Şimdi Ara

ttnet fiber kandırmacası , Bilgi lazım arkadaşlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir yakınım adslden ttnet fibere geçti. Zyxel vdsl modem verdiler , telefon hattına bağla demişler. Yakınımda evine gitmiş modemi bağlayıp internete gidiyor. Fiberin anlamı daire içine kadar optik kablo döşenmesi değilmidir. Telefon kablosuna vdsl modem bağlayınca fiber net mi oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesmanyax -- 23 Kasım 2014; 22:25:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İşte o yüzden "çakma fiber" deniyor... Telekom yatırım yapıp her daireye fiber götürmek yerine mahalle dolaplarına vdsl2 ile erişim sağlıyarak güya fiber internet veriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

İşte o yüzden "çakma fiber" deniyor... Telekom yatırım yapıp her daireye fiber götürmek yerine mahalle dolaplarına vdsl2 ile erişim sağlıyarak güya fiber internet veriyor...

Bunu bilmiyordum , vay çakallara bak. Bunlar ayak üstü milleti kandırıyorlar demek ki , birde sabit ücret vss milleti soyuyorlar. Elin yahudisine Türk Telekom bedava peşkeş çekildi , yahudide bizi peşkeş çekiyormuş

• Cok kafayı takmayın buna. Bakir kablolar kaliteli ise pratikte daire icine kadar gelen fiberden pek bir farkı yok. Hatta hiç yok diyebilirim. Cunku mesafeler kisa. Her ikisi de 100mbite cikabiliyor. Upload hizlari da ayni. Size taahhüt edilen hiz veriliyorsa ister fiberoptik kablodan gelsin veri, ister tahtadan gelsin...

• Benim de araştırmalarıma göre mesafe çık büyük bir faktör. Ben de evime TTNET FİBERNET aldım bügün bağlantısı yapıldı eve gidince deneyeceğim. Apartman içine T21 fiber kabini koymuşlar burdan bina içine bakır kablo ile dağıtım yapılıyor. Teorik olarak bakır kablo da 100 mbit rahatlıkla destekleyebiliyor. Apartman içinde fiber kabin olduğu için de mesafenin pek problem olacağını zannetmiyorum.

Ayrıca şöyle bir düşününce eninde sonunda bilgisayara giren bağlantı cat 6 network kablosu. Sonucta fiber kablo bilgisayara kadar bağlanmıyor. Eğer ki fiber noktasından eve kadar olan mesafe aşırı fazla değilse, 300 mt civarına kadar 100 mbit problem olmuyor mesela Huawei Hg630a modemde, ha eve kadar fiber gelmiş ha apartman girişine kadar gelmiş pek birşey fark etmiyor. Aradaki en büyük fark nedir peki? Verilebilen toplam bant genişliği. Eve kadar gelen fiber bağlantı tek bir fiber kılındaki bant genişliğini tek başına kullanırken diğer bağlantı tipleri belli bir bant genişliğini paylaşmak durumunda kalıyor. Apartman girişine takılan geniş bant kabinler için gene çık büyük pr

• pesmanyax kullanıcısına yanıt
    Mesafe kısa ise bakır fiber fark etmez, aynı sonucu verir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.