Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
77
Favori
170.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://1drv.ms/f/s!Anhq0ZLF4dL6g2w-3ZC9s9DOkXvF

v23 firmwareyi yüklerken Routerin WAN fişini çekerek Internet bağlantınızı kesin,
    Çünkü, firmware yüklemesinin hemen ardından router tekrar son versiyona güncellenecektir.
    FTP açığının temel kuralı: /mnt/USB_1_1 gibi olan FTP dizinine ../.. değeri girerek aygıtın Root dizinini göstermesini sağlamaktır.
    Bunun için FAT32 biçimlendirilmiş bir USB Flash bellek Router'a sürekli takılı olmalıdır.
    Hatırladığım kadarıyla FTP ayarlarını direk olarak Web arayüzünden değiştiremiyorduk.
    Gizli FTP ayarlarını değiştirmek için Fiddler tarzı bir HTTP debugger kullanarak POST isteklerini manipule etmemiz gerek.
    Fiddler kullanarak Automatic BreakPoints -> Before Requests
    Ayrıca bunu, benim her daim favorim olan, eski versiyon Opera v12 ile sayfa kaynak kodlarını düzenleyip-kaydederek daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Örneğin;
    192.168.1.1/html/management/mirror.asp sayfası
    Mirroring özelliğini aktif edip, ayarları kaydete bastığımızda, setcfg.cgi'ye gönderilen form POST isteği
    "InternetGatewayDevice.Services.X_Mirror.Enable" ve değer "1" bilgilerini içerecektir.
    İstek gönderisi yapılmadan hemen önce bu komutu durdurup/değiştirip değerleri FTP'in ki ile değiştirmeliyiz.

FTP Path komut ve değeri:
    InternetGatewayDevice.DeviceInfo.X_ServiceManage.FtpPath "/mnt/../.."

FTP Path dizin değerine linux home/root dizin değerini ../.. ekleyip Router'a değişikliği kabul ettirdikten sonra,
    WinSCP tarzı bir FTP programı ile 192.168.1.1 FTP adresine bağlanın. Kullanıcı ismi ve şifre ftp, port ise 21 olacak.
    FTP bağlantısı ile gelen ekranda Routerin Root dizini listelenmesi gerek.

SIP bilgileri için kontrol edeceğiniz dosya:
    var/voice/voice_cfg.ini

İşleminiz tamamlandıktan sonra tekrar son versiyon Firmware'yi yükleyebilirsiniz.

Bu yöntem, ne yaptığını bilen ve bu tarz işlerde deneyimli olan kişilere hitap etmektedir.
    Yöntem yüzeysel şekilde anlatılmıştır. Hiç bir konuda garanti veremem.
    Oluşan hata ve sorunlardan kesinlikle sorumlu değilim. Lütfen, riskleri göze aldıktan sonra işlemlere başlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 27 Temmuz 2016; 2:38:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

Huawei HG253s v23 & v35 Firmware
    https://www.dropbox.com/sh/yvk5cbd4p1vaarz/AABl2hlv0RfMmQhA7dGodIsUa

v23 firmwareyi yüklerken Routerin WAN fişini çekerek Internet bağlantınızı kesin,
    Çünkü, firmware yüklemesinin hemen ardından router tekrar son versiyona güncellenecektir.
    FTP açığının temel kuralı: /mnt/USB_1_1 gibi olan FTP dizinine ../.. değeri girerek aygıtın Root dizinini göstermesini sağlamaktır.
    Bunun için FAT32 biçimlendirilmiş bir USB Flash bellek Router'a sürekli takılı olmalıdır.
    Hatırladığım kadarıyla FTP ayarlarını direk olarak Web arayüzünden değiştiremiyorduk.
    Gizli FTP ayarlarını değiştirmek için Fiddler tarzı bir HTTP debugger kullanarak POST isteklerini manipule etmemiz gerek.
    Fiddler kullanarak Automatic BreakPoints -> Before Requests
    Ayrıca bunu, benim her daim favorim olan, eski versiyon Opera v12 ile sayfa kaynak kodlarını düzenleyip-kaydederek daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Örneğin;
    192.168.1.1/html/management/mirror.asp sayfası
    Mirroring özelliğini aktif edip, ayarları kaydete bastığımızda, setcfg.cgi'ye gönderilen form POST isteği
    "InternetGatewayDevice.Services.X_Mirror.Enable" ve değer "1" bilgilerini içerecektir.
    İstek gönderisi yapılmadan hemen önce bu komutu durdurup/değiştirip değerleri FTP'in ki ile değiştirmeliyiz.

