Şimdi Ara

Ankara-İstanbul Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben Ankara'da 50Mbit superonline kullanıcısıyım. İstanbul oyun sunucularında ping problemi yaşıyorum.(counter-strike 1.6 sunucuları oyunyoneticisi)

Speedtest'den hemen İstanbul listesinde çıkan sunucuları teste soktum sonuç aşağıdaki gibi. Farklı zamanlarda da aynı durum, ttnet hep yüksek.

Superonline İstanbul

Vodafone İstanbul

Netcen İstanbul

Doruknet İstanbul

Ve TTnet İstanbul

Son Düzenleme:
    1- Problem başlayalı yıl oldu. Ankara'daki tüm fiber kullanıcıları bu problemi yaşıyor ve tabloda değişen bir şey hala yok. Bazı oyun sunucuları hala yüksek ping vermeye devam ediyor. Yukarıda ki TTnet'e bağlantı da hala aynı berbat durumda.

2- Farklı marka internet sağlayıcılarında (üstelik fiber bile değil adsl) testler yaptım. Hiçbirinde yukarıda ki tabloyla karşılaşmadım. Gerek oyun sunucularına gerekse ttnet istanbul'a 20pingin altında bağlantı sağlanıyor.

3-Superonline a daha detaylı tracert ve test sonuçlarıyla beraber defalarca anlatmama rağmen sorunu çözmek adına hiçbir şey yapamayacaklarını belirttiler. Sunucu sahipleriyle de görüştüm. Onlara da aynı şeyi söylemişler.

4-Saçma olan şu ki, istanbul'da ikamet eden sunuculara herhangi bir marka internet olması gerektiği gibi belli köprüler üzerinden bağlanırken, superonline ankara'dan taa yurtdışına gönderiyor bağlantıyı, sonra tekrar istanbul'a geliyor ?!?!? Yönlendirme
    berbat durumda.

5- Uzun lafın kısası. Taahütümün bitmesini bekliyorum. Yıllardır kullandığım markayı bırakmanın zamanı geldi. Buradan da özellikle Ankara içi kullanıcılara sesleniyorum(çünkü tecrübe alanım bu, asla görmediğim yer hakkında konuşmam)

SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN
    SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN - SUPERONLINE ALMAYIN, ALDIRTMAYIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1312K -- 4 Şubat 2015; 12:49:58 >

• Sunucu ip adresine tracer atıp sonucu ss alıyorsun. Problemi anlatan maili ss ile destekleyip sol teknik destek ekibine yolluyorsun. Onlar yönlendirme ayarlarında ki bu sorunu çözeceklerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuç bugün geldi. Uykudaydım aradılar bu durumu düzeltemeyeceklerini kendilerinden değil karşıda ki sunuculardan kaynaklı olduğunu söylediler!
    Yahu girdim sunucuya tekrar. Bakıyorum 30 kişilik listeye yalnızca benim böyle. Uykulu halimle yakaladılar bir şey diyemedim. Nasıl düzeltilemez neden yahu?
    Girdim oyun sunucusuna 30 kişi var yalnızca bende yüksek ping. Kesinlikle sorun var sistem de karşıdan kaynaklı mıçmıçmıç bir şey değil bu.
    Ss'lerde bunlar.

sunucu adresi cs76.oyna.la (cs2'den cs254'e kadar sunucu var)

@hotel california

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1312K -- 27 Kasım 2014; 21:23:17 >

• 1312K kullanıcısına yanıt
    Şuanda işim gereği uşaktayım izmire döndüğümde bende kendi bağlantımdan aynı sunucuya ss alayım.(kendi ip adresim belirtilecek şekilde). Hatta bir arkadaşıma daha aynı işlemi yaptırayım.
    Sende bizim ss ler ile bir mail daha atıp hem firmanın savını çürütürsün, hemde düzeltilmediği takdir de bimer btk gibi idari kurumlarda şikayetini dile getireceğini iletirsin. Başka çözümü kalmadı

• Sunucuların sahibiyle de konuştum onlar da daha önceden şikayet etmişler fakat düzeltmemiş superonline. Uğraştıracak gibi duruyor bakalım.
  • TSOL Türkiye içindeki exchange noktası yerine Frankfurt'da ki exchange noktasını kullanmış. ki bunu da TSOL noc'dan düzeltebilirler. bir de, ben Superonline bağlatmayı düşünüyorum, youtube performansı nasıl acaba ? rica etsem speedtest.net'den Viyana / easyname sunucusuna test yapar mısınız ?

• Viyana / easyname 65ping veriyor hızda problem yok.
    @LGR9
  • 1312K kullanıcısına yanıt
  • Ankara'da herhangi bir superonline hattından aynı problemli sonuçları alıyorum. Farklı markalarda ise ttnet, uydunet gibi böyle bir problem yok. Superonline yönlendirme probleminin sunucu kaynaklı olduğu konusunda ısrar ediyor. Hiçbir internet sağlayıcısı problem çıkarmazken yalnızca superonline kullanıcılarında var (Ankara hepsi) ve yinede karşıdaymış problem.
  • İlk Mesaj Güncellenmiştir. Son durum mesajın sonunda belirtildi. Superonline yalnızca kendi müşterilerinin yaşadığı bir problemi çözmek adına kılını kıpırdatmıyor. Ankara'da superonline almayın aldırtmayın.
  • hocam ankara keçiörendeyim 1 hafta içinde sol'a geçmeyi düşünüyorum fiber 50mbps ping sorunu tam olarak nedir online oyun oynatmıyor mu düzelme şansı yokmu siz ankaranın neresindensiniz
  • Sorun yukarıda belirttiğim gibi istanbul'daki bazı oyun sunucularında yaşanıyor. Batıkent'teyim fakat farklı ilçe ve semtlerde de test yaptım sonuç aynı. Bakın şunu belirteyim ping sorunu genel olarak yaşatmıyor kaliteli bir çok yerde.
    Ama istanbul'daki bazı yerlere ping çıkarıyor yukarı da verdiğim örnekler gibi ve bu kronik. Yönlendirmeleri çok saçma şekilde yapılanmış, istanbula bağlanırken yurt dışından turluyor bağlantı resmen. Eskiden bu böyle değildi.
    Bugün belki herkesin uğradığı yerleri etkileyen bir sorun değil belki ama başka bi yerde de aynı problemleri yaşamaya başlarsanız ilerde başınızı ağrıtır çünkü düzeltmiyorlar. Ankara'da diğer internet sağlayıcılarının da altyapısı sağlam alternatif düşünebilirsin.
    Ben hiçbir sağlayıcıyla bu kadar uzun süreli problem yaşamadım bugüne kadar. Ankara'da fiber dediğin adsl'den 10 ping düşük çıkarıyor en fazla yurtdışına. Ama diğer yandan böyle piyangolar çıkma şansı var. Bence şansını diğer firmalarda dene.
    Bu kadar sığ bi anlayış görmedim ben daha önce. Bunlar teknik desteği modem resetletme sanıyorlar sanırım. Ve fiber diye ekstra para verdiğimiz internete 100 pingi normal sınırlarda diye kabul edebiliyorlar. Hep teoride yani laf bunların ki.

@bboyerko

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1312K -- 4 Şubat 2015; 18:31:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.