Şimdi Ara

Note 4 Şebeke Sorunu (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
986
Cevap
24
Favori
176.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

quote:

Orijinalden alıntı: zetnakah

quote:

Orijinalden alıntı: guitarra.35

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

sorun dert istemiyorsan ve mümkün olan en dertsiz telefonu almak istiyorum dersen APPLE IPHONE 4S öneririm....
    sorun olmayacağı için canın sıkılabilir ona dikkat et...

Valla dün akşam almış bulundum artık :) fakat cihaz lollipop yüklü geldi, acaba yeni seri mi?

Selamlar. Samsung bayisinde çalışıyorum. Note 4 var ve şebeke sorunu var. Yeni seri Note 4 arkadaşıma sattım (uyarmama rağmen aldı) ve sorun yok. Dileyene resimde atarım. Benimde onunda hat vodafone. Benimki 2 diş çekerken yeni seri 4 diş çekiyor. Sorun yazılımsal değil donanımsal maalesef. Anten değişimi ya da anakart değişimi sorunu çözebilir. Saygılar iyi forumlar

yeni seri olduğunu nerden anlayacağız alırken?

Nerden anlaşılıyormuş var mı bilgi hocam?

• Arkadaşlar bu başlık altından note 4 ve 5'lerde ki şebeke sorunu'nun sebebine ineceğiz. Bir yakınım büyük bir Samsung servisinde çalışıyor o da bu soruların cevaplanmasını istedi. Sonuçta genel merkeze durumla ilgili resmi yazı yazılacak aşağıdaki cevaplara göre saptanan sorunlar olan cihazlar değişime tabi tutulması istenecek. Ben de şahsi olarak android uzmanıyım ve sorunun derinine inip çözüm oluşturabilecek girişimlerde bulunacağım. Öncelikle şebeke sorunu yaşayanlar aşağıdaki soruları sabırla ve kesin net olarak madde madde cevaplandırabilir mi?

Şebeke sorununu yaşamış yada yaşayanlar;

1. Sorunu wifi açıkken mi yaşıyorsunuz kapalıyken mi yada her iki durumda da mı yaşıyorsunuz?
    2. Sorunu yaşayanlar hattınız 4.5G mi normal 3G mi?
    3. Sorunu yaşayanlar hattınız 4.5G olup kestirdiniz mi hattınızı? Yada yeni sıfır 4.5G hat mı aldınız?
    4. Sorunu olanlar hattınız 3G olup kestirdiniz mi hattınızı? Yada yeni sıfır 3G hat mı aldınız?
    5. Sorunu yaşayanlar hangi şebekeyi kullanıyorsunuz? (Turkcell/Vodafone/Avea)
    6. Sorunu yaşayanlar cihazınızın üretim yeri neresi? (Bataryanın altında yazar)
    7. Sorunu yaşayanlar cihazınızda bu sorun cihazı aldığınız ilk günlerde mi ortaya çıktı yada daha sonra mı?
    8. Sorunu yaşayanlar bu sorunu gelen aramalarda mı yaşıyorsunu giden aramalarda mı? Yada her iki durumda da mı?
    9. Sorunu yaşayanlar cihazınızın android sürümü nedir?
    10. Sorunu yaşayanlar cihazınıza root yada rom attınız mı?
    11. Sorunu yaşayanlar cihazınız 2 diş üstü çekiyor mu hiç?
    12. Sorunu yaşayanlar ayarlardan 2G bağlantısını seçince sorun ortadan kalkıyor mu?
    13. Sorunu yaşamışlar sorununuz yeni bir android güncellemesiyle giderildi mi? Giderildiyse hangi sürümle giderildi?
    14. Sorunu yaşayanlar çekim gücünüz hiç full yada 4 diş oldu mu?

Sorular bunlar arkadaşlar.

İlgili konularda bunlardır:
    http://forum.donanimhaber.com/m_111244927/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_99621364/mpage_11/tm.htm

Cevaplarınızı bekliyorum...

