Şimdi Ara

Razer DeathStalker Klavye - Video İnceleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Razer'ın oyuncu klavyelerinden biri olan DeathStalker'ı sizler için inceliyoruz.

• Herkese şimdiden iyi seyirler diliyorum : )
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • eee aga turkce karakter yok napım onu ben

• silah güzelmiş. nerden aldınız.

• İnceleme güzeldi. Giriş seviyesi olarak baya sönük kalmış bir klavye olmuş :)

• bu bsc için bir başlangıç mıydı?

• bu arkadaşın incelemesi güzel olmuş.Bu tür oyuncu ekipmanları incelemelerinin devamınıda bekleriz.

• tuşların kalınlığı çok az, oyun oynarken birden fazla tuşa basma olasılığı çok yüksek gibi geldi bana genelde oyuncu klavyelerinin tuşları biraz daha kalın olur.Makro tuşlarının olmaması da ilginç

• Biri bilerek iyi yorumlarda eksiye abanmış. Kesin oyunları beğenmedi ya da invokerdan tokat yemiş biri. eheh Teşekkürler arkadaşlar : D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Sezer -- 24 Kasım 2014; 23:31:34 >
  • İnceleme oldukça başarılı olmuş, keyifle dinledim , elinize sağlık.Ancak (Duymamışsam affola) fiyatın ne olduğunu söyleseniz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum :)

• bende 8 senedir aynı klavye var valla tek tuşunda sıkıntı yok hala takır takır oyun oynuyorum geçen vatan da görmüştüm 428 tl idi klavye, klavye la bu o paraya amd orta üst seviye bi ekran kartı alırsın boşa masraf bence sizin de yorumlarınızı merak ediyorum bu konu da :)

• quote:

Orijinalden alıntı: redown1787

bende 8 senedir aynı klavye var valla tek tuşunda sıkıntı yok hala takır takır oyun oynuyorum geçen vatan da görmüştüm 428 tl idi klavye, klavye la bu o paraya amd orta üst seviye bi ekran kartı alırsın boşa masraf bence sizin de yorumlarınızı merak ediyorum bu konu da :)

Klavye - mouse - gamepad gibi ürünler sizin bilgisayarla direkt bağlantı kurduğunuz, birebir iletişime geçtiğiniz yegane cihazlardır. Durum böyle olunca birçok kullanıcının önem vermediği bu ürünlerin aslında ergonomik, kullanışlı ve isteklere cevap veren cihazlar olması gerektiği ortaya çıkıyor. Aradaki farkı anlamanız için bu tür ürünleri uzun süre kullanıp deneyim etmeniz gerekir. Ben şimdiye kadar bu tür ürünleri kullanmış kişilerin "aslında bunlar çok gereksiz" dediğini görmedim. Hep şu örneği veririm:

Müzik dinlerken giriş seviyesi bir Sony kulaklık kullanırsınız; "Çok güzel sesi var, çok memnunum, daha fazlasına gerek yok" dersiniz...
    Sonra orta karar bir Sennheiser kulaklık alırsınız; "Harika ses veriyor, bir daha Sony'e elimi sürmem" dersiniz...
    Daha sonra biraz daha paraya kıyıp üst seviye bir Audio Technica kulaklık alırsınız; "Ben aslında bunca zaman müzik dinlememişim" demeye başlarsınız.
    Bu böyle gider...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 25 Kasım 2014; 0:02:17 >

• güzel inceleme..ama sonda ateş edip kameranın camları dağılmış gibi yapılsa süper olurdu :D çok şey mi istiyorum :D :D

• quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: redown1787<br> <br> bende 8 senedir aynı klavye var valla tek tuşunda sıkıntı yok hala takır takır oyun oynuyorum geçen vatan da görmüştüm 428 tl idi klavye, klavye la bu o paraya amd orta üst seviye bi ekran kartı alırsın boşa masraf bence sizin de yorumlarınızı merak ediyorum bu konu da :)<br> </blockquote><br> Klavye - mouse - gamepad gibi ürünler sizin bilgisayarla direkt bağlantı kurduğunuz, birebir iletişime geçtiğiniz yegane cihazlardır. Durum böyle olunca birçok kullanıcının önem vermediği bu ürünlerin aslında ergonomik, kullanışlı ve isteklere cevap veren cihazlar olması gerektiği ortaya çıkıyor. Aradaki farkı anlamanız için bu tür ürünleri uzun süre kullanıp deneyim etmeniz gerekir. Ben şimdiye kadar bu tür ürünleri kullanmış kişilerin "aslında bunlar çok gereksiz" dediğini görmedim. Hep şu örneği veririm:<br> <br> Müzik dinlerken giriş seviyesi bir Sony kulaklık kullanırsınız; "<i>Çok güzel sesi var, çok memnunum, daha fazlasına gerek yok</i>" dersiniz... <br> Sonra orta karar bir Sennheiser kulaklık alırsınız; "<i>Harika ses veriyor, bir daha Sony'e elimi sürmem</i>" dersiniz... <br> Daha sonra biraz daha paraya kıyıp üst seviye bir Audio Technica kulaklık alırsınız; "<i>Ben aslında bunca zaman müzik dinlememişim</i>" demeye başlarsınız. <br> Bu böyle gider...

