Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
77
Favori
170.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arpasuyu

Ben de HG255s sahibiyim. Usb To Ethernet adapter ile denediğimde bir türlü internet ışığı aktif olmadı. Bu yüzden de PPP paketleri gelmiyor. OTP'den Pc ye , Pc'den de Wan'a direkt bağlantı yapsam da nafile. Network bridge de olsa bir sinyal gelmiyor.

Elimde DD-WRT'li bir reouter var. Acaba onu konfigure edip switch şeklinde çalışmasını sağlayabilir miyim? Böylece aradaki paketleri de sniff etmiş olurum. Tabii wan ve otp girişlerini direkt lan portlarından yapmak lazım.

ilk ikisini de aynı hız yapmayı dene, device manager dan 100/full duplex vs. ise yaramazsa router wan mac adresini iki adaptorden birine atamayi dene

ikisinden birisi (yada ikisi) bende ise yaradi.. windows 7 yukledim imac'e bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 11 Mart 2016; 13:41:24 >
  • Merhaba

Uzun uğraşlar sonucu Asus Router üzerinde Turkcell TV+'ı çalıştırmayı başardım.
    Benim kullandığım router Asus RT-ac3200 ancak Asus'un tüm yeni seri routerlerinde IPTV sekmesi Yeral Ağ altında mevcut.
    Görseldeki ayarları yapıp Turkcell TV+ kutunuzu routerin Lan4 portuna bağladığınız takdirde sorunsuz çalışıyor.

Soruları olan varsa müsait oldukça yardımcı olurum.

Bu mesaja eklenen görseller:

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme

• Bende telefon olduğu için geçemiyorum başka modeme. Şu voip bilgilerine ulaşabilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofearl

quote:

Orijinalden alıntı: arpasuyu

Ben de HG255s sahibiyim. Usb To Ethernet adapter ile denediğimde bir türlü internet ışığı aktif olmadı. Bu yüzden de PPP paketleri gelmiyor. OTP'den Pc ye , Pc'den de Wan'a direkt bağlantı yapsam da nafile. Network bridge de olsa bir sinyal gelmiyor.

Elimde DD-WRT'li bir reouter var. Acaba onu konfigure edip switch şeklinde çalışmasını sağlayabilir miyim? Böylece aradaki paketleri de sniff etmiş olurum. Tabii wan ve otp girişlerini direkt lan portlarından yapmak lazım.

ilk ikisini de aynı hız yapmayı dene, device manager dan 100/full duplex vs. ise yaramazsa router wan mac adresini iki adaptorden birine atamayi dene

ikisinden birisi (yada ikisi) bende ise yaradi.. windows 7 yukledim imac'e bu arada

Yok ne yaparsam olmuyor. Ya aynı usb adaptörden 1 tane daha bulup deneyeceğim. Ya da windows xp olan bir laptop bulacağım. Nedense 7 ya da donanım uyumsuzluğundan şüpheleniyorum.

• Bu AKK kaldırma olayını nasıl yapıyoruz.CWMP den "periyodik bilgilendirme" tikini kaldırdım.Yine hız düştü başka yolu var mı?.
  • Arkadaşlar eve cat6 geliyor. tılgın modem var. 1. yöntemi mirroring kısmını tılgında bulamadığım için (root şifresinide bilmiyorum) yapamadım.

2. yöntemi ONT cihazım olmasa da yapabilir miyim? Eve gelen cat6yı direkt pc'deki 1. ethernete taksam, pc'deki 2.ethernetten de modeme bağlantı yapsam aynı şemayı elde etmiş olur muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 22 Mart 2016; 22:00:09 >
  • Superonline fiber ile kullandığım HG253S Huawei marka modemim ve üzerinde firmware 035 var.
    Bu forumda anlatıldığı üzere Root olarak bağlanıp mirror özelliğini açmayı çalıştığımda şifrlerin değiştiğini gördüm. Daha sonraki konularda anlatıldığı üzere firmware versiyon düşürmeye kalktığımda ise "Invalid firmware" javascript hata mesajı aldığımdan bir türlü superonline kullanıcı şifremi öğrenemedim. Konuyla ilgili malum nedenden ötürü AC wifi destekli Cisco bir router kullanmak istiyorum ancak Superonline aradoığımda bu şifreleri kendileri dahi bilmediğini dışarıya veremediklerini belirttiler. Bu konuda son güncel durum nedir arkadaşlar?
  • Orijinalden alıntı: In-ception

