Şimdi Ara

WhatsApp Android uygulaması artık daha güvenli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• WhatsApp Android uygulaması artık daha güvenli

Mobil dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güvenlik konusunda da önemli adımlar atıyor ve yeni bir özelliği devreye sokmak üzere. 

Şimdilik Android uygulamasında başlayacak olan özellik uçtan uca şifreleme imkanı sunuyor. Bu sayede mesajlar sadece gönderen ve alan kişiye şifresiz olarak görünüyor. Aktarım esnasında ise hiçbir şekilde mesajın orijinal haline erişilemiyor. Böylece hacker saldırısının yanında güvenlik makamlarının talepleri de olsa bu karşılanamıyor. 

Güvenlik önlemini geliştiren ise Open Whisper Systems adlı bir firma. Signal ve TextSecure uygulamalarının da geliştiricisi olan bu firma ortaklık süresi boyunca bu güvenliği sunmaya devam edecek. Özellik kısa süre içerisinde bir güncelleme ile Android telefonlara sunulacak. Özelliğin iPhone modellerine ne zaman geleceği ise bilinmiyor. 

• "Özellik kısa süre içerisinde bir güncelleme ile Android telefonlara sunulacak. Özelliğin iPhone modellerine ne zaman geleceği ise bilinmiyor."
    Vay be.. bir zamanlar appstore'a çıkan bir uygulamanın androide gelmesi için aylar beklerdik. Şimdi durum tam tersine dönüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android daha güvensiz olduğu için ona geliyor ios zaten pentagon gibi

• son zamanlardaki fappening tarzı muhabbetlerden sonra rahatlatıcı bir haber

• Android yol geçen hanı olduğu için ona daha önce gelmesi iyi olmuş iOS'da öyle bir sıkıntı olmadığı için sonrada gelsede olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MertBigger

Android yol geçen hanı olduğu için ona daha önce gelmesi iyi olmuş iOS'da öyle bir sıkıntı olmadığı için sonrada gelsede olur :)

Ahahaha iyi güldürdün dostum. Fapening ios cihazlarda oldu olmaya da devam ediyor

Gündemi takip et gülünç olma dostum. Android in tırnağı olamaz ios

Edit: ios daki hayalet uygulamalar gibi sen de hayalet üyeymişsin bilseydim cevap vermezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnInvited_Guest -- 19 Kasım 2014; 0:57:01 >
  • foreveriphone kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir fanboyluk bu gerçi nick ten anlaşılıyor acaba bu uygulama ilk önce Apple Store a gelse yine aynı şekilde mi yorumlayacaktın. Apple in Son zamanlarda yaşadığı güvenlik açıkları da ortada

• quote:

Orijinalden alıntı: foreveriphone

Android daha güvensiz olduğu için ona geliyor ios zaten pentagon gibi

İos=Hapishane

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtyg

quote:

İos=Hapishane

Çare jailbreak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ali12345

Nasıl bir fanboyluk bu gerçi nick ten anlaşılıyor acaba bu uygulama ilk önce Apple Store a gelse yine aynı şekilde mi yorumlayacaktın. Apple in Son zamanlarda yaşadığı güvenlik açıkları da ortada

Şimdiye kadar 1 milyon uygulama önce ios'a geldi hiç biriyle ilgili yazmadım android hakkında ios antivirüs, malware.cleaner vb programlar olmadan kullanılabilen bir os android ise saydıklarımın hepsi olmadan kullanılamayan bir os fark burada sen kullanmıyorum dersin ama %90'ı kullanıyor bu araçları
  • foreveriphone kullanıcısına yanıt
    Haklısın android kullanıcıların çoğu anti virüs,Cleaner programları kullanıyor peki bu mutlaka gerekli olduğu anlamına mı geliyor tabiki hayır android açık kaynak kodlu olduğu için bir açık tespit edildiğinde saniyeler içinde fark ediliyor çünkü milyonlarca uygulama, rom geliştirici 1 milyardan fazla kullanıcı var. İos da işletim sisteminden açık olsa bile kullanıcıların fark etmesi çok zor. Esas sorun şu android de google play e bağımlı değilsin internetten kendin APK dosyaları ile de uygulamayı indirebilirsin kullanıcı google ın kontrolünden geçmeyen bir uygulamayı indiriyor uygulamaya bütün izinleri veriyor olası bir güvenlik açığında suçu os a atıyor. Cleaner programları ise sadece ön bellek dosyalarını siliyor belleği boşaltıyor ki bu da gereksiz bir şey çünkü os zamanla bu işlemleri gerçekleştiriyor her 5 dk da 1 bu işlemleri yapmak telefonu tam tersine ağırlaştırır.