• Aranıza bende katıldım geçtiğimiz pazar günü aldım telefonu ve daha 5. gününde şebeke sorunu yaşadım sorun şöyle ki 3gden 2gye düşmüyor telefon konuşması yaparken 3g az çekmeye başlıyor normalde 2gye düşmesi gerekirken düşmüyor ve hat tamamen kopuyor konuşma kesliyor. Bağlantı ayarlarından sadece 2gyi sectigim zamanda da baz istasyonuna yakin biryerde olmama rağmen bazen full cekiyor bazende yavas yavas 1 cizgiye kadar düşüp hat gidiyor bazen kendi kendine tekrar geliyor bazen telefonu açıp kapamadan gelmiyor.
    Telefonu vatan bilgisayardan aldım müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede iade yada degisim talebiyle gelirseniz servise gönderir servis raporuna göre işlem yaparız dediler ancak götürmek istemiyorum bisey yok diyip aynen geri yolluyacaklar direk hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum. Hakem heyetine giden arkadaşlar hangi yolu izledi ne yapmam gerekiyor aldigim yere illaki gitmem gerekir mi yoksa direk hakem heyeti ile sorunu çözebilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NéGRo

Aranıza bende katıldım geçtiğimiz pazar günü aldım telefonu ve daha 5. gününde şebeke sorunu yaşadım sorun şöyle ki 3gden 2gye düşmüyor telefon konuşması yaparken 3g az çekmeye başlıyor normalde 2gye düşmesi gerekirken düşmüyor ve hat tamamen kopuyor konuşma kesliyor. Bağlantı ayarlarından sadece 2gyi sectigim zamanda da baz istasyonuna yakin biryerde olmama rağmen bazen full cekiyor bazende yavas yavas 1 cizgiye kadar düşüp hat gidiyor bazen kendi kendine tekrar geliyor bazen telefonu açıp kapamadan gelmiyor.
    Telefonu vatan bilgisayardan aldım müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede iade yada degisim talebiyle gelirseniz servise gönderir servis raporuna göre işlem yaparız dediler ancak götürmek istemiyorum bisey yok diyip aynen geri yolluyacaklar direk hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum. Hakem heyetine giden arkadaşlar hangi yolu izledi ne yapmam gerekiyor aldigim yere illaki gitmem gerekir mi yoksa direk hakem heyeti ile sorunu çözebilirmiyim

Hocam bu konuda 3 kilit soru soracağım size. Cihaza ilk kez hattı 4.5G uyumlu sim kart mı yoksa normal 3G hattı takarak mı kullandınız? Hattınız hangi şebeke ve ayrıca cihazın üretim yeri neresi bataryanın altında yazar.

• Ystipi kullanıcısına yanıt
    Telefonu almadan önce simkartımı 4,5g uyumlu simkart ile değiştirmiştim yani direk 4,5g uyumlu kart ile kullanmaya başladım hat avea telefon üretim yeri Vietnam

• bişey sorabilir miyim? bugünden itibaren note 4 almaya karar verdim. kısa bir araştırma yaptım. n910cq mu yoksa n910h ya da c mi kullanıyorsunuz? yani şikayetler buna göre artar ya da azalır mı? birinden duydum. kesinlikle H olanını almayın dedi. N910 CQ Exynos 5433 işlemcisi olanı tavsiye etti. 4 g ve şebeke sorunu çekmek istemiyorsak cq yu alacakmışım.. tanıdığım birinin telefon mağazasından ikinci elini alıcam. alacağım telefonun cq olup olmadığını nasıl anlarım. kutuda yazıyor mu? cevap bekliyorum acil. lütfen bilen yazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buketim_0688

bişey sorabilir miyim? bugünden itibaren note 4 almaya karar verdim. kısa bir araştırma yaptım. n910cq mu yoksa n910h ya da c mi kullanıyorsunuz? yani şikayetler buna göre artar ya da azalır mı? birinden duydum. kesinlikle H olanını almayın dedi. N910 CQ Exynos 5433 işlemcisi olanı tavsiye etti. 4 g ve şebeke sorunu çekmek istemiyorsak cq yu alacakmışım.. tanıdığım birinin telefon mağazasından ikinci elini alıcam. alacağım telefonun cq olup olmadığını nasıl anlarım. kutuda yazıyor mu? cevap bekliyorum acil. lütfen bilen yazsın.

