Şimdi Ara

DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
2.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aklımda çok farklı bir proje vardı ve sonunda başlayabildim, sanırım dünyada da bunu yapan kimse yoktur, iki tane Z5500 ü birleştirip ses kaynağı olarak da Alpine CDA-9847r model araba teyibini takmayı düşünüyorum nasıl yapacaksın derseniz biraz elektronik bilgisi olan birisi çok rahat bu işi halledebilir. Teybi ise üstteki subwoofer in üzerine 18cm yüksekliğinde mdf kutu yaparak içerisine yerleştirmeyi düşünüyorum, şimdilik başlangıç aşamasındayım ve şu an iki subwoofer i birbirine birleştirdim sırada ise teyibi içerisine yerleştireceğim kutuyu yapmaya geldi onuda üste yerleştirdikten sonra aradaki boşluklara ahşap macunu çekip siyah mat boya ile boyanacak tabiki bunu yapmam için ilk önce kabinin üzerindeki kaplamalar çıkartılacak, üç kat boyanın üzerine ise vernik sürülecek vs... bu proje tamalandığında iki adet z5500 ü pod olmadan çalıştırabileceğim ayrıca en önemli özelliği de herhangi bir bilgisayar, telefon gibi müzik çalar olmadan müzik dinlenebilecek, şimdilik başlangıç aşamasındaki fotoğrafları atıyorum proje ilerledikçe yeni fotoğraflar eklerim, bu arada sizinde önerileriniz varsa yazabilirsiniz, şimdilik hoşçakalın.
     DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toretto310 -- 27 Ağustos 2015; 21:14:34 >

• Güzel birşey olacak gibi görünüyor. Yeni fotoları bekliyoruz kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sleep-_-

Güzel birşey olacak gibi görünüyor. Yeni fotoları bekliyoruz kolay gelsin.
    kaplamaları çıkarıldıktan sonraki hali:
     DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R

• quote:

Orijinalden alıntı: toretto310

kaplamaları çıkarıldıktan sonraki hali:
     DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R

Alıntıları Göster
    Teyibin takılacağı üst kabin takıldı ve üzerine siyah mat boya uygulandı:

DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toretto310 -- 24 Ocak 2015; 16:11:42 >

• quote:

Teyibin takılacağı üst kabin takıldı ve üzerine siyah mat boya uygulandı:

Alıntıları Göster
    Yeni fotolar ne zaman atarsınız hocam ? Merak ettim projenin sonunu O_o Benimde hayalim 2 tane Z5500.

• SP4RCO kullanıcısına yanıt
    Şu an kablo bağlantılarını yapıyorum, öğrenci olduğum için çok fazla zaman ayıramadım bu aralar ama zor kısımları bitti sayılır. En kısa zamanda tamamen bitirip bir de video eklemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Şu an kablo bağlantılarını yapıyorum, öğrenci olduğum için çok fazla zaman ayıramadım bu aralar ama zor kısımları bitti sayılır. En kısa zamanda tamamen bitirip bir de video eklemeyi düşünüyorum.
    Videoyu z5500 ile dinleyip o ambiansı yaşamayı bekleyeceğiz daha desene.Cevabınız için teşekkürler.
    Güldürdün mübarek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hacı Amel

Güldürdün mübarek
    Arkadaşlar sonunda proje bitti ve ortaya tam bir canavar çıktı diyebilirim yüksekliği 88cm ve ağırlığı 45 kilogram oldu, çok titiz davrandığım ve her ayrıntıya önem verdiğim için çok uzun sürdü ama sonunda değdi buyrun son halinin resimleri:
     DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R

• quote:

Arkadaşlar sonunda proje bitti ve ortaya tam bir canavar çıktı diyebilirim yüksekliği 88cm ve ağırlığı 45 kilogram oldu, çok titiz davrandığım ve her ayrıntıya önem verdiğim için çok uzun sürdü ama sonunda değdi buyrun son halinin resimleri:
     DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R DOUBLE Z5500 and Alpine CDA9847R

