Şimdi Ara

Yardım Ricası - Doğalgaz Merkezi Isıtma Kontrolü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fuel-oil ile çalışan sistem doğal gazın ilçemize gelmesi ile doğal gazlı merkezi sisteme dönüştürüldü. Uzun yıllar yöneticilik yapmış bir şahıstan bu işi alıp firmaya verdik. Ama bu şahısın merkezi ısıtma sisteminin kontrolü ile oynadığını biliyoruz ama nasıl yaptığını çözemedik. Teknisyen ayarlıyor, belli saat aralıklarına ayarlanıyor, oda sıcaklığı 20 küsür, çıkış sıcaklığı 50 civarı ama bu şahıs her nasıl oynuyor ise 1 saat erken başlatıyor ve el değmeyecek kadar kuvvetli bir şekilde yanıyor, sonra normal zamanda sönüyor. Kapıcı kazan dairesinin kapıları kilitli kimse giremez kumanda aleti ile oynayamaz diyor, teknisyen ben böyle ayarlamadım diyor ama bir türlü bu şahsın kazan dairesine girmeden nasıl bu sistemi erken başlattığını ve bu derece şiddetli yaktığını bulamadık. Bir yere kablolu bir düğme bir düzenek kurdurmuş olabilir mi. Ne yapalım, ne tavsiye edersiniz, lütfen yardım.

Selamlar.

• asener A kullanıcısına yanıt
    Bana daha çok arıza gibi geldi, kontrol ünitesi kendini bir şekilde sıfırlıyor, pili varsa pil bitmiş olabilir veya romu arızalı olabilir, servise göstermekte fayda var.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Tüm sistem gözden geçirildi. Birşey bulamadılar. Ama yapıldığından eminiz, uzun zamandır gözlüyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.