Şimdi Ara

iPhone 5 Hâlâ Alınabilir Mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
1.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2. El iphone 5 almayı düşünüyorum ama bu zamandan sonra kullanılabilir mi ? Yani hala daha alınabilir bir cihaz mıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabi alinabilir
    Ben sahsen 2 ay once aldim
    Memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Tabi alinabilir
    Memnunum

2.el mi aldınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Tabi alinabilir
    Memnunum

2.el mi aldınız ?

Evet
    Sonrasinda arizasi nedeniyle sifir cihaz verdiler
    Ariza da denmez
    Kamerasinda toz vardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 22 Kasım 2014; 23:01:58 >
  • Niye alınmasın ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Niye alınmasın ki

Şimdi iPhone 6 çıktıya belki yazılım ve donanım olarak geride kalmıştır diye düşündüm.

• Yok hocam alınır merak etmeyin

• Alınır alınır da kimse detay sormuyo kaç paraya alınacaksa alınır.

Yoksa gidip 1200-1300tl ye 2.el 5 alınmaz.

En fazla 1000tl tr garantili alabilirsen mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Alınır alınır da kimse detay sormuyo kaç paraya alınacaksa alınır.

Yoksa gidip 1200-1300tl ye 2.el 5 alınmaz.

En fazla 1000tl tr garantili alabilirsen mantıklı

16 GB olanından bahsediyorsundur umarım. 32 GB olanlar 1200-1300 civarı.

• Bildiğim kadarıyla Apple bundan sonra tamamen 64bit mimari üzerine yoğunlaşacak. Ve yanlış bilmiyorsam 2015 den sonra 64bit olmayan uygulamaları store'a koymayacak. O yüzden bu saatten sonra 5S öncesi sürüm almak mantıklı değil. Hele de ₺1000+ rakamlar verildikten sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kicker

Bildiğim kadarıyla Apple bundan sonra tamamen 64bit mimari üzerine yoğunlaşacak. Ve yanlış bilmiyorsam 2015 den sonra 64bit olmayan uygulamaları store'a koymayacak. O yüzden bu saatten sonra 5S öncesi sürüm almak mantıklı değil. Hele de ₺1000+ rakamlar verildikten sonra.

Öyle birşey olmaz. Halen iphone 4 kullanılan bir dünyada, 2015 sonunda 5 bitmez. Şu an ios 8 yüklü ve telefon canavar gibi çalışıyor.

Soruya gelince alınır ve ben forumdan tertemiz telefonu 950 liraya aldım. Yurtdışı, pasaport kayıtlı, 32gb beyaz ve çiziği bırak toz olmayan telefon. 1200-1300 lira hayatta verilmez iphone 5'e.
  • İos 6 ile yakalarsan 1400 de var kafa kafaya takaslarsın 5s ile meraklısına

• Açıkçası alınmaz çünkü işlemci mimarisi iPhone 5S ile birlikte 32 Bitten 64'e yükseltildi. Şu an alırsınız sorunsuz kullanırsınız fakat ilerisi için sıkıntı olacaktır. Muhtemelen sıfır cihaz almayacaksınız çünkü sıfır 5'lerin üretimi çoktan durduruldu, bulmanız zor bulsanız bile çok pahalı. iPhone 5 için vereceğiniz paranın üzerine biraz daha ekleyerek ikinci el 5S almak çok daha mantıklı. 1300 1400 TL civarı temiz 5S alabilirsiniz. Sıfır fiyatlarıda 1800 1900 TL civarında. Şuan performans anlamında 5S ve 6'lar arasında büyük bir fark yok fakat 5 ile 5S arasında neredeyse iki katına yakın fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCNerd -- 23 Kasım 2014; 1:01:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PCNerd

Açıkçası alınmaz çünkü işlemci mimarisi iPhone 5S ile birlikte 32 Bitten 64'e yükseltildi. Şu an alırsınız sorunsuz kullanırsınız fakat ilerisi için sıkıntı olacaktır. Muhtemelen sıfır cihaz almayacaksınız çünkü sıfır 5'lerin üretimi çoktan durduruldu, bulmanız zor bulsanız bile çok pahalı. iPhone 5 için vereceğiniz paranın üzerine biraz daha ekleyerek ikinci el 5S almak çok daha mantıklı. 1300 1400 TL civarı temiz 5S alabilirsiniz. Sıfır fiyatlarıda 1800 1900 TL civarında. Şuan performans anlamında 5S ve 6'lar arasında büyük bir fark yok fakat 5 ile 5S arasında neredeyse iki katına yakın fark var.

iPhone 6 ios 8.1.1 single core 1630 pu an veriyor. Demekki testte kullanılan plus'tan daha iyi.