Evet kutuda yazıyor bahsettiğiniz model numarası. Kutusu yoksa telefonun bataryasının altında bulunan kısımda yazar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buketim_0688

bişey sorabilir miyim? bugünden itibaren note 4 almaya karar verdim. kısa bir araştırma yaptım. n910cq mu yoksa n910h ya da c mi kullanıyorsunuz? yani şikayetler buna göre artar ya da azalır mı? birinden duydum. kesinlikle H olanını almayın dedi. N910 CQ Exynos 5433 işlemcisi olanı tavsiye etti. 4 g ve şebeke sorunu çekmek istemiyorsak cq yu alacakmışım.. tanıdığım birinin telefon mağazasından ikinci elini alıcam. alacağım telefonun cq olup olmadığını nasıl anlarım. kutuda yazıyor mu? cevap bekliyorum acil. lütfen bilen yazsın.

N910H versiyonunu alırsanız 4g sorunu diye bir şey olmaz, zira H versiyonunda 4g desteği yok :D 3G ile mutlu mesut gidersiniz(H versiyonunda da bu 3g'den 2g'ye geçememe/takılıkalma sorunu var mı bilemiyorum).
    C ve CQ versiyonu tamamen aynıdır(Exynos işlemci), CQ versiyonundaki Q sadece Türkiye için satılan model olduğunu belirtmek içindir. Sıkıntı zaten 4g destekli C/CQ versiyonda, Yani "4g ve şebeke sorunu çekmek istemiyorsan CQ versiyonunu alacaksın" olayı aslında tam tersi :) "Şebeke sorunu çekmek istiyorsan Note4 alacaksın"
    Bunu halen note4 kullanan(Turkcell 3G simkart) birisi olarak söylüyorum, Önceki mesajlarımda da yazığım gibi 5.1.1'e güncellemem ile birlikte "3g'den 2g'ye düşememe ve bunun sonucunda hatta ulaşılamama" sorunum büyük oranda gitti, ancak aletin çekim gücü diğer telefonlarla kıyasladığımda çok zayıf halen. Genelde Ankara'da şehir içinde işegit-gel yaptığım için sıkıntı çekmiyorum diyeyim(idare ediyorum, etmek zorundayım :) )
    Ama note4 diğer konularda bana göre çok başarılı olsada şebeke çekimi konusunda bana göre vasatın üstü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maktama -- 23 Ocak 2016; 9:07:45 >

• Himm anladim tesekkur ederim. Ben de ne yapacagimi sasirsim ama. Note edge bulum temiZ. 2 aylik garantili. 200 liraya.. Camı kirilir diye korktugum icin ve de biraz daha yavas old. İcin note 4 e yoneldim. Onun ikinci el bi telefonunun gelmesini bekliyorum.telefoncu tanidik zaten beklerim. Merak ettigim edgede de cekmeme sorunu yasiyan var mi? Ankarada diyince si. Hih dedim. Ankarada diyorsa tabi cekmez orda gordugum kadariyla jammer baya cok kullaniliyo. Eskiden orda otururdum. Hic dogru durust cektigini hatirlamam. En merkezi yerde sayilirdm bide.

• Yanlis yazmisim. 1200 lira yazicaktim

• WiFi problemimiz var bizimde

• Arkadaslar merhaba,
    Konuyu uzun süredir takip etmekteyim, yorum yazmak için üye oldum. 1 yil önce dubaiden aldigim note 4 N910H telefonumda sebeke problemi yasamaktayim. Kullanmaya basladigim ilk günden itibaren kendi kendine yeniden baslatmalar olustu. Fabrika ayarlaryna getirmek ile düzelmedi, internetten ögrenerek Rom atma islemlerini yaptim restart sorununu çözdüm, yurt disinda türkiye hattim takili oldugu ve aktif olarak kullanmadigm için sebeke sorununu farkedemedim.
    Ilginç olan su ki telefon sarji tükenip veya herhangi bir sekilde kapandigi zaman hersey ayni oldugu halde problemler tekrar etmeye basliyor. Farkli ülke romlari, farkli modemler, costum romlar, internette okudugum herseyi denedim. Her telefon düzgün çalismaya basladiginda problemi çözdüm sandim ancak dedigim gibi kapanip açilinca tekrar sebeke ve restarts problemleri tekrar etti. Donanimsal olsa defalarca 1000 saate yakyn sorunsuz nasil kullanabildim onu da anlamis degilim.

Hattim turkcell. Eski sim karti 4g li yeni sim kart ile de degistirdim soruna bir faydasi olmadi.

Dun aksam yine rom atma niyetinde iken kendi kendine duzeldigini farkettim. 24 saattir sorunsuz halde.