Orijinalden alıntı: uisik34

Paylaşım için teşekkür ederim. Akşam evde deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 7 Nisan 2016; 8:00:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: In-ception

quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

Superonline fiber ile kullandığım HG253S Huawei marka modemim ve üzerinde firmware 035 var.
    Bu forumda anlatıldığı üzere Root olarak bağlanıp mirror özelliğini açmayı çalıştığımda şifrlerin değiştiğini gördüm. Daha sonraki konularda anlatıldığı üzere firmware versiyon düşürmeye kalktığımda ise "Invalid firmware" javascript hata mesajı aldığımdan bir türlü superonline kullanıcı şifremi öğrenemedim. Konuyla ilgili malum nedenden ötürü AC wifi destekli Cisco bir router kullanmak istiyorum ancak Superonline aradoığımda bu şifreleri kendileri dahi bilmediğini dışarıya veremediklerini belirttiler. Bu konuda son güncel durum nedir arkadaşlar?

PM

Burada anlatılan yöntemlerin hepsinden daha kolay ve kablolu bağlanmanın gerekmediği bir yöntem buldum. Muhtemelen bütün firmware'lerde çalışacak. Sonu 35 nolu son firmwarede bile çalıştığı düşünülürse çalışmayacağı bir durum olamaz. Ama yine de bilginin forum dışına çıkmasını engellemek için PM atın yöntemi vereyim.

pm attım.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

Çok teşekkürler, harika bir paylaşım olmuş. Sayenizde telefon için gereken bilgileri modemden aldım.

Superonline in verdiğinden farklı modem kullanıp voip adaptörle telefon hizmeti almaya devam eden var mı acaba?
    huawei yi değiştirip modem alabilirim. kablosuz performansı çok kötü.
    ama hem voip hem hızlı modeller çok pahalı. voip adaptörle halledebilir miyim? deneyen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark -- 25 Mart 2016; 2:40:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gctuzak

Merhaba

Uzun uğraşlar sonucu Asus Router üzerinde Turkcell TV+'ı çalıştırmayı başardım.
    Benim kullandığım router Asus RT-ac3200 ancak Asus'un tüm yeni seri routerlerinde IPTV sekmesi Yeral Ağ altında mevcut.
    Görseldeki ayarları yapıp Turkcell TV+ kutunuzu routerin Lan4 portuna bağladığınız takdirde sorunsuz çalışıyor.

Soruları olan varsa müsait oldukça yardımcı olurum.

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme

Müthişsiniz, emeğine sağlık !!! asus rt-ac68u ile de problemsiz tv+ çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 26 Mart 2016; 12:52:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: In-ception

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Designer83 -- 7 Nisan 2016; 19:25:50 >
  • HG253s Root şifreliyken sıfırladım anında güncellendi... şifre uçtu...
  • Merhabalar bende Huawei Hg253s kullanıyorum ve superonline fiber kullanıcısıyım. 1. yöntemde bir sıkıntı yaşıyorum. Modem arayüzünden fabrika ayarlarına ayarladıktan yani sıfırladıktan sonra username Root ve şifre olarak belirttiğiniz 3 şifreyide denedim fakat olmadı bu yüzden mirror ayarlarınıda yapamadığımdan hiçbir şey yapamadım. internetten son firmware sürümlerine root username ve hangi şifreyle giriş yapabiliceğimi araştırdım ama bir şey çıkmadı hangi sürüm olduğunu bile bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Kablosuz olarak bir yöntem varsa ondanda bahseder misiniz ?
  • Arkadaşlar merhaba;
    Dün akşam şifreyi almak için uğraştım ama alamadım.
    öncelikle v30 dan v23 e downgrade yaptım. sonra wireshark ile paketleri yakalamaya çalıştım ama
    "ppp || pap" yazdığımda hiçbir paket yakalayamadım. Bunun üzerine konu başında verilen ekran görüntüleriyle karşılaştırarak
    manual olarak paketleri incelemek istedim. öncelikle hiç ppp protokolü yoktu. Derken eklediğim resimdeki satıra rastladım.
    Bu satırlardan ve ppp protokolünün olmamasından benim anladığım ya bir yerlerde yanlış yapıyorum,
    ya da artık daha farklı bir şekilde şifre aktarılıyor.
    Sizce bir yerde hata mı yapıyorum. yoksa SOL yöntemlerini mi değiştirmiş ?
    Benim için bir umut var mı ?
    Teşekkürler....

