Şimdi Ara

otopark.com pug 308 testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
2.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • otopark.com u çok uzun bir zamandır takip ediyorum. Tüm testlerini izledim, en amatör oldukları zamanda bile böyle göze batıcı bir test yapmamışlardı çünkü en başta samimiydiler.

308 testi için katıldığım tek cümle " motorun esnekliği. "bunun dışında katıldığım başka tek bir noktası yok.

Hele ki o süspansiyonların karaktersizliği, dokunmatiğin zor kullanılışı, arka diz mesafesinin darlığı, vites yollarının uzunluğu, yol tutmayışı, limit dışında hiçbir geri bildirim alınamaması.. Bunların yarısından çoğunun üzerinde durmadılar bile, durdularsada resmen Pollyanna' cı bir yaklaşımla sürdürdüler konuşmalarını. Başarılarını taktir etmeme rağmen bu testte üzüldüm açıkçası, umarım yakın zamanda eskiye dönerler.

Testin tamamen geleceğe yatırım amaçlı kayıt edildiğini düşünüyorum.

Ek olarak: markanın fanatiği olmadıktan sonra bu paranın bu arabaya verilmeyeceğini söylemekten çekinip, opsiyonları çıkartınca alternatif olabileceğinden bahsetmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 21 Kasım 2014; 18:14:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

otopark.com u çok uzun bir zamandır takip ediyorum. Tüm testlerini izledim, en amatör oldukları zamanda bile böyle göze batıcı bir test yapmamışlardı çünkü en başta samimiydiler.

308 testi için katıldığım tek cümle " motorun esnekliği. "bunun dışında katıldığım başka tek bir noktası yok.

Hele ki o süspansiyonların karaktersizliği, dokunmatiğin zor kullanılışı, arka diz mesafesinin darlığı, vites yollarının uzunluğu, yol tutmayışı, limit dışında hiçbir geri bildirim alınamaması.. Bunların yarısından çoğunun üzerinde durmadılar bile, durdularsada resmen Pollyanna' cı bir yaklaşımla sürdürdüler konuşmalarını. Başarılarını taktir etmeme rağmen bu testte üzüldüm açıkçası, umarım yakın zamanda eskiye dönerler.

Testin tamamen geleceğe yatırım amaçlı kayıt edildiğini düşünüyorum.

Ek olarak: markanın fanatiği olmadıktan sonra bu paranın bu arabaya verilmeyeceğini söylemekten çekinip, opsiyonları çıkartınca alternatif olabileceğinden bahsetmişler.

bu söylediklerinizin bir kısmından bahsetmişler.

kaldıki 308'i deneyen biri olarak yol tutmadığı, karaktersiz süspansiyon, dokunmatiğin zor kullanışı gibi iddialarınızda size zerre katılmıyorum. demek ki görüşler subjektif bu konularda.

vites yolları uzun mu 2. vites uzundu diye hatırlıyorum gerisi normaldi. arka diz mesafesinden ise bahsetmişler. bir sınıf altta dediler daha ne desinler.

şu an itibarı ile piyasada direksiyondan geri bildirim alabileceğeniz bir araç yok. zira hepsi elektronik destekli. bu konuda efsane olan focus bile artık zayıf.

aracın fiyatına gelince rakipleri ile aynı 3 aşağı 5 yukarı. e aynı rakipleri ile avrupa'da rahatlıkla rekabet edebiliyorsa bu konuda da size pek katılamıyorum ne yazık ki.

• Nihayet.
    Güzel test olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powermoon -- 21 Kasım 2014; 22:05:46 >
  • Napalim kime inanalim şimdi.

Suspansiyon nasil karaktersiz oluyor onu acarmisiniz.bi yamuk mu yapti size.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    Kasise sert girdiginde "yavas ulan *@#*!!&%*#" diye feedback verirse karaktersiz olur. "Acimadi kiii" derse karakterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: vidanj

Kasise sert girdiginde "yavas ulan *@#*!!&%*#" diye feedback verirse karaktersiz olur. "Acimadi kiii" derse karakterli.

ya arka torsiyon bu araçta, dolayısı ile kısa sert darbelerde küt sesi geliyor.

millet de buna karaktersizlik diyor, oysa bu ses dışında araç oldukça konforlu, içeride darbe de hissettirmiyor.
  • polislere iyi güldüm ya
  • Hadi vites yolu uzunluguna degindiler diyelim.

Dokunmatik ekran kesinlikle ic gudusel calismiyor dokunmatigi kullanisli degil. Pahasi ucuz, dokunmatik telefon alip yarin obur gun bozulacak hissi var. (hadi bu da kisiden kisiye degissi.)

Suspansiyonlar icin: videoda sert gibi bir kelime soyleyip geciyorlar ama suspansiyonlar 17" ile birlikte bile takir tukur ediyor, bazen sonumluyor, bazen sonumlemiyor.