siz de haklısınız ama ben sadece klavye üstünden dedim yoksa bende mouseye iyi para verdim yani şöyle diyim belli ki oyunlar konusun da benden daha bilgili ve tecrübe sahibisiniz oyun oynarken W,A,S,D gibi ana tuşlar dışında menü açma, harita açma vs gibi tuşlardan başka bir tuş kullanıyormusunuz ben şahsen kullanmıyorum sizin de fikirlerinizi merak ediyorum :)

• quote:

bende 8 senedir aynı klavye var valla tek tuşunda sıkıntı yok hala takır takır oyun oynuyorum geçen vatan da görmüştüm 428 tl idi klavye, klavye la bu o paraya amd orta üst seviye bi ekran kartı alırsın boşa masraf bence sizin de yorumlarınızı merak ediyorum bu konu da :)

+1, bu arada alttaki üyede haklı kendince

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • para tuzagı hepsi aynı kılavye basıyon çalışıyo işte bunlar bak razer oyucu setim var demek için oyuncu klavyesi diye bişeymi var ya faresi hadi neyse
    klavyeye fazla para vermeyin alın gitsin bitane

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: redown1787<br> <br> bende 8 senedir aynı klavye var valla tek tuşunda sıkıntı yok hala takır takır oyun oynuyorum geçen vatan da görmüştüm 428 tl idi klavye, klavye la bu o paraya amd orta üst seviye bi ekran kartı alırsın boşa masraf bence sizin de yorumlarınızı merak ediyorum bu konu da :)<br> </blockquote><br> Klavye - mouse - gamepad gibi ürünler sizin bilgisayarla direkt bağlantı kurduğunuz, birebir iletişime geçtiğiniz yegane cihazlardır. Durum böyle olunca birçok kullanıcının önem vermediği bu ürünlerin aslında ergonomik, kullanışlı ve isteklere cevap veren cihazlar olması gerektiği ortaya çıkıyor. Aradaki farkı anlamanız için bu tür ürünleri uzun süre kullanıp deneyim etmeniz gerekir. Ben şimdiye kadar bu tür ürünleri kullanmış kişilerin "aslında bunlar çok gereksiz" dediğini görmedim. Hep şu örneği veririm:<br> <br> Müzik dinlerken giriş seviyesi bir Sony kulaklık kullanırsınız; "<i>Çok güzel sesi var, çok memnunum, daha fazlasına gerek yok</i>" dersiniz... <br> Sonra orta karar bir Sennheiser kulaklık alırsınız; "<i>Harika ses veriyor, bir daha Sony'e elimi sürmem</i>" dersiniz... <br> Daha sonra biraz daha paraya kıyıp üst seviye bir Audio Technica kulaklık alırsınız; "<i>Ben aslında bunca zaman müzik dinlememişim</i>" demeye başlarsınız. <br> Bu böyle gider...

siz de haklısınız ama ben sadece klavye üstünden dedim yoksa bende mouseye iyi para verdim yani şöyle diyim belli ki oyunlar konusun da benden daha bilgili ve tecrübe sahibisiniz oyun oynarken W,A,S,D gibi ana tuşlar dışında menü açma, harita açma vs gibi tuşlardan başka bir tuş kullanıyormusunuz ben şahsen kullanmıyorum sizin de fikirlerinizi merak ediyorum :)

Bu mantıkta bakarsak; sizin "iyi para verdim" dediğiniz mouse'unuzun da tuşları var, dışarıda 5 TL'ye satılan mouse'un da tuşları var. İkisi de sağa ittiğinizde sağa, sola ittiğinizde sola gider. İkisiyle de ateş edebilirsiniz, ikisinin de tekeleği ile silah değiştirebilirsiniz.

O yüzden klavyeyi de karşılaştırırken oyunda kullanılan tuş sayısı ile karşılaştırma yapmak yanlış olur, çünkü hepsinde tuş var. Ama klavyede aklıma gelebilecek bazı önemli özellikleri sıralayayım;

Tuş aralıkları
    Tuşların iç bükeyliği
    Tuşların sertliği
    Aynı anda birkaç tuşa bastığınızda sorun çıkarmaması
    Ekstra makro tuşları, ses ayar tekerleği, medya tuşları
    Oyun içinde yanlışlıkla Windows tuşuna bastığınızda sorun çıkmaması için tuş kilidi
    Oyundaki frame değerlerini, işlemci ve ekran kartı sıcaklığını görebilmemi sağlayan dijital ekranı
    Özellikle karanlıkta PC kullananlar için tuşlarının aydınlatmalı olması
    Kablo karmaşasını engellemesi için kulaklık ve mikrofon girişlerinin olması
    Kolay ulaşım için USB girişinin olması
    Uzun süreli kullanımlarda bileği ve parmakları ağrıtmayacak ergonomide olması

Bunları kimileri sizin için çok gereksiz olabilir ancak benim açımdan önemli değişkenlerdir. Yoksa evet, 5 TL'lik klavyede de oyun oynanır elbet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 25 Kasım 2014; 10:49:09 >

• quote:

tüm gün oturduğu koltuktan kalkmadan lol oynayıp arada torrentten indirdiği oyun çalışmayınca googleda "oyun kasıyor yardım" diye aratıp çıkan abidik gubidik programları indiren bir tipe benzettim seni

• Frozen Grenadier kullanıcısına yanıt
    ahahhaha bu gördüğüm en ilginç yorumdu : D
  • Maddi durum el vermedi : D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.