.

• Elsa kullanıcısına yanıt
    Z1 kullanan biri olarak fiziksel olarak bi kronik sorun duymadım Z2 de var gibi gördüm ki oda ilerleyen sürümlerde düzeltildi ayrıca samsungların küçük bi düşmeyle ekran kırılması sorununu ne yapıcaz sony de hiç duymadım desem yeridir yani
  • Arkadaş ben bu sony düşmanlarını anlamıyorum her sony konusunda gelip trollük yapıyorlar fanboyları anlarım da bu düşmanlık çok mantıksız.tamam sony bazı kötü işler yapmıştır, tamam sevmiyosan sevme ama her konuda "zaaa sony batıyor zaa ahaha" yazmak nedir ya amacınız nedir yani başka derdiniz işiniz mi yok?

• quote:

quote:

kimin fanısın anlamadım ama git 801ac li s5 ve g3 kullan. sonra git düz s800 lü z1 kullan farkı gör sonra fanlıgına devam edersın. htc ve sony harıc android alınmaz. nokta.

• quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

quote:

kimin fanısın anlamadım ama git 801ac li s5 ve g3 kullan. sonra git düz s800 lü z1 kullan farkı gör sonra fanlıgına devam edersın. htc ve sony harıc android alınmaz. nokta.

Bizzat g2 kullanıyorum yarın da g3 telefonum geliyor ayrıca bak ben ne yazmışım "yazılımı şişirilmemiş" s5'i bu yüzden nasıl bu klasmana aldın bilmiyorum g3ün çok nadir takılmasının sebebi de QHD ekran o da herkes 5.0 ile düzeldi diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: filteke

televizyonda yüksek fiyatları indirse satışları artabilir, ortalık çinlilere kaldı (samsung ,lg)

Samsung ? LG ? Çinli ?
  • bu gidişle elektronik pazardan çekilecek gibi eski havasını yavaş yavaş kaybediyor sony ericsson olduğu zamanlardaki havası yok artık kar elde etmek için kesintiye gitmesi kötü olmuş bu düşünce adamı yokuş aşağı götürür onun yerine ürünlerini kalitesinden ödün vermeden daha ucuza üretebilmenin yollarını arasalar şimdiki duruma düşmezlerdi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.