Şimdi Ara

Evde Klasik Gitar Kaydı İçin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopun karşısına geçip kayıt yapıyorum ancak ses kalitesi kötü oluyor. Öneriniz var mı ne yapabilirim ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nurborden

Laptopun karşısına geçip kayıt yapıyorum ancak ses kalitesi kötü oluyor. Öneriniz var mı ne yapabilirim ?

Bu işlerle pek uğraşmıyorum ama, örneğin çaldığım bir parçayı kayıt etrmek istediğimde "Free Sound Recorder" diye bir program var. Ücretsiz net te bulabilirsin. Kullanımı basit. Yalnız kulaklık mikrofon olması lazım. çalmağa başlayınca, programın ön yüzünde olan "start recording" i tıklıyorsun. Çalman bitince de "stop recording" i tıklıyorsun hepsi bu. Yalnız çok daha iyi programlar da var. Nette ararsan bulursun zaten. Bu arada klasik gitar ile ritm atıp, arpej mi yapıyorsun? Solo çalıyor musun?
  • Laptopun mikrofonunu mu kullanıyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @SONEKTRA
    Evet apple bilgisayar ve stok mikrofonu.

@tgy355
    Her ikisini de kullanacağım yani dayımla beraber çalıyoruz karışık solo da var ritm ve arpej de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurborden -- 26 Kasım 2014; 23:09:17 >
  • nurborden kullanıcısına yanıt
    Apple ear pods varsa kulaklık çıkışına takın. Kulaklığın mikrofonunu gitarın deliğine yakın tutmaya çalışın. Garage band yada quick time ile kaydedebilirsiniz.

• profesyonel bi ses kartı alıp kaliteli ses kaydı yapabilirsiniz hocam
  • Bir tane kaliteli mikrofon alsam ,sennheiser meşhur diye duyuyorum, onu bağlayıp yapsam nasıl olur sizce mantıklı mı ?
  • Focusrite Scarlett studio paketi işini görür...

• quote:

Orijinalden alıntı: nurborden

Bir tane kaliteli mikrofon alsam ,sennheiser meşhur diye duyuyorum, onu bağlayıp yapsam nasıl olur sizce mantıklı mı ?

bilgisayarın mikrofonuna göre tabikide daha iyi iş görür ancak bir ses kartına ve bir kayıt programına ihtiyacın var cubase gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.