Şimdi Ara

Jolla Tablet sizin desteklerinizle hayat bulacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Jolla Tablet sizin desteklerinizle hayat bulacak

Nokia'dan ayrılan bir grup mühendisin kurduğu Jolla firması MeeGo projesinden arta kalanlarla Sailfish adlı bir işletim sistemi geliştirmiş ve ilk akıllı telefonu Jolla Phone'u da tam bir yıl önce satışa sunmuştu. Firma şimdi de bir tablet hazırlığında.

Ancak firma yeterli sermayeyi elde edememiş olacak ki Jolla Tablet adlı ürününe Indiegogo üzerinden yatırım desteği arama kararı aldı. Dün itibariyle kampanyaya başlayan firma büyük ilgi görünce kısa sürede ihtiyacı olan desteği elde etmeyi başardı. İlk 2000 ürün anında tükenirken, firma 2000 ürün için daha talep toplamaya başladı.

7.85 inçlik IPS ekrana sahip olan Jolla Tablet 2048x1536 piksel çözünürlük sunuyor. 1.8GHz saat hızında çalışan 64-bitlik 4 çekirdekli Intel Atom işlemciden gücünü alan cihaz 2GB RAM, 32GB artırılabilir hafıza, 5MP çözünürlükte arka kamera, 2MP çözünürlükte ön kamera, 4300mAh gücünde batarya şeklinde diğer özelliklere sahip.

Tablet Sailfish işletim sisteminin ikinci sürümü ile geliyor. Sade bir tasarım ve sürüklemelere dayalı bir arayüze sahip olan Sailfish OS 2.0, tek bir ekranda tüm çalışan uygulamaları gösteriyor ve uygulamalar arasında geçiş oldukça kolaylaşıyor. Geliştirici desteği henüz tam oturmayan Sailfish, bu bakımdan Android uygulamalarına destek sunuyor ve uygulama eksikliği diye bir sorun yaşanmıyor. 

Jolla Tablet yatırım desteğini garantilemiş durumda ve en az 200$ bağış yapan destekçilere ilk ürünler Mayıs 2015 itibariyle gönderilmeye başlanacak. Sonrasında tabletin yaygın satışa başlaması bekleniyor.  

• Jolla umarım Nokia'nın konumuna gelecek kadar büyür. Bu arada Meego demişken, böylesine güzel bir işletim sistemi nasıl harcandı aklım almıyor. Tizen ve Jolla cihazlar pazarda yer kapacaklar bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 19 Kasım 2014; 19:57:51 >
  • Nokia`nın en değerli mühendislilerinin bulunduğu guruptur Jolla kurucuları.Umarım daha çok başarılı olurlar.

• Jolla, yolla diye okunuyor sanırım. Şu iğrenç espriyi yapan da ben olayım. "Yolla bir tablet ordan" :)

• Telefonları Türkiyeye gelmemişken tabletleri hiç gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşeyi geçtimde birde TR pazarına gelseler keşke ne güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Jolla umarım Nokia'nın konumuna gelecek kadar büyür. Bu arada Meego demişken, bötlesine güzel bir işletim sistemi nasıl harcandı aklım almıyor. Tizen ve Jolla cihazlar pazarda yer kapacaklar bence.

3. İşletim sistemleri çöp olmaya mahkum(linux,wp,)

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı uğurlu olsun
  • Türkiye'ye gelebilse çok güzel tablet , gözüm kaldı valla :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

quote:

Jolla umarım Nokia'nın konumuna gelecek kadar büyür. Bu arada Meego demişken, bötlesine güzel bir işletim sistemi nasıl harcandı aklım almıyor. Tizen ve Jolla cihazlar pazarda yer kapacaklar bence.

Ubuntu Touch'tan bahsediyorsanız, evet güzel ama bahsettiğim işletim sistemleri gibi o da maalesef pek bir atılım yapamadı.

Windows Phone'u da beğeniyorum, hatta arayüzü bence dokunmatik cihazlar için en iyisi. Ama o da uygulama desteği gibi sıkıntıları aşamadı hala. Ayrıca Windows mağazasını masaüstüne getirmelerini çok gereksiz buluyorum. Mobilde ihtiyaçlar olduğu için mağaza var ama ben PC'de mağazaya ihtiyaç duymuyorum zaten. Onun dışında tüm işletim sistemlerini birleştirmeleri güzel bir şey. 10 ile umarım düzelir.