• quote:

iCloud'u ne çabuk unutmuşsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

icloud ios değildir bir apple cloud hizmetidir drive'ın android, onedrive'ında windows olmadığı gibi bulut depolama servisiyle işletim sistemini birbirine karıştıran sana daha ne anlatayım ki ben demek ki laf olsun torba dolsun dedin yazıyı okudun batozlama atladın hemen git o minik aklını başka uğraşlarda kullan gazeteden okuduklarınla donanımhabere gelme kahvede anlat bu muhabbeti okey masasında oradakiler bilmez yerler
  • quote:

quote:

Şimdiye kadar 1 milyon uygulama önce ios'a geldi hiç biriyle ilgili yazmadım android hakkında ios antivirüs, malware.cleaner vb programlar olmadan kullanılabilen bir os android ise saydıklarımın hepsi olmadan kullanılamayan bir os fark burada sen kullanmıyorum dersin ama %90'ı kullanıyor bu araçları

Ne antivirüsü hocam ben hiç kullanmadım (Sony) . İos da kullandım android de. İos akıcı 10 numara. Lakin bildiğin hapis. Müzik atmak için bile pc lazım. Androidde Usb on the go ile telefona harddiski bağlıyorum. Ve Sony nin kendi birçok özelliği. Samsung zaten Çöp. Sony olmasa ios devam ederdim.

• quote:

quote:

quote:

Ne antivirüsü hocam ben hiç kullanmadım (Sony) . İos da kullandım android de. İos akıcı 10 numara. Lakin bildiğin hapis. Müzik atmak için bile pc lazım. Androidde Usb on the go ile telefona harddiski bağlıyorum. Ve Sony nin kendi birçok özelliği. Samsung zaten Çöp. Sony olmasa ios devam ederdim.

Dostum neden seni suçlamışım gibi yazıyorsun ki onu anlamadım gir google play'e herhangi bir antivürüs programının altına yapılan yorum sayısına bak yada ram temizleme yada önbellek temizleme programına yüzlerce iyi kötü yorum ben daha önceki arkadasa demiştim zaten sen kullanmazsın ama %90 kullanıyor güvenmiyorlar çünkü android'e hep ne olur ne olmaz endişesi var herkesin kaygısı başka başka ben sony iyi samsung kötü muhabbeti yapmadım benim için 500tl liralık telefonda 2500tl lik telefonda aynı içinde android var sonucta note 4 android kullanırken samsung galaxy ace wp8.1 mi kullanıyor.Ben parasına markasına göre değil içindeki çalışan işletim sistemine istinaden konuşuyorum.Konumuz iphone'a müzik atmak değil ayrıca kendi sunucusunda müziği dinleten onlarca download programı var indikten sonra internet bağlantısı istemiyor deezer, spotify var online radyo kanalları var onlarca sen daha hala 9o'lardan kalan teknolojiylemi uğraşıyor ön plana çıkarmaya çalısıyorsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum neden seni suçlamışım gibi yazıyorsun ki onu anlamadım gir google play'e herhangi bir antivürüs programının altına yapılan yorum sayısına bak yada ram temizleme yada önbellek temizleme programına yüzlerce iyi kötü yorum ben daha önceki arkadasa demiştim zaten sen kullanmazsın ama %90 kullanıyor güvenmiyorlar çünkü android'e hep ne olur ne olmaz endişesi var herkesin kaygısı başka başka ben sony iyi samsung kötü muhabbeti yapmadım benim için 500tl liralık telefonda 2500tl lik telefonda aynı içinde android var sonucta note 4 android kullanırken samsung galaxy ace wp8.1 mi kullanıyor.Ben parasına markasına göre değil içindeki çalışan işletim sistemine istinaden konuşuyorum.Konumuz iphone'a müzik atmak değil ayrıca kendi sunucusunda müziği dinleten onlarca download programı var indikten sonra internet bağlantısı istemiyor deezer, spotify var online radyo kanalları var onlarca sen daha hala 9o'lardan kalan teknolojiylemi uğraşıyor ön plana çıkarmaya çalısıyorsun

O bir örnekti. Neyse uzatmaya gerek yok. Herkesin ihtiyaçları farklı.

• casuslar için güvenlik sağlamışlar !
    sıradan adamın bu kadar gizli ne bilgisi olabilir ki ! ???

• quote:

quote:

quote:

icloud ios değildir bir apple cloud hizmetidir drive'ın android, onedrive'ında windows olmadığı gibi bulut depolama servisiyle işletim sistemini birbirine karıştıran sana daha ne anlatayım ki ben demek ki laf olsun torba dolsun dedin yazıyı okudun batozlama atladın hemen git o minik aklını başka uğraşlarda kullan gazeteden okuduklarınla donanımhabere gelme kahvede anlat bu muhabbeti okey masasında oradakiler bilmez yerler

İyi sacmalamissin..
    İcloud sonucta Apple'in degil mi ?? Cihazlarinda kullanmiyor mu? Ona guvenerek verilerimizi fotolarimizi yedeklemiyor muyuz?
    Daha icloud'da bile guvenligi saglayamayan firmanin nesi guvenilir..Ustelik bu kadar Jb li cihaz firmanin kontrolu altinda mi? Onlarin guvenligi ne olacak ?