• ø kullanıcısına yanıt
    Testi her yeniden çalıştırdığınızda farklı skorlar alırsınız. Arkaplandaki uygulamalar, ram ve cihazın ısı durumu puanı etkiler. Tabi kullanılan iOS sürümüde testi etkiler. Ama hepsini toplasanız en fazla +10 -10 gibi küçük bir standart sapma değeri vardır. Küçük farklar ile cihazınızın daha iyi veya daha kötü sonuç vermesi son derece normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCNerd -- 23 Kasım 2014; 2:31:00 >
  • Bencede ıphone 5 alana kadar üzerine biraz daha ekleyip 5s alınması daha mantıklı. Tabiki benim görüşüm
  • İphone 5 hala alınır.

iphone 3G telefonum hala kullanılır vaziyette.Çevrene baktığın zaman ip4 ve 4s kullanan birçok kişi görebilirsin.Aynıı şekilde 5 ve 5s kullanıcılarınıda göreceksindir.

Eğer forum aklına uyarsan sana 7s bekle diyeni dahi görürsün.İhtiyacın bütçen uygunsa bugün ip6 sahibi olanların kullandığı şekli ile ip5 i en az 2 sene mevcut versiyon ile kullanabilirsin.

Tabiki pazarlama olarak apple yeni yazılım ve gereksinim duyacağı donanımlar çıkaracak ya da değişiklik yapacaktır.Ama teknoloji bu.Bu yeniliklerin olacağını bildiğin halde beklemek ,mevcut teknolojiden uzak kalmak demektir.

Tabiki mevcut bütçe durumun uygun ise alabilidiğin istediğin en güncel modeli al.Ama soru "ip5 hala alınabilir bir cihaz mıdır?" ise cevap evet alınabilir cihazdır.
  • Iphone 5 ten 6 ya geçtim. Ekran boyutu ve parmak izi dışında hissedilebilir hiçbir fark yok. Performans konusunda en ufak bir hissedilebilir değişiklik yok. Performansı bilmemkaçyüz kat arttı geyiklerine kanmayın. Şuan 5 alınıp çatır çatır kullanılır. İos 9 yüklemiycem derseniz 2 sene daha kullanılrsınız. Ama bana soracak olursanız genelin tavsiye ettiği gibi vereceğiniz paranın üzerine 200-300 daha koyup 5s almak daha mantıklı. 2 sene hatta belki daha uzun süre kafanız rahat kullanırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCNerd

Açıkçası alınmaz çünkü işlemci mimarisi iPhone 5S ile birlikte 32 Bitten 64'e yükseltildi. Şu an alırsınız sorunsuz kullanırsınız fakat ilerisi için sıkıntı olacaktır. Muhtemelen sıfır cihaz almayacaksınız çünkü sıfır 5'lerin üretimi çoktan durduruldu, bulmanız zor bulsanız bile çok pahalı. iPhone 5 için vereceğiniz paranın üzerine biraz daha ekleyerek ikinci el 5S almak çok daha mantıklı. 1300 1400 TL civarı temiz 5S alabilirsiniz. Sıfır fiyatlarıda 1800 1900 TL civarında. Şuan performans anlamında 5S ve 6'lar arasında büyük bir fark yok fakat 5 ile 5S arasında neredeyse iki katına yakın fark var.

950 liraya iphone 5 aldım 32gb. Üzerine biraz konulup 5s alınır dediğimiz rakam en düşük 1400 lira, arada 450 lira fark var. Öyle biraz değil fark açıkcası. Arkadaşın 5S ile menü, uygulama açma vs.. hız testlerine bakıyoruz, arada bir fark göremedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kicker

Bildiğim kadarıyla Apple bundan sonra tamamen 64bit mimari üzerine yoğunlaşacak. Ve yanlış bilmiyorsam 2015 den sonra 64bit olmayan uygulamaları store'a koymayacak. O yüzden bu saatten sonra 5S öncesi sürüm almak mantıklı değil. Hele de ₺1000+ rakamlar verildikten sonra.

neye dayanarak bunu söylüyorsun bence yanlış biliyorsun :=)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.