Şimdi Ara

Laminant Parke Altına XPS ve Kalorifer Tesisatı Mümkün Mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
5.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sayın uzman arkadaşlar, daha evel hiç kalorifer tesisatı döşenmemiş bir ev var burası için hem zemin yalıtımı gerekmekte hem de kalorifer tesisatı döşenmesi lazım.

Hiç bir teknik bilgiye sahip değilim, fakat şöyle bir düşüncem var, yere 3 ya da 4 cm kalınlığında XPS (http://www.balkotrade.com/xps/wallboard-duz-3cm.html ) döşeyip bunun arasından kalorifer tesisatını geçirsek üstüne de şap betonu vb. yapmadan 1 cm kalınlığında laminant parke uygulansa acaba ne gibi sorunlarla karşılaşılır. Mimari açıdan kapıların ayarı gibi şeylerde hiç bir sorun olmayacak.

Laminant parke altına yarım santim bile xps uygulansa garanti dışı kalacağını okudum çeşitli kaynaklarda fakat uygulayan ve memnun kalan cok insan var. 3 cm xps üzerine laminant acaba mümkün müdür?

Merak ettiğim bunu daha once uygulayan ve sorun yaşamayan var mıdır?

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

• fikri olan var mı acaba?
  • Deitel kullanıcısına yanıt
    merhaba
    taban yalıtımı yaptırabilirsiniz hatta çok gerekli ve xps ile kesinlikle faydasını görürsünüz,ama sıva altından döşetmek istediğiniz kalorifer tesisatı pprc boru ise bu boru ısıyı görünce şekil değiştirir genleşir,borunun üstüne şap atılması şart yoksa deformasyon oluyor
  • Merhaba,
    cevabınız için teşekkür ederim, benim niyetim en uygun maliyetle zemin yalıtımı ve kalorifer hattını görünmeyecek şekilde döşemek aslında.
    Endişem 1 cm xps üzerine laminant parke döşendiğinde doğacak olası sorun ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deitel -- 8 Ocak 2015; 18:22:32 >
  • Deitel kullanıcısına yanıt
    şap uygulaması yaptırmayacaksanız,kalorifer tesisatını pprc plastik yaptırmayın,mobil sistem (kollektörlü) yaptırın,zemin altında daha az şekil değiştirip parke ve zemin yüzeyine zarar vermez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deitel

Merhaba,
    cevabınız için teşekkür ederim, benim niyetim en uygun maliyetle zemin yalıtımı ve kalorifer hattını görünmeyecek şekilde döşemek aslında.
    Endişem 1 cm xps üzerine laminant parke döşendiğinde doğacak olası sorun ne olacak.

Direkt olarak parke altına XPS konulursa parkeler esnemezmi üstüne basınca.benimde altim dukkan çok Soğuk oluyor zemin 1cm mi kaç cm koymalı bende bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yapmaya yapilir ama bir kac haftaya parkeler esneyip aralari acilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TuRkiShCowboy kullanıcısına yanıt
    İşte ben bunu merak ediyorum gerçekten boyle mi olur yoksa bir sorun cılarmadan yıllarca kullanılır mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.