Şimdi Ara

Microsoft : Bugüne kadar 50 milyon Lumia cihazı aktive edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft : Bugüne kadar 50 milyon Lumia cihazı aktive edildi

2011 yılında Windows Phone işletim sistemi yüklü olarak Nokia çatısı altında dağıtıma başlayan Lumia akıllı telefon ailesi, daha sonra Microsoft çatısı altına girmişti. Windows Phone ekosisteminde en çok satan aile olmayı sürdüren Lumia serisi ile ilgili Microsoft önemli bilgiler paylaştı.

Almanya'da gerçekleştirilen etkinlikte konuşan yöneticiler bugüne kadar aktive edilen Lumia sayısının 50 milyonu geçtiğini açıkladı. Bunların hangisinin Windows Phone 7 hangisinin Windows Phone 8 işletim sistemine ait olduğu ise açıklanmadı. 

Windows Phone ekosistemi toplamda 560 bin kişilik geliştirici desteğini arkasına alırken, mağazadaki toplam uygulama sayısı da 320 bin oldu. Ağustos ayından bu yana mağaza 20 bin uygulamalık artış yaşadı. Windows mağazası ile birlikte toplam rakam 500 bin civarında. 

Bununla birlikte Windows Phone ekosisteminde bugüne kadar satılan cihaz sayısı tam olarak bilinmiyor. Ancak çeyrek bazda ortalama 9-10 milyon satan ekosistemin toplamda 140-150 milyona ulaştığı tahmin ediliyor.  

• Nokia olarak devam etseydi daha fazla umut vaad edebilirdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android'in elinin kiri 50 milyon

• yinede iyi satmış

• Sırf mesaj atmak için atanlar var. Git android veya ios bölümünde takıl kardeşim burayı niye kieletiyorsunuz. Sevmezseniz almazsanız olur biter. Şaka gibi ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Nokia olarak devam etseydi daha fazla umut vaad edebilirdi.

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia'yı bizim ülkeye benzetiyorum...
    İlk önce osmanlı gibi çok şanlıydı sonra düştü diğer ülkeler teknoloji ve yenilikleri ile geçtiler ve yavaş yavaş toprakları satıldı nokia da satıldı fakat şimdi nokia N1 ile kurtuluş savaşı başladı....Eski şanlı günler yakındır

• quote:

Orijinalden alıntı: pro-üye

Nokia'yı bizim ülkeye benzetiyorum...
    İlk önce osmanlı gibi çok şanlıydı sonra düştü diğer ülkeler teknoloji ve yenilikleri ile geçtiler ve yavaş yavaş toprakları satıldı nokia da satıldı fakat şimdi nokia N1 ile kurtuluş savaşı başladı....Eski şanlı günler yakındır

Nokia bildiğin Türkiye olmuş

• quote:

Çok iyi benzetme inkilap dersleri aklıma geldi

• quote:

Güzel benzetme
  • 20 milyonu pişman olmuştur aldığına
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

20 milyonu pişman olmuştur aldığına

• Sanmıyorum eskisi gibi satılacağını.

Bir marka yapmak nerde bilinen bir markayı ayakta tutmak nerde.
  • 50 milyonun 30 milyonu küfretmiştir. 30 milyondan küfür yemek nasıl bir duygu bilmem ama Allah yaşatmasın.

• Çoğu kişinin aksine Nokia markasıyla sıkıntılarım vardı ve birdaha nokia telefon almam dediğin zamanlarda Microsoft sahnye çıktı.. Microsoft Nokia
    Bence Nokia ne kadar büyürse büyüsün Apple Samsung ayarında olamazdı Ama microsoft zaten apple samsung google kadar büyük bir firma ve donanımlarda da başarı yakalarsa dengeler değişebilir. Microsoft çoğu yeniliğe sonradan katılıp lider olmuş bir firma tam bir kapitalist fakat kapitalist dünyada oyunu kuralına göre oynuyor. / Windows Phone kullanıcısı değilim gelişmemiş sisteme para vermem ama Windows 10 kullanıcısıyım.

• İşi olmayanlar şu başlıktan çıkabilir mi? Ergenler gibi birkaç kelimelik saçma cümlelerinizi getirmeyin bu başlığa. Doğru dürüst tartışmadan yok "Çöp" demeler yok "Android'in elinin kiri olmaz" demeler.... Kullandınız mı Windows Phone? Ne derseniz deyin bu yarışta Windows Phone da var.

• Keşke şu bölümde +/- kalkmasaydı diyorum

• quote:

çok iyi benzetme belkide türk halkı nokiayı da bu yüzden daha fazla seviyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hubo -- 19 Kasım 2014; 21:52:38 >
  • pro-üye P kullanıcısına yanıt
    batılılaşma çabaları vardı microsoft ile

• 1,5 ay önce yahu şu wp ye de bir şans vereyim dedim. Demez olaydım 45 gündür aldığım cihazı kullanmak nasip olmadı. Sonuç; isterse en kral en kusursuz cihazı üretsin lakin rezilliğin dibine vurmuş firmalara servis hakkı tanımaya devam ettikleri sürüce bir cacık olmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.