Şimdi Ara

Note 4 Şebeke Sorunu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
986
Cevap
24
Favori
176.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar buradan bir arkadaş beni aradı ve kendisindede aynı sorunun olduğunu sonra

*#0011#

WiFi aç / kapat

Yapıp telefonu açıp kapadığında düzeliyor dedi

Benim telefon serviste. Siz deneyebilir siniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdemir6481

Arkadaşlar buradan bir arkadaş beni aradı ve kendisindede aynı sorunun olduğunu sonra

*#0011#

WiFi aç / kapat

Zannetmiyorum. Zaten Servis Mode'a geçiyor cihaz öyle ondan sonra ne yapılacağını bilmek lazım esas.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdemir6481

Arkadaşlar buradan bir arkadaş beni aradı ve kendisindede aynı sorunun olduğunu sonra

*#0011#

WiFi aç / kapat

Yaptım bakalım :D ama sanmıyorum :D neyse umut umuttur :D
  • MAAALESEF :D
  • Arkadaşlar bu nedir ya. S4 mini bile note 4 den iyi çekiyor samsung gör bunları. Note 4 şebeke cekiminde sürekli dalgalanma varken s4 mini stabil bir şekilde hep aynı çekiyor.
     Note 4 Şebeke Sorunu Note 4 Şebeke Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euraka -- 16 Ocak 2015; 21:32:22 >

• euraka E kullanıcısına yanıt
    S4 internete note 4 den daha hızlı bağlanıyorsa. Ben neden note 4 daha fazla para verdim dedim bu gün. Telefonu servise verirken.
    Video çektim. Youtube de paylaştım.

YouTube'da "Note 4 şebeke problemi" adlı videoyu izleyin
    Note 4 şebeke problemi:http://youtu.be/AMkNIehNyPE

• Arkadaşlar Note 4 ve S4 mini yanyana şebeke testi yaptım durum ortada yorumlarınızı bekliyorum videoyu izledikten sonra.

http://www.youtube.com/watch?v=iev29j3oIqo&feature=youtu.be
  • Benim sorunumun aynısı.
    Sorun şu ki note4 daha az çekiyor.
    Mücadele içindeyim şuan.

• Benim telefon garantiye gitti geldi şebeke tamamen gidiyordu gelmiyordu öncesinde yazılım attılar farklı bir yazılım oldugunu farkettim. Şuan ki durum şebeke tamamen gitmiyor fakat sinyal seviyesi alt sınıf cihazlara göre çok daha düşük. Yazılımdan sonra 3g sinyal bulunamadıgı için 2g ye geçildi tarzı uyarı lar cıkıyor ekrana şok oldum. Samsung'un büyük ayıbı .
  • Samsung’ un Galaxy modellerinde çok yaygın olan bir sorun, şebeke hatası. Kullanıcılar zaman zaman mobil veriyi açtıktan veya kapattıktan sonra şebeke hatasını alabiliyorlar. Bizde bu yazımız da şebeke hatasının çözümünü anlatıyoruz.

Ayarlar > Diğer ağlar > Mobil ağlar hedefini izleyerek Mobil Ağ menüsüne ulaşın.Mobil Ağ menüsündeyken cihazınızı kapatın ve bataryayı çıkartın.Bataryayı geri takmadan güç ve ev tuşuna 2-3 dakika boyunca basılı tutun.Sim kartını çıkartın, bataryayı geri takın ve cihazınızı uygun şekilde açın.Cihazınız önyükleme animasyonunu oynatırken otomatik kapanacaktır.Sim kartınızı geri takın ve cihazınızı tekrar açın.Cihazınız açıldığında bu sorun ortadan kaybolmuş olacak.

DENEYİN LÜTFEN

• Denedim fakat animasyon sırasıbda kapanmadı telefon normal acıldı
  • Birisi yazmış internete bende s5 denedim bir şey olmadı.

*#0011#
    Menü / Back
    MENÜ / Key Q gir
    Menü / key 0000 gir

5 sn cihaza dokunma service menüsü ana erkana giriyor.

