Şimdi Ara

lütfen acil yardim.ilk bisiklet/ ikisi arasinda kaldim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar genelde sehir icinde ve arada 4-6 saatlik uzun asvalt turlarda kullanmayi dusunuyorum. iki bisiklet arasinda kaldim. linklerden bakip inceleyip hangisini alsam ve hangisi daha avantajli soylermisiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-focus-crater-lake-3.0-2013-model-1-ay-kullanildi-178330889/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-giant-seek-2-bordo-179598504/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiva271 -- 24 Kasım 2014; 10:40:40 >

• hiva271 H kullanıcısına yanıt
    Her zaman dediğimiz gibi şehirde şehir bisikleti, dağda bayırda dağ bisikleti kullanın. Asfalt yollarda yüksek hızlara çıkmak için ise yol bisikleti tercih edin. Verdiğiniz linklerden ikincisi, yani Giant Seek şehir ve tur kategorisinde oldukça güzel bir bisiklet. Görülen kadarıyla yanında ihtiyaç duyulacak pek çok aksesuarı da mevcut. Kadro boyunun size uygun olup olmadığını öğrendikten sonra ilgilenebilirsiniz. Asfalt zemin dışına çıkmak ve bozuk yollarda da konforlu sürüş yakalamak için Merida Crossway gibi commuter cross sınıfı şehir/tur hibritlerine bakabilirsiniz.
  • sadettinz S kullanıcısına yanıt
    boy 180
    ic bacak boyu 83 cm
    kilo 88-90
    uygundur diye dusunuyorum.

peki ön kitli maşa taktirmalimiyim sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiva271 -- 24 Kasım 2014; 2:00:56 >
  • Bir mtb kullanıcısı olarak corratec her ne kadar beni al diye bağırsada, asfalt yolda sürecekseniz giant size daha uygun bir seçenek hem görüntüsüde oldukça hoş.
  • bizim burda asvalt ama cok berbat bi asvalt. oyuzden mtb dusundum. bir yandan da giant amortisörsüz oldugu icin sikinti yaratir mi sehir icinde merak ediyorum. taktirmali miyim kitli ön maşa? yoksa cok mu gereksiz kacar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiva271 -- 24 Kasım 2014; 2:59:09 >
  • hiva271 H kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgilere göre size uygun olan kadro boyu L, yani ilandaki bisiklet size uygun. Amortisörlü maşanın bozuk zeminde konforu artırdığı gerçek, bununla beraber bisikletinize 1 - 1,5 kg ağırlık getirmek ve yokuşlarda bir miktar güç kaybı gibi etkileri söz konusu. Kilitli amortisörlü maşaların kaliteli modellerinde güç kaybı ihmal edilebilir düzeylere iniyor. Uzun tur için yanınızda taşıyacağınız heybelerin yanında amortisörün ağırlığı pek önemli olmayabilir. Başlangıçta düz maşa ile deneme yapıp neticeye göre maşa değişimi düşünmeniz yerinde olur.
  • sadettinz S kullanıcısına yanıt
    Sadettin bey cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler ve zamaninizi ayirdiginiz için. Bu arada mtb den vazgectim linkte ekledigim focus city bike nasil acaba sizin fikriniz nedir begendiniz mi? Ben focusu alip giant'in aksesuarları ile birlestirmeyi düsunuyorum. Mantiklimidir? Sizin fikriniz ne olurdu bu konuda? Simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar yardimlariniz icin tesekkur ederim focus satilmis. Giant alicam sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiva271 -- 24 Kasım 2014; 22:34:24 >
  • Bende merida crossway 100 almaya karar
    Verdim boyum 180, ic bacak boyum 83 cm
    52 cmlik kadromu alsam 55 cm olandanmi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.