Şimdi Ara

Slow Moves deneysel konsollar ile her güne bir hamle hakkı düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Slow Moves deneysel konsollar ile her güne bir hamle hakkı düşüyor

Günümüzde video oyun konsolları oyuncuların konsantrasyon, el-göz uyumu, hızlı aksiyon verme gibi pek çok kabiliyetini test eden veya zorlayan oynanış mekaniklerine sahip. Slow Moves adlı deneysel bir çalışma ise insanaların gözlem ve sabır gibi kabiliyetlerini test etmeyi amaçlıyor. 

Girişim bunun için üç adet mini oyun konsolu geliştirmiş. Küp şeklindeki bu konsolların bir tanesi atlama hareketinin yapıldığı, bir tanesi döndürme hareketinin yapıldığı, diğeri ise yukarı aşağı hareketinin yapıldığı basit oyunlar içeriyor. Bu oyunlar genelde Mario veya Pong gibi klasikleri temel almış. Herhangi bir ekranın olmadığı konsollar LED ışıklandırma ile hareketleri gösteriyor. 

Yine her bir konsol için gün içerisinde sadece bir hareket yapmanız gerekiyor. Bir konsolda düğmeye basma, öbür konsolda kolu sağa sola hareket ettirme ve diğer konsolda ise gövdeyi sağa sola çevirme şeklinde harekete imkan tanınıyor.

Her güne bir hareket düştüğü için oyunlar haliyle daha uzun sürüyor. Bu bakımdan oyuncuların sabırlı bir şekilde küplerini gözlemlemeleri gerekiyor. Girişim bu deney ile insanların taleplerine dair teknolojiden ne kadar hızlı cevap beklediklerini ve bu hızlı gelişimin insanlara aşıladıkları alışkanlıkları gözlemlemeyi hedefliyor.  

• Guzel fikirmis. Begendim. Eger ucuzsa alinir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Proje bu hedefi gözlemlerken hangi teknolojilerden yararlancak onu anlamadim

• Seyrederken sıkıldım. Alana Allah sabır versin.

• Bence güzel bir alet günde sadece bir defa oynanması istikrar sağlar diğer gün oynamak için kendinizi şartlandırırsınız . Yaygınlaşır umarım .

• 2 dk boşa gitti. izlerken sıkıldım alan arkadaşa allah kolaylık versin

• Browser tarzı oyunlar bu görevi yerine getiriyor zaten. Bi araştırma bastığım zaman 3 ay sonra bitiyor. Her gun girip filoyu ayarlıyorum

• Intel Atom işlemcili netbook kullanıyorum. İnternette sörf yaparken, bu testin 10 katına maruz kalıyorum.

• Ruh ve sinir hastalıkları

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.