S5 de denendi. Menüde yapacak birşey bulunmadı

• Selam arkadaşlar,

Bu linkte de benim yaşadığım sorunu bulabilirsiniz: http://youtu.be/ddiJXgsOKBs
    Twitter üzerinden bilgilendirmelere devam.
  • kpngl kullanıcısına yanıt
    Merhabalar bu sorunu bizim sorunun benzeri olarak görüyorum ben telefonu ilk servise götürdügümde gsm 3g şebekesi sıfıra düşüyordu uzun süre gelmiyordu . Serviste atılan yazılımdan sonra 3g şebekenin olmadıgı yerde 2g ye geçmeye başladı otomatik olarak hatta bunu yaparken ekranda 3g şebekesi olmadıgı için 2 g ye geçildi diye uyarıda veriyor. Sizin sorununuz da wifi açma esnasında şebekenin 3g den otomatik 2g ye geçememesi diye düşünüyorum o sebebden dolayı şebekeden sinyal alamıyor. Benim servise gitmeden önceki sorunum da buydu wifi ile denemedim fakat. 3g sinyalinin olmadıgı noktalarda telefon cekmiyordu wcdma /gsm otomatikteyken bile . Bu durumda cihazın bizlere satıldıgında ayıplı oldugunu gösteriyor arkadaşlar hakkımızı aramaya devam samsung iade alıcak bu telefonları başka yolu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euraka -- 17 Ocak 2015; 10:42:13 >
  • euraka E kullanıcısına yanıt
    selamlar,
    Bahsettiğiniz gibi şebeke sorunu yok aslında.
    Öyle bir problemde cihazın aramaları yanıtlayamadığı gibi, arama yapmakta da sorun yaşaması gerekirdi.

Gerek sinyal gücü göstergesinde, gerekse yukarıda bahsettiğim RF Signal Tracker programında sinyal gücü seviyesi çok çok iyi.

Biraz aşırı teknik olacak belki ama bu yazdıklarımızı Samsung'dan da takip ettikleri için aşağıdaki bilgiler ile açıklayayım.
    3G için call setup prosedürü, 3GPP TR 25.815 standartlarında belirtildiği gibi gerçekleşir.
    Note 4, RRC Connection Setup isteğine 300 ms'de cevap dönmez ise RRC Connection Setup Complete şekilde tamamlanamaz.

300 ms olarak belirttiğim değer operatör bazlı değişiklik gösterebilir.
    Neticede çağrının başlaması için bu timer değeri içerisinde mobil cihaz cevap dönmelidir.

Çağrıyı karışlayamayıp, kendisinin çağrı yapabilmesi de işte bu farktan kaynaklanıyor.
    Note 4'e gelen RRC Connection Request isteğine RRC Connection Setup cevabı dönmediği için çağrı tamamlanamıyor.
    Fakat Note 4, şebekedeki RNC ekipmanına RRC Connection Request mesajı gönderdiğinde, RNC, " RRC Connection Setup" mesajı ile cevapladığı için çağrı başarı ile tamamlanabiliyor.

Bütün spec'i okumak mümkün değil diyenler için biraz özet şeklide aşağıdaki gibidir;
    http://www.umtsworld.com/technology/moc.htm

• kpngl kullanıcısına yanıt
    Arama geldiginde ulaşışılamıyor diyor fakat arama yapabiliyorsunuz buda benim tezimi çürütüyor sizdeki sorun bizdekinden biraz farklı. Bende şuan sadede çekim gücü sorunu var sürekli dalgalanıyor sabit durdugu halde .
  • Orhan Kuyral kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Yoğun uğraşlarım sonucunda, sonunda SAMSUNG dan dönüş geldi ve cihazın fabrika çıkışlı arızalı olduğunu ve cihazın değişimini onayladıklarını belirttiler. Ne operatör ne güncelleme nede başka bir şey bu problemi yaşan arkadaşlar riske girmeden beklemeden cihazın değişimini yada para iadesi isteyiniz Samsung un NOTE 4 ile başı ciddi anlamda belada cihazın değişimi onaylamalarına rağmen 2 haftadır telefon gelmedi 3 ile 20 iş günü arasında gönderiyorlarmış ne tuhaftır ki EDGE modelinde kesinlikle bu tarz problemler yaşanmamakta bence note 4 almayı halen düşünen arkadaş varsa edge i bir gözden geçirmesini tavsiye ederim

• Orhan Kuyral kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun hocam darısı bizim başımıza diyelim. Fabrika çıkışlı arızalı oldugunu kabul ettiler demişsiniz detaylı anlatırsanız sevinirim. Bizlerede fikir vermiş olursunuz servisle görüşmelerimiz için.
  • Arkadaslarla bu gün trende facebook a gireyim dedim ama tren hareket halindeyken facebook u çok uzun bir sürede açtı ayrıca navigasyondada sorun var sanki yol tarifini almıyor yani en başında güzergahi çiziyor ama nerede olduğumu göstermiyor yada çok uzun süre sonra açıyor yani hareket halindeyken internete çok zor giriyor vede arkadasa s3 mini var baglantı çizgilerinin yanında 3g yazıyor bende yazmıyor bağlantım wcdma/gsm acaba benmi ayarlayamadim hiç bilmiyorum sizinde başınıza geldimi ne yapmam lazım?
  • Günaydın arkadaşlar,
    Daha önce bahsettigim wi-fi zamanlayıcı problemi ile ilgili videoyu da bugün paylaşacağım.
    Wi-fi zamanlayıcı ayar yaptiktan sonra 1 kere çalışıyor. Note 2'de aktif olarak kullanıyordum fakat note 4'de bu sorun da söz konusu.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.