Şimdi Ara

Askere Hangi Dönem Gitmek Avantajlı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
15.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şubat-Mayıs-Ağustos-Kasım dönemleri arasında rahatlık, iklim koşulları, kalabalık vs. açısından en avantajlısı hangisi sizce? Ben mesela soğuktan çok çabuk etkilenen, hasta olan birisiyim. O sebeple 1 aylık ilk eğitimin de zor olacağını düşünerek Mayıs celbinde gitmeyi düşünüyorum. Evet şu an belki vakit kaybediyorum ama orada gidip hasta olursam kimsenin beni sallamayacağı aşikar. Sizin bu ve benzer düşüncülerle tercih ettiğiniz celp dönemleri oldu mu?

• Merhaba askerden yeni gelen birisi olduğum için taze bilgilerimi ve fikirlerimi aktarmak isterim.
    Öncelikle bana göre hangi celp döneminde gidersen uzun dönem olduğun için tam bir yılı görmüş olacaksın. İzin kullanmam diyorsan eğer bir ay kârdasın.
    O yüzden iklim koşulları seni pek düşündürmesin neden diye soracak olursan ;
    Şuan hangi ile düştüğünü bilebilirmisin ?
    Düştüğün yer Erzurum gibi bir yerse yaz mayis haziran gibi geliyor ?
    Düştüğün yer Adana gibi bir yerse [ Adana'da askerliğimi yaptım ] yaz Mart gibi geliyor ?
    Kısacası iklim şartları ve kalabalık olma durumu seni düşündürmesin.
    Askerlik gerçekten bana göre şuan çok gereksiz birşey.
    Eğer gitmeme veya erteleme şansınız bilhassa bedelli yapma durumunuz varsa bunları değerlendirmenizde fayda var derim.
    İnanın şuan kafanızda düşündüğünüz sorunlardan daha kötüsü var askerlikte.
    İyi şeylerde olabilir bu tamamen şansla birlikte sana bağlı olan birşey.
    İyi olursan kazanırsın.Kötü olursan kaybedersin .
    Askerde çok iyi olursan kullanılan adam olursun her işe sen gidersin , sevilmeyen adam olursan herkes seninle uğraşır.
    Tam ortasında bir tat yakalamak lazım . Nasıl yakalacağım diye düşünürsen şimdi cevabımıda peşin olarak yazayım. Askere gittiğinde işi çözdüğünde dediğimi de yapacaksın.
    Şimdiden hayırlı tezkereler. Kazasız belasız bitirmeniz dileğiyle tüm askerlerimizi ALLAH ( c.c ) korusun.
    Amin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RJReYNoLDs -- 22 Kasım 2014; 10:07:03 >

• Ben 21 haziranda bot bağladım 94/2 tertip olarak vatani görevimi yapmaktayım.
    Yazın acemi birliğinde bol bol uygun adımda yürüttüler o biraz zorladı ama usta birliğine gittiğimde önüm kış olduğu için ve günler kısaldığı için şafak çabuk atıyor.
    Askere kışın gittiğinde ilk zamanların çabuk geçer ama bu sefer yaza doğru şafak sıkıştırması yaşayacaksın günler uzadığı için.
    Ama benim yaza girmeden mayısta askerliğim bitmiş olacak, mayıs celbinde gitmeni tavsiye ederim.
  • RJReYNoLDs kullanıcısına yanıt
    Hocam üniversite mezunuyum, kısa dönem gitmem durumunda hangisi avantajlı olur demek istemiştim tabi dediğiniz gibi düştüğün yer de önemli.
  • Donemi fln dusunme bir an once git, bitsin gitsin. Sorunun cevabi ise agustos/eylul celbi, yazin kavurucu sicagini cok gormezsin, kisin ise gun erken kararir safak bir nebze cabuk atar.

356 2.grup kd selamlar;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En avantajlısı bedelli dönemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

Hocam üniversite mezunuyum, kısa dönem gitmem durumunda hangisi avantajlı olur demek istemiştim tabi dediğiniz gibi düştüğün yer de önemli.

askerliği yaza denk getirmek avantajlı olacaktır, yazın denetleme de olmaz (olsa da dar kapsamlı) denetleme hazırlığı da. askerliğin en zorlu şeyi denetlemedir.
    denetlemeye girecek birlikler kabusa döner eğitim disiplin vs
    yazın komutanlar izin tatil terfi vs ile ilgilenirler ortalık daha sakin olur.
    şimdi biri çıkar der ben kışın gittim yazıcıydım çok rahattım. o adam bir şekilde rahat bir yere kapağı atmıştır denetlemeden vs haberi bile olmamıştır. ben daha genel kapsam olarak söylüyorum işi sağlama almak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 24 Kasım 2014; 13:49:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.