Şimdi Ara

Hızım 1 mbitin Altında AKK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • limitsiz akk lı 8mbit kullanıcısıyım her ay 100 gb ı geçtikten sonra hattım 3 mbite düşerdi bu ayda öyle olmuştu ama internetimde devamlı süren bi problemden dolayı ttneti aramıştım (sürekli netim düşüyordu) bana sorunun ağla alakalı olmadığını modemle alakalı olabilceğini söylediler ilgili ekibe yönlendirdiler ertesi gün gelip modemi değiştirdiler akşam saat 11 e kadar normal kullandığım internet akşam bi anda 0.5 mbite kadar düştü neyse dedim geçer heralde , ertesi gün ilk işim aramak oldu o gün içerisinde hattın 6 kez düştüğünü yavaşlama sorunun onla alakalı olabilceğini söylediler santrale bildirmek üzere arıza kaydı aldığını söylediler bu gün yine öğlen baktım bişey olduğu yok gene aradım karşıma çıkan güzide çağrı merkezi elemanı bana bırakılmış herhangi bi arıza kaydı olmadığını ve sorunun 100 gb ı geçtiğim için normal olabilceğini söyledi oysaki 3mbitin altına düşmesi yasal bile değil btk alt sınır olarak 3mbiti belirlemiş kaldıki bende şuana kadar hep hız 3mbite düşüyordu ki bu sorun oluşmadan 1-2 hafta önce zaten geçmiştim ben akkyı herneyse ben yetkili kişiye bunun akk yla alakalı olamayacağını izah etmeye çalıştım inatla anlamadı belli ki bilmediği anlamadığı işi sırf sesinden ve eleman ihtiyacından dolayı girmişti ben kendisine yeterli donanımda değilseniz beni başka yetkili biriyle bağlayın dedikçe hala daha akkyla alakalı olduğunu iddia ediyodu ki olay tam bu noktada koptu hiç haberim olmadan bi anda beni akk bildirim telesekreterine yönlendirdi iyi günler dedi ardından ben tekrar arayıp şikayette falan bulundum diğer çalışanlar hala daha bunun akk dan dolayı olduğunu söylüyolardı ama değil 10 yıldır internet kullanıyorum ben hızın sürekli böyle dalgalanması 1mbitin altına bile düşmesinin normal olmadığını bilmiyomuyum ? dedim ne yapıp edin arıza kaydı oluşturun servis gelsin baksın tamam falan dedi ardından kapadı 5 dk geçti hemen aradı akk yı geçtiğim için arıza kaydı veremiyomuşum hız ile alakalı (?) saçmalığa bakarmısınız ? benim hızım neredeyse hiç olmucak internet siteleri bile 10 dk da yüklencek ben ayda 100 tl para vericem buna (buda ayrı bi dolandırıcılık zaten sadece 1 yıl indirimli 2 yıl taahüt yapmışlar ) hemde istediğim zaman arıza kaydı oluşturup servis desteği alamıcam ısrar ettim servis gönderilmesi konusunda en sonunda internet kopmasından falan arıza kaydı oluşturcağını ama ekiplerinin gelip gelmemelerinin garanti olmadıklarını hız ile alakalı arıza kaydı oluşturmak için ayın 1 ini beklemem gerektiğini söyledi ve 7 - 8 saat geçti üstünden ama hala daha ne bi geri dönüş var ne bilgilendirme var 1 ile 0.5 mbit arasındaki kusursuz internetimle cebelleşiyorum neyi denediysem olmuyor bunun bi çözümü şikayet edebilceğim başka bi kurum vs yok mudur ? (BTK gibi ? )

• Modem arayüzündeki adsl hat değerlerini koy.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shamshiel kullanıcısına yanıt
    tabi de 2-3 saat kadar önce ne olur ne olmaz diye fabrika ayarlarına geri getirdim modemi

• yusei kullanıcısına yanıt
    Hocam hat değerleri bunlar değil.

İnternet(wan) kısmında olur genelde modemler de.
    Snr marjı vs yazar orayı koymaniz gerekiyor

• ressione kullanıcısına yanıt
    wan kısmı hocam zaten orası ?

Yol:Ağ-WAN-WAN Bağlantı

yazıyor

dsl hızı
    hat zayıflaması
    snr

bunlar lazım.

bulabildiklerimi koyuyorum hocam
    TT ye arıza kaydı bırak port sorunu var.
    hocam yani ilk mesaj da belirttiğim gibi 10 kez arıza kaydı bıraktım bi sorun görünmüyo ekiplerimiz incelikler falan filan bişeyler diyip geçiştiriyolar sonra incelenmiştir die mesaj falan geliyo gecede aradım yine bu kez dedim servis getirin başka bi şey istemiyorum falan tamam dedi arıza kaydı aldı gene bekliyorum şimdi arayıp port sorunu varmış mı diyim ?
    portları kontrol etsinler santralden.
    anladım hocam teşekkür ederim şimdi söyledim dediklerinizi santrale bildirceklerini 30 dk sonra hız testi yapmamı değişme olmazsa santralin aramasını beklememi söylediler bakalım bu kez nolucak düzelmezse teknik servis konusunda sonuna kadar ısrarcı olucağımıda belirttim bakalım
    Hattınız max 18 mbit desteklerken sizin hızı 1mbit'e sabitlemişler arayın durumu bildirin.. Hat sorunsuz olarak kopmadan 13-14 mbit kaldırır diye düşünüyorum

• zhny kullanıcısına yanıt
    hocam okuduysanız yukarıyı kaç kez aradım saçma sapan argümanlarla konuşup duruyorlar 3mbit olması gereken hat 1 mbitin altına düşüyo hatta dün gece bi sayfaya girene kadar 15 dk yüklenip en sonunda bağlanamıyodu o derece yavaştı 1 mbit bile olmuyo hat , santrale bildirmelerini söylememin üstünden 1.5 saat geçti hala ne bi düzelme ne bi arama var
    düzelene kadar arayacaksınız başka çaresi yok modem üzerinden hat değerlerini görüyorum 1mbit'e sabitlemişsiniz isterseniz sizinle hız testi yapalım diyin.. AKK dolsa bile hattınızın değeri 3 mbit gözükmez modem üzerinden normal paket hızınız gözükür fakat hızını 3 mbit olur. Sizinki direk düşürmüşler AKK ile alakası yok AKK geçti o yüzden düştü hız derlerse kabul etmeyin
  • zhny kullanıcısına yanıt
    valla biraz önce yine aradım yine belirttim sorunu santralden bi dönüş yapılcağı ama hala yapılmadığını söyledim işte yardımcı olmaya çalıştı falan ağı yenilim b bakın isterseniz falan dedi yeniledi hız 2 mbite yükseldi ping 25-30 civarındaydı 10 dk geçti şimdi yine eski haline döndü ben dönüceğini , bende böyle olucağını bildiğim için tekrar santrale ve teknik servis ekiplerine acil bilidirmi yapılmasını söyledim ekipler gelmeden bişey yapılamıcağını yada santraldekiler aramadan bişey yapılamıcağı söyleni malesef bekliyorum yapcak bişey yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.