FTP Path komut ve değeri:
    InternetGatewayDevice.DeviceInfo.X_ServiceManage.FtpPath "/mnt/../.."

FTP Path dizin değerine linux home/root dizin değerini ../.. ekleyip Router'a değişikliği kabul ettirdikten sonra,
    WinSCP tarzı bir FTP programı ile 192.168.1.1 FTP adresine bağlanın. Kullanıcı ismi ve şifre ftp, port ise 21 olacak.
    FTP bağlantısı ile gelen ekranda Routerin Root dizini listelenmesi gerek.

SIP bilgileri için kontrol edeceğiniz dosya:
    var/voice/voice_cfg.ini

İşleminiz tamamlandıktan sonra tekrar son versiyon Firmware'yi yükleyebilirsiniz.

Bu yöntem, ne yaptığını bilen ve bu tarz işlerde deneyimli olan kişilere hitap etmektedir.
    Yöntem yüzeysel şekilde anlatılmıştır. Hiç bir konuda garanti veremem.
    Oluşan hata ve sorunlardan kesinlikle sorumlu değilim. Lütfen, riskleri göze aldıktan sonra işlemlere başlayın.

Hızlı yanıtınız , anlaşılır anlatımınız ve
    en önemlisi böylesi değerli bir paylaşımınız için
    size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Saygılar hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Super, cevabi gec gormesem gece hemen islemi yapardim, artik isten eve gidene kadar bekleyecegim. Bu degerli paylasim icin tesekkurler.

SIP sifremi ogrendikten sonra amazonda satilan OBi200 VoIP Phone Adapter gibi bir cihaz takmayi planliyorum. Boylece elimde mevcut ve yurtdisi aramalar icin kullandigim baska sip hesaplarini da tek bir cihazda birlestirmis olacagim.
  • v23 yukleyip FTP acigi ile SIP sifresini en sonunda alabildim. Tekrardan tesekkurler.

Yalniz v23'den tekrar v35'e modemi donduremedim. ACS ayarlarini bozdugum icin modem versiyonu otomatik yuklemiyor. v35 dosyasini yuklemek istedigimde ise parameter hatasi veriyor. v23'de menuler cok kisitli, firmware'i ancak url'den adresini yazinca cikan sayfada yukleyebiliyoruz. Bilmek isteyen olursa:

http://192.168.1.1/html/management/firmware.asp

adresi.

Modemin eski versiyonda kalmasi benim icin sorun degil cunku zaten kullanilmiyor ve gerekirse baska bilgileride bu sekilde oradan alabilirim.
  • maxtreme kullanıcısına yanıt
    Acaba halen v35 yüklü olan (ve sanırım bu yüzden şifresini ilk mesajda anlattığınız yöntemle alamadığım) modemime v23 yüklersem, o metot işe yarar mı?
  • @bulente
    WAN kablosu takılı iken yani, internete bağlı iken Router'i reset tuşu ile fabrika ayarlarına döndürdükten hemen sonra,
    son firmwarenin otomatik olarak yüklenmesi gerek. Olmuyor mu?

Firmware klasörünü güncelleyip, v23 ve v35 arasında bulunan diğer firmware dosyalarını da paylaştım.
    Otomatik güncelleme olmuyorsa, adım adım güncelleme de yapılabilir.
    Yani v23'den v26'ya, ondan da v28, v29 ve v30 gibi...

