Şimdi Ara

Daire aldım arkadaşlar fakat bu aklıma hiç gelmemişti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 katlı 4 ailenin yaşayacağı bir daire aldım. dairede asansör mevcut. ben en alt katta oturuyorum. dolayısıyla asansörede ihtiyacım yok. Asansörün elektriği ortak kullanım. 1 üstümde komşu iş adamı. benim 10 yılda kazandığımı 2 - 3 haftada kazanıyor. en üstteki dubleksler henüz satılmadı . bu asansör henüz kullanılmıyor ama ilerde kullanılmaya başlanınca bende para verecem enayi gibi... kavga dövüş vermicem tabiki. ama işi tatlı dille bağlamak var. görüş ve önerisi olanlar? ?

• Hayırlı olsun şöyle bi baktım da adam 1. Kattadır bende kullanmıyorum der ödemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3189175C2 -- 22 Kasım 2014; 18:20:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam seve seve ödeyeceksiniz.

Onlar genel Aidata giren şeylerdir ve ödemekle mükellefsiniz.

Yarında laham tıkanır koku olur.

Sizin binadakilerde bize bir şey olmuyor.Sen hallet derlerse.

Vidanjör getirmek en aşağı 300TL'den başlar.

Hele kanalizasyon sistemi tırtsa 2-3 ayda bir olur bu.

Yani Asansör ücreti ödemek zorunludur.

Mesela bina bahçesine çicek vs. ekilse sen görüyorsun biz görmüyoruz diye diğerleri para ödemeyince siz mi ödeyeceksiniz?

Ya da her yağmur yağdığında bahçeden sizin eve su bassa.

Deseniz bahçeye direnaj yapalım.

Size bizene parayı sen öde dese yukarıdakiler ne olacak? Her yağmurda evinizi su mu basacak?

İlla ödeyeceksiniz.

Yok onun hesabını yapıyorsanız.

Hatta sizden otomatik parasını da almasınlar gelen kişiler camı tıklatır.

Yani mecbur ya seve seve ya seve seve ödeyeceksiniz.Bu bir zorunluluktur.

• Malesef öyle bi dunya yok arkadasim,her kat malikinin bu giderlere esit oranda katilmasi zorunludur.Kat mülkiyeti kanununda da bu durum belirtilmektedir, ayrica odememeniz halinde kat malikleri kurulu 1 ay icinde ihtar çekip icra islemlerini başlatabilme yetkisi vardir ve genelde site tarzi yerlerde de yöneticiler bu yola sıkça basvurmaktadir.kiyti kenar mahallelerdeki apartmanlarda ise genelde bu durum kavga dovus halledilmeye calisilir ki son derece gereksiz bir tercihtir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Hocam seve seve ödeyeceksiniz.

Onlar genel Aidata giren şeylerdir ve ödemekle mükellefsiniz.

Yarında laham tıkanır koku olur.

Sizin binadakilerde bize bir şey olmuyor.Sen hallet derlerse.

Vidanjör getirmek en aşağı 300TL'den başlar.

Hele kanalizasyon sistemi tırtsa 2-3 ayda bir olur bu.

Yani Asansör ücreti ödemek zorunludur.

Mesela bina bahçesine çicek vs. ekilse sen görüyorsun biz görmüyoruz diye diğerleri para ödemeyince siz mi ödeyeceksiniz?

Ya da her yağmur yağdığında bahçeden sizin eve su bassa.

Deseniz bahçeye direnaj yapalım.

Size bizene parayı sen öde dese yukarıdakiler ne olacak? Her yağmurda evinizi su mu basacak?

İlla ödeyeceksiniz.

Yok onun hesabını yapıyorsanız.

Hatta sizden otomatik parasını da almasınlar gelen kişiler camı tıklatır.

Yani mecbur ya seve seve ya seve seve ödeyeceksiniz.Bu bir zorunluluktur.

İyi güzel yazmışsın da bir de forumu katletmesen.

• Kac para lan bu asansor parasi 10lira falan olsa gerek

• 4 katlı 4 ailenin yaşayacağı bir daire alcak paran varda asansorun elektrigne vercek paran mi yok?

• Yav kaç paralık elektrik çekecek sanıyorsun 10tl mi? topu topu 3 daire kullancak. Sen yönetici ol o zaman diğer dairelerden aidat topladığında kendinden asansörün elektiriğini almazsın.
  • En iyisi müstakil ev. Uzak olsun müstakil olsun.
  • sizde çok cimriymişsiniz hocam :)
  • Vermek zorunda değilsiniz sanırım, böyle bir yazılı kural var diye duymuştum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kare aldım qnq daha iyi

• Arkadaslar ben kiracı değilim bir

Asansörü takan personel ile görüştüm minimum sadece asansörün 150 lira elektrik yaktığını söylediler aylık
    yani 150 % 4 37.5 lira eder

yılda 450 tl yapar

10 yılda 4500 tl eder minimum 40 oturduk desek

18000 tl parayı çöpe atmış oluyorum.

Ben kullanmadığımı üst katta oturanların ödemesi gerektiğini beyan ederim olmadı arkadasın bahsettiği gürültü oluşur.

ben ilk kez dairede oturuyorum kendi müstakil evim vardı daha önce. bilgi almak istedim sözüm ola arkadaslar forumu katletmişler sağolsunlar...
  • Umarım lağım tıkanır ve üst kattakiler bize koku gelmiyor siz verin parasını der size
  • kapı gibi kat mülkiyeti kanunu var açın adam gibi okuyun siz o asansörün aidatını ödemeyin bakalım neler oluyor görün kanuna göre diğer maliklerin sizi avut aracılığıyla mahkemeye verip ardından haksız olduğunuz mahkemece onaylanınca diğer daireler aralarında para toplayıp rayiç bedel üzerinden ortaklaşa dairenizi satın bile alırlar.
  • Merhaba arkadaşlar.

Binamızda yöneticiyim 5 katlı bir bina. Birde bodrum kat var. Binamız asansörlü. Asansörün aylık 60 TL bakım parası ve 2 ayda aşşa yukarı 15 TL gelen elektrik Faturası var. Birde Daire başı 15 TL temizlik parası. Asansör masrafı 75 TL Aylık 12 Daire var. Problem cıkarılacak bir mebla değil yani

• bence sen otomatik parasini da az ver . en ustteki adam cikana kadar 4 lamba yakar 3.kattaki 3 lamba 2.kattaki 2 lamba sen ise tek lamba yakacan. yani demek istedigim 100 lita otomatik lamba gideri varsa en ustteki 40 onun altinda ki 30 onun altinda ki 20 sende 10 vermen lazim ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gercektenmi

bence sen otomatik parasini da az ver . en ustteki adam cikana kadar 4 lamba yakar 3.kattaki 3 lamba 2.kattaki 2 lamba sen ise tek lamba yakacan. yani demek istedigim 100 lita otomatik lamba gideri varsa en ustteki 40 onun altinda ki 30 onun altinda ki 20 sende 10 vermen lazim ;)

Sen dalga geçerek yazdığın şey bana mantıklı geldi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.