NOT diğer tespitlerim aşağıdaki gibidir;
    1-script ile alma yöntemi çalışmadı. Bunun sebebi firefox kullanmam olabilir.
    2-kaynak kodlarından da alamadım görünmüyordu. yine sebebi firefox kullanmam olabilir.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/67017/6b5e9137-26dc-4707-8078-78a6d7b5cd0c.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darksimoon -- 12 Nisan 2016; 14:02:30 >

• darksimoon D kullanıcısına yanıt
    yazılımda değişiklik yapmışlar... yöntemler işe yaramıyor... hatta şifre yapıştırmayı bile engellemişler... kalleşlik değilde ne? wan şifresini almak için öğeyi denetletmemek için sağ tık iptal edilmiş? giriş ekranındada kopyala yapıştır iptal edilmiş... ve bu 35 versiyonunda HG253s çöpünd... eski modemi güncellerlerse bu iş için demek... tek yaptığım fabrika ayarına almaktı... modem çöp oldu...
  • Merhaba arkadaşlar. Bende HG255 modem var ve çift ethernet kartıyla şifreyi bulamadım. İşin kötüsü vazgeçip duvardan gelen kabloyu direk modeme takıp kapat-aç yapınca da modem bağlantı kuramamaya başladı. Çağrı merkezini aradım, oradan yardımcı olamadılar, arıza kaydı açtılar. Arıza ekibi de ertesi gün geldi ve bir numarayı arayıp switchdeki portu resetlemelerini istedi, bana da "switchdeki port kendini kapatmış" gibi birşey dedi. Sanırım yöntem sırasında bilgisayardan hatta olmaması gereken bir paket gönderildi, switch hatta beklenmedik bir paket görüp ilgili portu kapattı. Bu sadece tahmin, başka sebepten de olmuş olabilir.
    Ben de BTK nın şikayet sayfasından şikayet yazıp şifremi istediğimi bildirdim. Şikayet bir aydır işletmeciden cevap bekliyor. Bugün de BTK ya bilgi edinme kısmından şikayet sisteminde işletmecinin cevap dönme süresini sordum.
    Yani işin teknik kısmından başka da yapılacak birşeyler olabilir. Bence siz de şikayet kısmından şikayet yazabilirsiniz. Buna çok büyük bir umut bağlamak tabi ki mantıklı değil, bu işlerin sonuç getirme ihtimalinin düşük olduğunu hepimiz biliyoruz fakat şikayet etmekten de zarar gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: lelim

Merhaba arkadaşlar. Bende HG255 modem var ve çift ethernet kartıyla şifreyi bulamadım. İşin kötüsü vazgeçip duvardan gelen kabloyu direk modeme takıp kapat-aç yapınca da modem bağlantı kuramamaya başladı. Çağrı merkezini aradım, oradan yardımcı olamadılar, arıza kaydı açtılar. Arıza ekibi de ertesi gün geldi ve bir numarayı arayıp switchdeki portu resetlemelerini istedi, bana da "switchdeki port kendini kapatmış" gibi birşey dedi. Sanırım yöntem sırasında bilgisayardan hatta olmaması gereken bir paket gönderildi, switch hatta beklenmedik bir paket görüp ilgili portu kapattı. Bu sadece tahmin, başka sebepten de olmuş olabilir.
    Ben de BTK nın şikayet sayfasından şikayet yazıp şifremi istediğimi bildirdim. Şikayet bir aydır işletmeciden cevap bekliyor. Bugün de BTK ya bilgi edinme kısmından şikayet sisteminde işletmecinin cevap dönme süresini sordum.
    Yani işin teknik kısmından başka da yapılacak birşeyler olabilir. Bence siz de şikayet kısmından şikayet yazabilirsiniz. Buna çok büyük bir umut bağlamak tabi ki mantıklı değil, bu işlerin sonuç getirme ihtimalinin düşük olduğunu hepimiz biliyoruz fakat şikayet etmekten de zarar gelmez.

aynısı bana oldu 1 gün internetsiz kaldım.