Bir araba ya sert suspansiyonundan dolayi takir tukur eder ama bu yol tutus olarak geri doner, yada yumusaktir yol tutmaz. Ben 308 icin bunu soyleyemiyorum. Ne yol tutuyor ne de konforlu

Evet elektronik sistemler yuzunden direksiyon direkt degil fakat bunu en az kayipla bize yasatan bir cok model var.

" Direksiyondan degil ama sasiden ne kadar kaydigini hissediyorum bu yuzden tedirgin olmuyorum "demis: ben bu sinifta Lancer, flexiride opsiyonlu Astra ve Focus disinda hem direksiyon tepkisi olsun, hemde govdenin geri bildirimi olsun, arabanin ne yaptigini bana hissettiren baska bir araba kullanmadim. Hele ki 308 bu anlamda bu kategorinin yanindan bile gecemez.

Fiyat konusunda opsiyonlar fazla deyip ustunu ortmusler.

Ben burada arabayi elestirmiyorum. Zaten bunu alan adam gidip viraj kasmaz.

Sorun olan: diger testlerinde eksik gordukleri unsurlari ustune basa basa dile getirirken, suan arabalarin devaminin gelmesini istemelerinden dolayi soylememis olmalari. 308 ile 1700km ye yakin yol yaptim kendimce yorumlarda bulunmustum, cok merak ediyordum testi resmen hayal kirikligi oldu.

Ek olarak: lancer standar degil, daha genis tabanli lastik ve alcaltilmis spor suspansiyon vardi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 21 Kasım 2014; 18:51:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tacox

polislere iyi güldüm ya

Kaportaya tık tıkla güvenlik ölçümü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Testi nasil izlediniz bilmiyorum ama sorun olarak gordugunuz herseyden bahsetmisler ve sizinle ayni gorusteler cogu konuda.

• Bahsetmisler hep
    Son 5 dk komedi yalnız

• arkadaşlar adamlar daha nasıl test yapsın kılı kırk mı yarsın,daha iyisini siz yapın beğenmiyorsanız ,gidin 8. etap izleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

Testi nasil izlediniz bilmiyorum ama sorun olarak gordugunuz herseyden bahsetmisler ve sizinle ayni gorusteler cogu konuda.

Hocam diger testlerin tamamini izleyip daha sonra bu testi izlediginiz de arada ki gecis farkini anlayacaksiniz.

Fren pedali panik frende " basma len " der gibi ayagima kuvvet uyguladi kac sefer. Ki bu kistas kendilerinin de dikkat ettigi bir unsurken videoda bahsi bile gecmiyor.

Ben tamamen gelecege yatirim yaptiklari bir test olarak goruyorum.

• Polisler klasik soruyu sordu :

-Kadran kaç gösteriyor ?
    +260 ama 200-210 yapar.
    -Urjrj&€-€-€+

• Burda yazacağına git adamlara mail at. Sitelerine yorum at.boş boş konu doldu forum.bu foruma sırf yapacak birşeyim kalmadığı zaman gidiyorum artık.bok ettiniz forumu

• quote:

Orijinalden alıntı: toutonic

Burda yazacağına git adamlara mail at. Sitelerine yorum at.boş boş konu doldu forum.bu foruma sırf yapacak birşeyim kalmadığı zaman gidiyorum artık.bok ettiniz forumu

Yaptim kardesim merak etme. Ayrica begenmedigin konulara yorum yapmak zorunda degilsin, mantikli paylasimlar ac bizde okuyalim bilgilenelim.

• Ya arkadaş ben kullanıyorum gayette iyi dokunmatiği, 110 girdiğim virajda gayet güven veriyor ki muğlada yaşıyorum virajlarımıZ iyidir yani, frenlemesi de fena değil ben gayet beğendim aracı( 1.2 eat6 aracım) daha önce passat ve c5 kullansım uzın süre 308 c sınıfı için gayet iyi bence

• Superb yi bile bu kadar begenmemislerdi. Bayaa bi yumusamislar.

• Arabanın kötü yönü yok.

Adamlar napsın??
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Ne yaşarlarsa onu yazıyorlar.Testler belli bir metne göre ilerlenmiyor.Sadece aracın belli noktalarını not alıp doğaçlama test

videosu çekiyorlar.

Abi o değilde forumdan bir adam test etmiş kendi fren kötü demiş.

Adamlar test ederken ani frende şişme sertleşme yapmamış fren onu söylemedi.

Olduysa söyler.

Otopark'a en çok araç veren VAG grup yani Doğuş'tur testlerin yarısı VAG aracıdır ama gelince a dan z'ye eleştiriyorlarsa

geleceğe yatırım diyorsanız bence evet VAG karşısında otomobil felan üretecekler her halde.

Ne yaşarlarsa onu söylüyorlar.

Vallah o efsane test yapıyor dediğiniz adamların aldıkları paraları bilmiyorsunuz.Buraya yazmıyorum ama bu işin içinde genç

biri olsam da kim para alır kim almaz biliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 21 Kasım 2014; 22:49:21 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.