Alıntıları Göster
    Hocam ellerinize sağlık.Gerçekten sessiz bir canavar gibi duruyor.Yandan bakınca orjinalliğini halen daha koruyor.Videosunu da paylaşa bilirseniz daha çok fikir sahibi olmamızı sağlarsınız.Böyle bir üretime geçmeyi düşünüyor musunuz Eğer mümkünse videosunu bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: SP4RCO

Hocam ellerinize sağlık.Gerçekten sessiz bir canavar gibi duruyor.Yandan bakınca orjinalliğini halen daha koruyor.Videosunu da paylaşa bilirseniz daha çok fikir sahibi olmamızı sağlarsınız.Böyle bir üretime geçmeyi düşünüyor musunuz Eğer mümkünse videosunu bekliyorum

En kısa zamanda video çekip koyucam hocam, severek yaptığım bir proje olduğu için bunu satıp belki başka bir tane daha yapabilirim.

ufak bir demo videosu hazırladım daha sonra ses denemesi yaptığım başka bir tane daha ekliyicem

https://youtu.be/N5s6qBcKfKs
  • quote:

ufak bir demo videosu hazırladım daha sonra ses denemesi yaptığım başka bir tane daha ekliyicem

abdullah hocam sonynin efsane kolonlarından haberim yoktu ama dehşet bişey olmuş. sesi artırdıkça benim z5500 evde var olan bütün dolap çekmece ne varsa zangır zangır ettirdi

• quote:

Hocam izleyemeden video silinmiş yada kaldırılmış.Nasip olmadı bi dinleyebilmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: SP4RCO

quote:

Hocam izleyemeden video silinmiş yada kaldırılmış.Nasip olmadı bi dinleyebilmek

Alıntıları Göster
    kontrol ettim video açılıyor bende

buradan deneyebilirsiniz:
    https://www.youtube.com/watch?v=N5s6qBcKfKs&feature=youtu.be
  • kolonlar benim değil malesef dayımdan ödünç aldım test etmek için, şunu söyleyebilirim bass konusunda z5500 lerden fazla bir eksiği yok, tek adet 7294 ün sınırlı çıkış gücüne rağmen gerçekten çok iyi ses veriyo bunu görünce iki çift LBT set hoparlörü alıp bağlamaya karar verdim, bir kaç gün sonra arkadaşın sanayideki dükkanına götürüp onun sistemiyle kapıştırıcam o zaman detaylı video çekip yüklerim.
  • quote:

kolonlar benim değil malesef dayımdan ödünç aldım test etmek için, şunu söyleyebilirim bass konusunda z5500 lerden fazla bir eksiği yok, tek adet 7294 ün sınırlı çıkış gücüne rağmen gerçekten çok iyi ses veriyo bunu görünce iki çift LBT set hoparlörü alıp bağlamaya karar verdim, bir kaç gün sonra arkadaşın sanayideki dükkanına götürüp onun sistemiyle kapıştırıcam o zaman detaylı video çekip yüklerim.
    tda 7294 entegre hakkında bende olumlu yorumlar okumuştum. z5500de tda 7294 ler %60-70 verimle çalışıyo diye yorumlar var(üzerindeki trafonunda besleme gücü etkisi olabilir). 100w olduğuna göre entegre %60ı 60w yapar tam kapasite çalışabilse zaten z5500 ses olarakta bas olarakta kat kat güçlü bir sistem olurdu.yeni videoları bekleriz :)

• Elinize emeğinize sağlık,uydu hoparlörleri göremedim.Sistemin orjinal uydularınımı kullanıcaksınız?Harika bir işçilik var.Eminimki güzel bir sistem olucak,estetik güçlü ve kaliteli.
  • trancemaniacs kullanıcısına yanıt
    kendi uydularının sesini beğenmediğim için kullanmıyacağım onun yerine 2 çift sony lbt set hoparlörü alıp takmayı düşünüyorum, test için dayımdan aldığım resimdeki hoparlörleri deneyip hoparlörlerin yarıya kadar oynadığını gördüğümde öyle bir karar verdim, yani tam bir bass canavarı olmuş olacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.