• konu hakkında güncel bilgi var mı?
    v35 modemim var. sayfadaki şifreleri denedim hiçbiri olmadı.
    mübarek sanki devletin gizli bilgisi. akk kaldırma işe yaramıyor denmiş. bir diğer arkadaşın da dediği gibi şifreleme kısmına kopyala yapıştır bile yapmıyor artık. itinayla karakterleri şifre kısmına girdim ama olmadı. muhtemelen şifreyi buradan okuyarak değiştiriyorlardır. güncel şifreyi bilen varsa lütfen paylaşsın. en azından root ayarlarına bir girelim şu dandik modemin.
  • Son mesajlarda ve bana gönderilen PM'lerde 1. yöntemin ve Root şifrelerinin çalışmadığı dile getiriliyor.
    Anlatılan yöntemler v35 sürüm ile halen çalışmaktadır. Ancak bazı ek müdahaleler gerekiyor.
    tr069 ile Root şifreleri sürekli güncellenmekte. Dolayısıyla, paylaşılan güncel Root şifresinin pek bir ömrü olmuyor.
    ISS çalışanları da bu konuyu takip ediyor :)
    Ayrıca, artık fiber internet kullanmadığım için güncel şifreleri sürekli paylaşmam zor.

İlk mesajda ki v35 default Root şifresi dışında, diğer güncel Root şifresi herkeste çalışmayabilir.
    Default Root şifresi kullanarak işlem yapmayı kısaca anlatıyorum.
    Şu an için ilk mesajı güncellemeye ve ekran görüntüleri paylaşmaya vaktim yok.
    Not: Bu konuda paylaştığım tüm bilgiler HG253s model Routeri kapsamaktadır.
    Başka model ve marka cihazlarla alakası yoktur.
    Lütfen konuya gelip HG253 ve HG255 gibi modeller hakkında soru sormayınız.

Routera bağlı WAN (internet) kablosunu çekin ve öyle kalsın.
    Routerı reset tuşu ile fabrika ayarlarına döndürün.
    İlk mesajda verdiğim Root şifresi artık çalışacaktır.
    Devamında alttaki yollardan birini izleyin.

1. (sadece internet şifresi için bu yöntem izlenmeli)
    WAN bağlantısı "Kimlik Doğrulama Modu" (Authentication Mode) "PAP" seçili olmalıdır.
    Mirroring özelliğini aktif edin ve Wireshark programını çalıştırıp, gerekli ayarlamarı yapın (PPP - PAP filtre)
    WAN (internet) kablosunu bağlayın.
    Bir kaç dk. içerisinde ISS bağlantı bilgileriniz (internet, sip vs. ) otomatik güncellenecek ve İnternet ışığı sabitlenmiş olacaktır.
    Wireshark PAP paketi bilgilerinde WAN kullanıcı adı ve şifrenizi artık görebilirsiniz.
    Detaylar için ilk mesajda yer alan 1. yöntem yazısına bakınız.
    İşlemlerin ardından Routera tekrar reset çekerek, halen aktif olan Mirroring fonksiyonunun kapatılmasını sağlayın

2. (internet şifresi ve sip şifresi için bu yöntem izlenmeli)
    Şurda ki mesajıma göre
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=110793795
    firmware downgrade ve ftp trick yöntemini yapın.
    WAN kablosunu bağladığınızda firmware son versiyona otomatik güncellense bile, ftp trick yöntemi çalışıyor olacaktır.

FTP bağlantısı ile Root dizininde internet ve sip bilgileri için sırasıyla kontrol etmeniz gereken dosyalar:
    /var/wan/ppp256/config
    /var/voice/voice_cfg.ini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 2 Mayıs 2016; 2:08:48 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.