@drag
    v23 firmware yüklerseniz,
    http://192.168.1.1/html/wizard/quickwan.asp
    sayfasına gidip, sayfa kaynak kodlarını göster diyerek, internet şifrenizi kaynak kodlarında rahatça görebilirsiniz.
    Yahut,
    O sayfa üzerindeyken tarayıcı adres satırına:
    quote:

javascript:function maxtreme(){window.prompt("Password :",document.getElementById('password').value)}maxtreme();

yazarak şifreyi alabilirsiniz. (javascript kısmını elle yazmanız gerekebilir, bazen direkt yapıştırılamıyor)

SIP yöntemini zaten yukarıda anlattım.
    Tabi en başında Router'a Root girişi yapıp, firmware downgrade etmeniz gerek. İlk mesajda Root şifreleri bulunuyor.
    Şifreler olmuyorsa WAN fişini çekip Router'a reset çekin ve default Root şifresini tekrar deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 9 Ekim 2015; 3:17:01 >

• Bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Kod konularında çok bir bilgim yok. Ftp hack işlemini ne yaptıysam başaramadım. Opera ile kaynak kodunu değiştirdim. Ama mirror sorgusunun devamına ekledim. Fiddler programından görebiliyorum modeme giden postları. Fakat olmadı. Sanıyorum ki basit bir yerlerde hata yapıyorum. Dereyi geçip suda boğuluyorum tecrübesizlikten. Hala usb klasörüne erişiyorum. Yarın tekrar deneyeceğim.

Bulente;
    Chrome ile kısıtlı menu geliyor bende de, fakat iexplorer ve operada tüm menuler görünüyor bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herkel -- 8 Ekim 2015; 22:45:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mirror sayfası POST sorgusunun sonuna eklemeyeceksiniz. Direkt onunla değiştireceksiniz.
    Opera v12 ile çok daha rahat yapabilirsiniz.

v23 firmware'yi kurun. Şu sayfalardan birini:
    http://192.168.1.1/html/management/account.asp
    http://192.168.1.1/html/management/mirror.asp
    Opera v12 ile açın.
    Kaynak kodlarını görüntüle deyip, kaynak kodlarının tamamını alttaki kaynak kodu ile değiştirin ve kaydedin.

<html> <head>
    <META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=Windows-1254">
    <link rel="stylesheet" href="/css/contentstyle.css" type="text/css">
    <script language="JavaScript" src="/js/util.js"></script>
    <script language="JavaScript" src="/lang/account.res"></script>
    <title>maxtreme</title>
    <script language="JavaScript" src="/js/tabinfo.js"></script>
    <script language="JavaScript" type="text/javascript">

/**<!--Use this scope on the pages below with Opera v12
    http://192.168.1.1/html/management/account.asp
    http://192.168.1.1/html/management/mirror.asp
    put after csfr_token. -->**/

function AddSubmitParam(Form)
    {
    /**<!-- First one is configuration key, second one is value -->**/
    Form.addParameter('InternetGatewayDevice.DeviceInfo.X_ServiceManage.FtpPath', '/mnt/../..');
    Form.setAction('setcfg.cgi?RequestFile=/html/management/account.asp');
    }

function onSubmit(type)
    {
    var Form = new webSubmitForm();
    AddSubmitParam(Form, type);
    Form.submit();
    }
    </script> </head>
    <body onLoad="LoadFrame();">
    <form id="ConfigForm" action="">
    <table width="100%" cellpadding="2" cellspacing="0">
    <tr class="trTabCfgHead" align="center">
    <td align="center">
    <button name="btnApply" type="button" value="Apply" onClick="onSubmit();">Submit</button>
    </td> </tr> </table> </form> </body> </html>

Submit dediğinizde kırmızı yazı ile bir hata vermezse, işlem olmuş demektir. FTP istemcisi ile kontrolünüzü yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 9 Ekim 2015; 18:59:19 >

• @maxtreme, diger firmware dosyalari icin de cok tesekkurler. Modemi resetlemeden wan'a takmistim, guncellememisti, sonrada onemli degil diye ugrasmadim. Simdi sirayla guncellemeleri gecer tekrar v35'e getiririm.
    Bir türlü yapamadım. Geçersiz parametre uyarısı alıyorum.

