Şimdi Ara

Jb yapınca garanti ve kasko devre dışı mı kalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok konu söıldı biliyorum ama geçen hafta aldım cihazı 2 yıl garantisi ve kaskosu var jb yaparsam garanti ve kasko durumu ne olur??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi restore cak gecer

• BitterSacrificase B kullanıcısına yanıt
    Serviste anlamazlar demi??

• Jailbreak, telefonu kasko ve garanti dışı bırakır, Apple'ın açıklaması bu şekilde. Eğer servise jailbreakli bir telefon verirseniz kullanıcı hatası diyerekten telefonunuzu rapor ederler, tabi servis çalışanlarına bağlı bazıları rapor etmiyor ve garanti devam ediyor. Fakat telefonu iTunes ile restore ettiğiniz zaman telefondan jailbreak tamamen kalkıyor. Bu şekilde verseniz teknik servis daha önce jailbreak yapılıp yapılmadığını anlamaz. Bu sebeple kasko ve garantiden faydalanmış olursunuz. Aslında telefon çok teknik bir incelemeden geçse restore yapılsa dahi jailbreak yapılıp yapılmadığı anlaşılabilir. Ama merak etmeyin o kadar incelenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCNerd -- 24 Kasım 2014; 16:49:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihTeriminDili

Serviste anlamazlar demi??

İsterlerse anlarlar tabiki. Ama apple senin jailbreak yapip yapmadiginla ugrasmaz. Garantiyi felan bozmaz rahat ol yap jailbreak. En kotu ihtimalle restore yapilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 24 Kasım 2014; 16:50:23 >
  • Saolun herkese bir de jb hakkında bilgi alabilir miyim??

• ahmckr kullanıcısına yanıt
    O zaman gönül rahatlığıyla yapıyorum jailbreak i??

• JB siz iphone kullanmanın hiçbir anlamı yok.
  • fofer kullanıcısına yanıt
    biliyorum da garanti sorun benim için sen ne diyosun garanti ve kasko konusunda

• quote:

biliyorum da garanti sorun benim için sen ne diyosun garanti ve kasko konusunda

Bir restoreye bakar hepsi, jb cihazı garanti dışında bırakmaz. Yıllardır bütün cihazlarımı jb li kullanıyorum. Garanti ile de hiç işim olmadı.
    Kasko derken?
    kasko yani düşme çalınma vs olursa masrafı karşılıyolar

• quote:

kasko yani düşme çalınma vs olursa masrafı karşılıyolar

Kaskoya vereceğin para, adam akıllı bir cam ekran koruyucu ve kılıf al daha uygun olur.
    Spigen den şaşma derim.http://www.spigen.com.tr/
    Neler yapabilirim jb ile peki??servise giderse anlamazlar demi restore yaparsam??

• quote:

Neler yapabilirim jb ile peki??servise giderse anlamazlar demi restore yaparsam??

Anlamazlar, kapasiteleri yetmez =) Yapamayacaklarını saysam daha kolay olur
    Son olarak hangisini kullanarak yapıyım bir de yapmak için rehber atar mısın??

• Telefona jailbreak yapmak telefonu garantiden çıkartmaz. Şayet telefon jailbreak'liyken aynı işi yapan (çakışan) uygulamalar yüklersen büyük ihtimal safe mode'a düşersin.
    Hepimiz yüzlerce kez düştük o moda. oraya gidince sakin ol. Cydia ya tıkla son yüklediğin tweakleri sil. Bu iyi hali,eğer seni safe mode'a atmak yerine direk kapanırsa cihaz ve sen o halde içinde jailbreak varken restore yapmadan servise gönderirsen evet o zaman garantiden çıkar .
  • Allouse A kullanıcısına yanıt
    O durumda restore yapabilmek için pc gerekli sanırsam itunes ile??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihTeriminDili -- 26 Kasım 2014; 7:23:05 >
  • Hiç olmadı recovery moda sokup verirsin telefonu raad ol :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FatihTeriminDili kullanıcısına yanıt
    Evet, Pc ye baglayip power ve anaekran tusuna 5 saniye kadar basili tutacaksiniz. Ardindan Apple logosu cikinca power tusundan elinizi cekeceksiniz. Ekranda mavi itunes logosu ve kabloyu takin isareti cikacak. Sonra itunes tan geri yukleme/restore secenegini takip edip sifirlayacaksiniz

• Sıfırladıktan sonra sorun olmazzz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.