Şimdi Ara

Apple ile Xiaomi arasındaki söz duellosu devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple ile Xiaomi arasındaki söz duellosu devam ediyor

Son dönemde tasarım gurusu Jonathan Ive'nin hırsızlık suçlaması ile başlayan Apple-Xiaomi arasındaki tartışmalar bir söz duellosuna dönüşmek üzere. Xiaomi'nin patronu Lei Jun'un bir etkinlikte akıllı telefon pazarında liderliği hedefledikleri hakkındaki açıklamasının ardından karşılıklı yorumlar başladı. 

Aynı etkinlikte yer alan Apple'ın hükümet ilişkilerinden sorumlu şefi Bruce Sewell, Xiaomi'nin bu açıklamalarına yönelik sorular karşısında "Söylemek kolaydır ancak yapmak daha zordur" şeklinde bir yorum yaptı. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz demeye getiren Sewell, dolaylı da olsa şirketinin Xiaomi'nin kendi yeniliklerini kopyaladığı yönündeki düşüncelerini yansıtmış oldu. 

Bu yorumun ardından ise Xiaomi patronu Lei Jun cevap vermekte gecikmedi ve Çin'in sihirli bir ülke olduğuna değinerek, bünyesinden Alibaba gibi bir şirketin yanında Xiaomi gibi küçük bir mucizeyi de çıkardığını ifade etti. 

Xiaomi'nin önümüzdeki dönemlerde de akıllı telefon pazarındaki yükselişini sürdüreceğine şüphe yok zira firma şimdiye kadar girdiği Asya ülkelerinde peynir ekmek misali satışlar yaptı ve önümüzdeki yıl daha fazla pazara açılmanın planlarını yapıyor. Ancak Apple ile tasarım kopyalama konusundaki atışmaların daha devam edecek gibi görünüyor.  

• böyle yukardan bakmalar rakibi küçümsemeye çalışmalar başladıysa xiaomiden baya çekiniyorlar anlaşılan

• Son duruma göre küresel akıllı telefon pazarında sevkiyatta lider Apple değil, Samsung zaten; açık farkla.
  • "Çin sihirli bir ülke". Kesinlikle öyle. Sadece ulke nufusuna satsa apple dan daha cok satis yaparlar. Dunyaya acilirsalar dusunemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xiominin 2 yıl içinde apple ı geçeceğini düşünüyorum satış konusunda ama samsungu geçemezler.

• Xiaom tlf mu yaw ucuz tabiki satar hic biri aplle iphone olamaz arkdaş istedigi kadar yükselsin büssrü ceşit cıkar ben yükselirim apple tek tlfla yükseliyor siz daha neyi söylüyorsunuz cok yaygın bile degil müşteri memnunuyeti bile yok yawww

• hakan.ifone H kullanıcısına yanıt
    apple fan :D
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    Ben de satış rakamlarında Xiaomi nin Apple ı geçeğini düşünüyorum ama Apple in ürün başına elde ettiği kar çok daha fazla samsung Apple dan çok daha fazla satış yapmasına rağmen elde ettiği net kar Apple in yarısı kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan.ifone

Xiaom tlf mu yaw ucuz tabiki satar hic biri aplle iphone olamaz arkdaş istedigi kadar yükselsin büssrü ceşit cıkar ben yükselirim apple tek tlfla yükseliyor siz daha neyi söylüyorsunuz cok yaygın bile degil müşteri memnunuyeti bile yok yawww

yawww ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cahitdikici

böyle yukardan bakmalar rakibi küçümsemeye çalışmalar başladıysa xiaomiden baya çekiniyorlar anlaşılan

Hemen hemen aynı cümleyi yazmayı planlamıştım gerçekten
    @mustafa1300 arkadaş www yani web den bahsetmis galiba. Internetten arastir diyor olabilir. Yada apple fanboyları başka bir kademeye geçmiş tam çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurayaNerdenÜyeOluyoruz -- 23 Kasım 2014; 0:49:00 >
  • Mi kim apple kim ya daha cok firin ekmek yemeleri lazm hatta firin yesinler dogrudan...

• Çinli firma sahipleri çalışanlarına yeterince çin işkencesi yapıyor.

Gözümüzü kamaştıran cihazlar için kaç hayat sönüyor kim bilir.

conilerin para hırsı bitmez.
  • Appleın çindeki fabrikalarındaki çalışanların intihar haberlerini unutmadık. Tim Cook yeni ceo olduğu zamanlırdı. Bir araştır bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böbreğini satan mı dersin kız arkadaşını öptüren mi dersin.

Asparagas yada değil fakat çalışma şartları berbat orası kesin.

3 yıldır ve hala galaxy mini kullanıyorum arayan yok soran yok.

Yeni cihaz alınca en az 3 yılı var onunda.

Sigara izmaritini kolay kolay yere atmam cebimde taşırım çöpe atarım.

Marketten çıkarken kek yiyorsam onuda ambalajını çöpe atarım.

Elimden geldiği kadar duyarlı olmaya çalışıyorum darısı olmayanların başına.
  • Bruce Sewell : Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

• Bin yıllık Roma bile yıkıldı:) Elbet bu piyasa Apple'a veya Xiaomi ye de kalmaz. Benim işime hangisi yarıyorsa hangisi ucuzsa onu alırım. Kimin birinci olduğu çok da umurumda:)

• iyi olan kazansın
  • Bizi ilgilendirmez iyisini kim yaparsa onu alırız.

• Benzetmelerınıze hastayım ekrem bey

• icloud applenin başını çok ağrıtacak gibi. gelişmeler sunucularını ülke kontörlüne açmadığı sürece çin rusya ve bunlar gibi bir kaç büyük ülkede i cloud ipleri bloklanabilir ve daha sonrası satışın yasaklanmasına bile gider. çin hükümeti bu konuda yoğun bir çalışma içinde. ben şahsen verilerimin amerkida olmasında rahatsızlık duymuyorum gizli bir bilgim yok. ama ülkemde olmasınıda isterim şahsen

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.