Suanda sebeke sorunum yok yani en azindan arayanlar ulasiyor internete girebiliyorum. Ancak tecrübe ile sabit ki telefonu kapatip açsam sorunlar yeniden baslayacak.

Umarim yazmis oldugum tecrübeler isin ehli insanlara bir isik olur da sorun çözülür. Saygilarimla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calmriver -- 31 Ocak 2016; 22:53:38 >

• Arkadaşlar bu sorunu ben komple çözdüm baya derinlerine giderek araştırdım sorun tamamen donanımsal isteyene yardımcı olurum

• deathrose6 kullanıcısına yanıt
    Sorunun kaynagi donanımsal olarak nedir? Cozum yontemini paylasirsaniz sikintisi olan insanlara yardimci olmus olursunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: calmriver

Sorunun kaynagi donanımsal olarak nedir? Cozum yontemini paylasirsaniz sikintisi olan insanlara yardimci olmus olursunuz...

Hocam telefon bir tek avea da sıkıntılı, şebekeye sürekli 3g pingi gönderemediği için sürekli 3 g den düşme yaşıyor geri bağlanmıyor bağlanması için kapatıp açmak gerekiyor. Ping Tool diye bir Program indirdim her saniye google.com.tr ye avea şebekesi üzerinden ping gönderiyor. İnternet bağlantısı hiç kesilmiyor, önceleri sesim kesilirdi telefonla konuşurken, beni ararlar ulaşamazlardı ve bunların hepsi otomatik modda kullanırken programı kurun çalıştırın sadece ve sonra istediğniz gibi internetinizi kullanın

• deathrose6 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler cevabiniz icin. Benim hattim turkcell. Dedigim gibi hatsiz kullanirken bile reset atma sorunu vardi. Simdi calisiyor ama kapanip acilinca tekrar problem ortaya cikiyor. Dediginiz programi da deneyecegim sagolun.

• Arkadaşlar bende note 4 almayı düşünüyorum ama şebeke sorunu kafamı karıştırıyor ne yapayim yeni partlarda düzeltilmiş mıdır g4 alcaktim ekran dokunmatik sorunları varmış tamda karar vermiştim ne yapayım yokmu sebekenin bi çaresi ALİNTİ YAPARSANİZ sevinirim

• Arkadaşlar telefonu aldığım ilk günden itibaren şebeke sorunu yaşıyorum 2 kez garantiye verdim sonuç cihaz testlerden başarılı geçti. Bu telefonun sorunu kesinlikle donanımsal ve sorun dediğimiz şey antenin çekim gücünün zayıf olmasi.
    Anten telefonun sol alt kısmında yani sürekli elimizin temas ettiği yerde. Şunu farkettim telefonu baş aşağı çevirip testler yaptığımda yani anten kısmına elle temas etmeden sinyal ölçümü yaptığımda telefon sorunsuz ve stabil bir şekilde çekiyor. Bu da demek oluyor ki sorun antenin güçsüz olması ve de çözüm yok.
    Ancak jelatin veya benzeri seylerle güçlendirme deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: deathrose6

quote:

Orijinalden alıntı: calmriver

Hocam telefon bir tek avea da sıkıntılı, şebekeye sürekli 3g pingi gönderemediği için sürekli 3 g den düşme yaşıyor geri bağlanmıyor bağlanması için kapatıp açmak gerekiyor. Ping Tool diye bir Program indirdim her saniye google.com.tr ye avea şebekesi üzerinden ping gönderiyor. İnternet bağlantısı hiç kesilmiyor, önceleri sesim kesilirdi telefonla konuşurken, beni ararlar ulaşamazlardı ve bunların hepsi otomatik modda kullanırken programı kurun çalıştırın sadece ve sonra istediğniz gibi internetinizi kullanın

Arkadaşlar note 4 almayı düşünüyorum ama sebeke sorunu yeni serilerde düzelmişmidir yank şebeke sorunu çıkarsa servis telefonla ilgilenmiyor dimu surunecez siz ne diyorsunuz alimmi benim kuzenim aldi 2 hafta once onda hiçbirşey yok galiba sanş gibi

• Arkadaslar ben 3g sebeke sorununu cozdum sanirim. Ayarlar/diger aglar /mobil aglar/ sebeke modu bolumune girip "sadece WCDMA" adli secenegi secin. Bende internet hiz sorunu cozuldu. Sarj suresi de uzadi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nowhere_man -- 7 Şubat 2016; 11:11:06 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.