Su ana kadar 2 sistem de de guvenlik acisindan bir sorun yasanmamis..Android acik kaynak olmasina ragmen guvenlik sorunu yasanmamis olmasi muthis bisey..Apple bu konuda 40 takla atiyor sistemi daha nasil kapali yapabilirim diye..

Son olarak ta Symantec firmasinin arastirmasina gore İos de 200 guvenlik acigi bulunurken Android de sadece 18 acik bulunmus..Buna ragmen firma her iki sisteminde cok guvenli oldugunu belirtmis..

Sonuc neye cikiyor peki ??

Sen guvendesin fakat hapis hayati yasiyorsun,ben de guvendeyim ama gezip tozup gunumu gun ediyorum..

İste İos-Android farki..

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

quote:

quote:

İyi sacmalamissin..
    İcloud sonucta Apple'in degil mi ?? Cihazlarinda kullanmiyor mu? Ona guvenerek verilerimizi fotolarimizi yedeklemiyor muyuz?
    Daha icloud'da bile guvenligi saglayamayan firmanin nesi guvenilir..Ustelik bu kadar Jb li cihaz firmanin kontrolu altinda mi? Onlarin guvenligi ne olacak ?

Su ana kadar 2 sistem de de guvenlik acisindan bir sorun yasanmamis..Android acik kaynak olmasina ragmen guvenlik sorunu yasanmamis olmasi muthis bisey..Apple bu konuda 40 takla atiyor sistemi daha nasil kapali yapabilirim diye..

Son olarak ta Symantec firmasinin arastirmasina gore İos de 200 guvenlik acigi bulunurken Android de sadece 18 acik bulunmus..Buna ragmen firma her iki sisteminde cok guvenli oldugunu belirtmis..

Sen guvendesin fakat hapis hayati yasiyorsun,ben de guvendeyim ama gezip tozup gunumu gun ediyorum..

İste İos-Android farki..

5 milyon gmail şifresi internete saçıldı şimdi android güvensizmi olmuş oldu hacklenince saçmalayan sensin asıl boş konuşuyorsun konuşmak için konuşuyorsun sadece.Market malwareden reklamdan geçilmiyor ios'taki uygulamaları rüyanda bile göremezsin onları hiç ediyorsun oyunlarıda öyle internette okuduğun haberi bana satıyorsun al bende sana satayım ne yüzü ne bini al okuhttp://www.chip.com.tr/haber/android-in-cirkin-yuzu-giderek-cirkinlesiyor_45328.html sonrada bana chip sallamış benim okuduğum doğru seninki yalan haber safsatası yap

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

quote:

quote:

İyi sacmalamissin..

İste İos-Android farki..

5 milyon gmail şifresi internete saçıldı şimdi android güvensizmi olmuş oldu hacklenince saçmalayan sensin asıl boş konuşuyorsun konuşmak için konuşuyorsun sadece.Market malwareden reklamdan geçilmiyor ios'taki uygulamaları rüyanda bile göremezsin onları hiç ediyorsun oyunlarıda öyle internette okuduğun haberi bana satıyorsun al bende sana satayım ne yüzü ne bini al okuhttp://www.chip.com.tr/haber/android-in-cirkin-yuzu-giderek-cirkinlesiyor_45328.html sonrada bana chip sallamış benim okuduğum doğru seninki yalan haber safsatası yap

İos taki uygulamalar icin ruyaya yatmaya gerek yok ipad im var zaten..Kullanabilecegim profesyonel uygulamalarin hepsi İos ve Android de mevcut ve aralarinda 1 gram bile fark yok..Su ana kadar Appstore da gorupte bu niye Android de yok demedim..Aksine androiddekiler daha kullanisli..

Marketin malware den reklamdan gecilmesi de problem degil..Gidip te Ossuruktan teyyare programlari yuklersen Osx te de Win de de İos te de ayni problem var..Adam İos teki cogu parali app yi sana bedava veriyor tabi ki reklam koyacak babanin hayrina yapmiyor..Reklam istemiyorsan onunda caresi cok basit minicik bir app ye bakar..

Androidin iyi yani yuklemeden once sana butun izinleri gosteriyor..Bakarsin isine geleni yuklersin..Akilli telefon kullandigina gore iyi kotu bir beyne sahipsindir herhalde..
    Gerci İphone gibi yarim akilli cihaz kullananlardan ne beklenir o da supheli..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.