Kısacası rekabet tüketici için iyidir. Ben piyasada en az 5 farklı işletim sistemi görmek istiyorum.

• Android batıp yok olmadan yeni işletim sistemlerinin tutacağını sanmıyorum. Halihazırda milyonlarca uygulaması var oturmuş bir yapısı var. Ve en büyük cihaz üreticileri tarafından kullanılıyor. Ama cihaza ve işletim sistemine gelirsek gerçekten hoş olmuş.

• quote:

quote:

quote:

Ubuntu Touch'tan bahsediyorsanız, evet güzel ama bahsettiğim işletim sistemleri gibi o da maalesef pek bir atılım yapamadı.

Windows Phone'u da beğeniyorum, hatta arayüzü bence dokunmatik cihazlar için en iyisi. Ama o da uygulama desteği gibi sıkıntıları aşamadı hala. Ayrıca Windows mağazasını masaüstüne getirmelerini çok gereksiz buluyorum. Mobilde ihtiyaçlar olduğu için mağaza var ama ben PC'de mağazaya ihtiyaç duymuyorum zaten. Onun dışında tüm işletim sistemlerini birleştirmeleri güzel bir şey. 10 ile umarım düzelir.

Kısacası rekabet tüketici için iyidir. Ben piyasada en az 5 farklı işletim sistemi görmek istiyorum.

PC için windows ve macos diğerleri yalan
    Telefon için android ve ios belki wp biryerlere gelebilir ama şuan için berbat biryerde.ubuntu touchmuş firefoxosmuş bunlar son tüketiciyi pek ilgilendirmiyor

• Kaç zamandır ses çıkmıyordu.

Sanmıyorum gelişeceklerini sınırlı kalacaklar.

Geçmişte kaldı herşey.
  • Indiegogo hedefi tamamlandı saatler içerisinde. Bir kaç saatte falan hedefe ulaşmışlar adamlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

PC için windows ve macos diğerleri yalan
    Telefon için android ve ios belki wp biryerlere gelebilir ama şuan için berbat biryerde.ubuntu touchmuş firefoxosmuş bunlar son tüketiciyi pek ilgilendirmiyor

Mobil işletim sistemleri için tespitinizde haklısınız, ama PC'de tekelci Apple ve Microsoft olsaydı sadece, işimiz bitikti. Her programı ücretli almak zorunda kalırdık, ücretli programlar da daha pahalı olurdu, birçok programlama dili olmazdı. Şu durumda bile Apple'ın iMac'lerinin, Macbook'larının fiyatları inanılacak gibi değil.

Birçok Linux dağıtımı da gayet güzel, elementary OS, Ubuntu gibi. Bir Microsoft olamamalarının sebebi de bu işletim sistemlerini derleyen ekiplerin, bu şirketler kadar büyük olmaması maalesef. Yine de bir Linux dağıtımı birçok gündelik iş için yeterli.

• Uzun süre N9 kullandıktan sonra bırakıp Androide alışmak zor oldu Meegodaki Swipe arayüzü bence çok kullanışlıydı Sailfish OS te bunu dahada geliştirdiler bilabilsem bir Jolla phone alacaktım fakat maalesef bulamadım kısmetse ilerde bunu veya 2.nesil Jolla phoneu mutlaka almak isterim... Şimdilik Moto G 2014 ile takılmaya devam... Umarım bu şirketi de birileri satın alıp içine etmez tabi Nokia alıp adam ederse orası harika olur ...

• TR ye çıkar umarım. Benim de tablet almak için bir bahanem olmuş olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Jolla, yolla diye okunuyor sanırım. Şu iğrenç espriyi yapan da ben olayım. "Yolla bir tablet ordan" :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android programları kullanması bir avantaj ama istedikleri yardım çok fazla hadi 10-20 olsa yollardık ama 200 nedir ya direk tablet alırım bunun çıkıp çıkmayacağı belli değil fikri oluşuyor kafa da .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.