Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6.5.20yi kurdum denedim ertesi gün cm 13e geçtim bana göre 6.5.20 iyi değil 7.2.9 global çıkmış onun hakkında bilgimde yok açıkcası 1 haziranda beta miui v8 çıkıcak onu kurucam
  • suleyman0303 S kullanıcısına yanıt
    Ben 5 saatten az ekran süresi almıyorum 6.5.20'den..
    Hız akıcılık ve ekran süresi olarak kullandığım en iyi sürüm oldu bu.
    Temiz kurulum mu yaptınız,baska bir romun üzerine mi kurdunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

Ben 5 saatten az ekran süresi almıyorum 6.5.20'den..
    Hız akıcılık ve ekran süresi olarak kullandığım en iyi sürüm oldu bu.
    Temiz kurulum mu yaptınız,baska bir romun üzerine mi kurdunuz?

hocam sizi gördüğüm iyi oldu.bu twrp yi ilk sayfadaki linkten temiz bir şekilde kurdum fakat açtığımda bende şifre istiyor "mount decrypt data" için.iyide ben daha yeni 6.5.30(china developer rom) kurdum ve hemen twrp yi attım.yani hiç bir şifre işlemi yapmadım.şifreyi girmeyip cancel dersem bu sefer sdcard ın içini göstermiyor.hatta cancel dediğimde

"Keep System Read only?

TWRP can leave your system partition unmodified to make it easier for you to take offical updates.
    TWRP will be unable to prevent the stock ROM from replacing TWRP and will not offer to root your device"

altındada kırmızı renkle şu yazıyor

"installing zips or performing adb operations may still modify the system partition"

kısacası bu durumu nasıl atlatabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

Servis mi kaldı artık. Al kullan.

İlk yil sorun olmadı diyelim sonra ne olacak sonuçta 3 kuruşluk kullan at degil bu aletler sorun olunca tamir edecek servis gerekir. Ayrica malum siteden şahıslardan degilde belli bir yerden satin alabilsek en azindan guvenilir olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gurkanse kullanıcısına yanıt
    Evet ilk kurulumda böyle bir durum oluşuyor. "Veriyi temizle" işlemini yapmanız gerekiyor ve bu işlemden sonra bir daha böyle bir durumla karşılaşılmıyor.
    Ana ekran Twrp menüsünden Sil/Veriyi Temizle bölümünü seçin ve ekrana onay için "yes" yazın..

• quote:

Evet ilk kurulumda böyle bir durum oluşuyor. "Veriyi temizle" işlemini yapmanız gerekiyor ve bu işlemden sonra bir daha böyle bir durumla karşılaşılmıyor.
    Ana ekran Twrp menüsünden Sil/Veriyi Temizle bölümünü seçin ve ekrana onay için "yes" yazın..

veriyi temizle derken bütün hepsini işaretleyip yaptım.ve işletim sistemini de sildim hocam.şimdi sanırım tek yolum mi flash tool ile rom yüklemek sanırım fastboot moda alabiliyorum ve twrp var o kadar yani.doğru dimi ?

edit: veriyi temizle dedikten sonra çıkan seçeneklerden hangisini seçmiyodukta işletim sistemini silmemiş oluyoduk?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkanse -- 30 Mayıs 2016; 23:24:52 >
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    cok telefon kullandim mi4 5 saat ekran bana baya iyi gelio ki bence 5 e gecmek mantikli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5dakikadır mi logosunda bekliyorum.altta android yazısının üstüne 3 nokta kayıp duruyor.ne kadar daha beklemem gerekir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkanse -- 30 Mayıs 2016; 23:47:03 >
  • beyler acaba bu telefonu en güvenli nereden temin edebiliriz imei atılmış fiyatı şişirilmemiş olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: III. Çavuş

beyler acaba bu telefonu en güvenli nereden temin edebiliriz imei atılmış fiyatı şişirilmemiş olarak ?

ben sahibinden.com dan aldım.araştırıp bakman lazım.bulabilirsin oralarda.
  • çıktımı tel nerden alınıyor yahu?

• quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

çıktımı tel nerden alınıyor yahu?

çıktımı derken? bir süredir sahibindende satılıyor.benim bildiğim burası bide xseller var
  • hocam bu twrp de veriyi sil diyorsun ama nasıl yapıcam? bir kaç kere denedim hep işletim sistemini sildim. 4 keredir sürekli rom yüklemek zorunda kalıyorum :(
    daha öncede birisine yazdım sanada yazim sistemi sildikten sonra twrp yi aç pc ye bağla telefon pc de senin telefon 64gb ise 55 gb disk gibi görünüyo elindeki zip dosyasını diskin içine yani telefona kopyala sonra o zip dosyasını telefonda bul ve twrp den yükle
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

çıktımı tel nerden alınıyor yahu?

çıktımı derken? bir süredir sahibindende satılıyor.benim bildiğim burası bide xseller var

Teknosalara bimekslere gelmez miki?

• Siz yanlış yapıyorsunuz sanırım daha önce de dediğim gibi Sil>Veriyi Sil yapacaksınız...

Aşağıdaki resimde "FORMAT DATA" yazan menü ile yani "VERİYİ SİL", ardından onay için "yes" yazacaksınız. Yani "Factory Reset" ile (Data/Dalvik/System wipe) işiniz yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 31 Mayıs 2016; 8:56:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafermtl

daha öncede birisine yazdım sanada yazim sistemi sildikten sonra twrp yi aç pc ye bağla telefon pc de senin telefon 64gb ise 55 gb disk gibi görünüyo elindeki zip dosyasını diskin içine yani telefona kopyala sonra o zip dosyasını telefonda bul ve twrp den yükle

denedim ama pc de telefon deposunu goremedim twrp modunda.zaten sikintisdcard in icini gorememem

• quote:

Siz yanlış yapıyorsunuz sanırım daha önce de dediğim gibi Sil>Veriyi Sil yapacaksınız...

Aşağıdaki resimde "FORMAT DATA" yazan menü ile yani "VERİYİ SİL", ardından onay için "yes" yazacaksınız. Yani "Factory Reset" ile (Data/Dalvik/System wipe) işiniz yok.

dediğinizi aynen yaptım.şu anda mi logosu ve altta oynayan 3 nokta var android yazısının üstünde.dünde bunu yaptım ama 10 dakika bekledim açılmayınca tekrar rom flashladım.kaç dakika sürüyorki bu işlem ?

Format data ile dahili hafıza silinmez, yapmanız gereken dahili hafızaya rom dosyasını atmak ve "veriyi sil" yaptıktan sonra (bu işlemden sonra dahili hafızayı görür twrp) dahili hafızadaki rom'u yine twrp ile yüklemekti...

Rom yükleme bir kaç dakika, açılması ise en fazla 5 dakika sürer Mi-Flash tool ile, eğer açılmıyorsa hard reset yapın. Yine açılmıyorsa tekrar yüklemeniz -veya başka bir fastboot rom- gerekir.
  • quote:

Format data ile dahili hafıza silinmez, yapmanız gereken dahili hafızaya rom dosyasını atmak ve "veriyi sil" yaptıktan sonra (bu işlemden sonra dahili hafızayı görür twrp) dahili hafızadaki rom'u yine twrp ile yüklemekti...

Rom yükleme bir kaç dakika, açılması ise en fazla 5 dakika sürer Mi-Flash tool ile, eğer açılmıyorsa hard reset yapın. Yine açılmıyorsa tekrar yüklemeniz -veya başka bir fastboot rom- gerekir.

Az önceki mesajında rom atmam gerektiğini yazmamışsın hocam.sadece format data yap dedin.şimdi ise format data yaptıktan sonra romu tekrar dahili hafızaya atıp flashlamam gerektiğini yazmışsın.şimdide böyle yapalım
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.