Şimdi Ara

Dask Ödeyen var mı? Evin Satış Bedeli Ne Gösterilmeli?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar diyelim ki toplu bir para geçti elimize ve bir miktar daha kredi çekip ev alacağız.

Malumunuz evi gerçek bedeli üstünden gösterinde devlet kol gibi vergi geçiriyormuş, bu konular hakkında bilgisi olan var mı?

bilirsiniz Türkiye'de bir deprem gerçeği var ve bunun mali önlemi ya sigorta ya da dask oluyor.

ben yalova'da ev alsam ve dask için ödeme yapsam sanırım adamlar bedel gösterdiğim kadarını öderler, iki ucu b. değnek değilmi şimdi bu?

• Biz ev aldigimizda tapuya gitmistim orda dikkat ettigim Ankara gibi bir sehirde 10 kisi varsa 10uda 55bin liraya almis evi tabi yersen. Niye 55bin diyorlardi bilmiyorum ama herkes düşük gosteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daskla evin degerinin ne alakası var. Büyüklügü ve imar durumu poliçe ucretini belirler. İstedigin degerden gosterebilirsin keyfine kalmıs.

Tapuda gosterdigin deger farklı.Onunla daskın alakası yok.Alım satım vergisini dusuk odemek icin satısı dusuk gosteriyorlar.
  • işte o vergi ne kadar?? çok mu bindiriyorlar.
  • her yıl 2500 mü yani?
  • işte ben yıllık ödenen miktari soruyorum yüzde kaç oluyor neye göre hesaplanıyor??
  • Merhaba arkadaşlar ben sigortacılık yapmaktayım. Dask konusu evin rayiç değeri üzerinden binaya yani dairenize doğal afetlere karşı güvenceye alan bir sigortadır. Dask daki değer verginize etken bir şey değildir. Bu arada su basması doğal afet değil belirli hataların sonucudur. Son olarak tapu devir de ödenen verği ile evin yıllık çevre verğileri ayrı şeylerdir. Normal 110 metre bir eve Manisa da 30 tl yıllık vergi ğelmektedir.
  • Belediyelerin veznelerine ödeme yapılmaktadır çevre ve temizlik verğileri.
  • Dask tum
    firmalarda ayni ucret midir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakıyorum da kimse rakam vermiyor.

mesela beylikdüzünde ev aldım 180.000 tl, bunun her yıl gideri ne olacak bana
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.