1-Wan kablosunu sökerek v23 yazılımını yüklüyorum
    2-Admin olarak giriş yapıyorum
    3-http://192.168.1.1/html/management/mirror.asp sayfasında opera v12 ile kaynak kodunu açıyorum. Kaynak kodu aşağıdaki şekilde.
    4- "var enblMirror = '0';" satırı dahil devamındaki satırları siliyorum ve sizin paylaşmış olduğunuz kodu ekliyorum.
    5-hatta maxtreme.asp yazdığınız kısmı mirror.asp olarak da değiştirdim.

Sonuç "geçersiz parametre". Nerede yanlış yaptığımı söyleyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herkel -- 11 Ekim 2015; 12:43:02 >
  • Sayfa kaynak kodu paylaşmanıza gerek yok. Hata bir şekilde sizden kaynaklanıyor.
    Bir önce ki mesajı tekrar düzenledim. Tekrar deneyin, olmuyorsa yapacak başka bir şey yok.
  • Dediğiniz her yolu denedim. v30 ve Fiddler dahil. Ama malesef geçersiz parametre uyarısı alıyorum. Neyse... Yardımınız için teşekkürler
  • Gerçekten yapamamanız için bir neden yok.
    Nasıl denediğinize dair PM'den ekran vidyosu paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.
    v23 firmware ile hem Fiddler hem de Opera ile yaptığınız deneme olsun.
    @maxtreme 'e çok teşekkür ediyorum. Admin olarak değil Root olarak giriş yapmak gerekiyormuş.
  • Merhaba,

şifremi aldım sıkıntı yok. evde time capsule kullanıyorum. Hg253s modemi köprü moduna alıp interneti time capsuleden dağıtmak ve içindeki hdd ye dışarıdan erişmek istiyorum.

Ama hg253s modemi köprü moduna alamıyorum. ayarlardan IP_Bridged moduna alıyorum onaylıyorum wan kablosunu takıyorum ve hooop herşey süperonline ayarlarına dönüyor.

fiber kablo evime kadar geliyor. evimde bir cihaz ile ethernete dönüyor ordan modeme gidiyor. ben etherneti direk time capsule bağlayıp kullanıcı adını ve şifresini girincede bağlantı sağlanmıyor.

köprü moduna alırken yapılması gereken başkaca bir ayar var mı?

ben sadece bağlantı türünü değiştirip uygula diyorum.
  • jozefgoodmorning J kullanıcısına yanıt
    Wan ve sip kullanıcı adı ve şifrelerini aldıysanız wan kablosunu takmadan önce Root olarak giriş yapın ve TR069 ayarlarını değiştirin. Wan ve sip ayarlarını manuel yapın. Ben o şekilde yaptım açıkçası.
  • wan ve sip dediğiniz nedir ayrı şifreler mi?

açıkçası çok bilgili değilim bu konuda ben bir tane şifre aldım.

anladığım tr069 kapattıktan sonra bağlantı türünü IP_Bridged yapmak yetmiyecek. daha ayrıntılı ayarlar yapmam gerekiyor.

ayrıca siz time capsule mi kullanıyorsunuz? eğer kullanıyorsanız hdd ye dışarıdan erişebiliyor musunuz?
  • jozefgoodmorning J kullanıcısına yanıt
    wan internet için gerekli birgiler, sip telefon için gerekli bilgiler. Aslında çok fazla bir ayar yok. Wan için kullanıcı adı şifre yazmak yetiyor. Sip için ise sip serveri de değiştirmeniz gerekiyor.
    Ben time capsule kullanmıyorum. Kullanan birinin cevap vermesi daha mantıklı olacak.
  • Hızlı geri dönünüşünüz için teşekkürler.

bende telefonda var. modemde tr069 u kapatıp dediğiniz gibi wan ve sip ayalarını manuel yapmaya çalışacağım. inşallah başarılı olurum.

bir şey daha sorsam?

modemi köprü moduna aldığımda hem süperonline modemi ip hemde benim modemim ayrı ip mi alacak?
  • O konuda bir bilgim yok malesef. Ama mantıklı olanı aynı ip yi alması bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.