Şimdi Ara

Superonline ve p2p...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorunu anlayabilmek adına birçok şey denedim, yok çözüm bulamıyorum güya 50MBit, 8-10Mbit'in üstüne çıkmıyor torrent üzerinden, durumun superonline kaynaklı olduğunu anladım ama neden böyle bir sorun var onu anlayamadım şöyle ki;

- max bağlantı sayısını 5'e düşürdüm, aynı dosyayı çektim 1.3M'ı geçmedi...
    - max bağlantı sayısını 2'ye düşürdüm, aynı dosyayı çektim, gene 1.3M'ı geçmedi.
    - max bağlantı sayısını 100 yaptım, toplam 70 taneye bağladı aynı anda, 1.3M'i gene geçmedi...

kaç kişiye bağlandığımdan bağımsız tamamen...

yani bir şekilde superonline p2p kapasitesini 10Mbit'in üstüne çıkartmıyor. sadece yurt içinde 50Mbit görüyorum...

Bu sorunu tek ben yaşıyor olamam diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 18 Kasım 2014; 3:33:15 >

• Şahsen ben öyle bir durum yaşamıyorum fakat bu durumu yaşayan çok kişi var diye biliyorum, ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neyse sorunu VPN ile cozebilicem galiba sadece... hizli bir VPN tavsiyesi istiyorum... 25Mbit civari elimde var ama daha hizli bi sey olursa 5-6MB/s leri gorurum en azindan surekli bagli tutarim modemle...

ben kesinlikle karar verdim superoline in kisikladigina, cok da kolay oldu vpn i actigim an hiz 2-3MB/s oluyor, kapaliyken 200-300kb :((
  • yanlış yanlış yanlış

Superonline kısıtlı IP havuzunu dağıtmak için kendi içinde NAT kullanıyor. (Carrier-grade NAT)

Bunun yan etkisi olarak, aynı modemde port açmadığın zaman tam hız alamadığın gibi, sağlayıcının NAT cihazı üzerinde port açık olmadığı için tam hız alamıyorsunuz.

Engel değil yan etki. Superonline'a özel de değil, IP azalan servis sağlayıcı macburen bu sistemi kullanıyor...

Şimdilik havuz dışı kalan IP adresleri var, ileride ne olur belli değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofearl

yanlış yanlış yanlış

Superonline kısıtlı IP havuzunu dağıtmak için kendi içinde NAT kullanıyor. (Carrier-grade NAT)

Bunun yan etkisi olarak, aynı modemde port açmadığın zaman tam hız alamadığın gibi, sağlayıcının NAT cihazı üzerinde port açık olmadığı için tam hız alamıyorsunuz.

Engel değil yan etki. Superonline'a özel de değil, IP azalan servis sağlayıcı macburen bu sistemi kullanıyor...

DMZ açık, bütün portlar açık ve statik ip de var. yani bir NAT üzerinden dağıtılmamış ve havuz dışı ip olması gerekiyor statik olduğu için normal şartlarda... NAT üzerinden portun açık olmama gerekçesi nedir?

Bu tamamen superonline'a özel, çünkü hangi isp ile denediysem hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım, hatta ilk kez karşılaştım diyebilirim... Bunun da bir adı var, throttling...

http://broadband.mpi-sws.org/transparency/bttest-mlab.php

Girin bakın p2p engelleniyor mu? HTTP ile torrent'in birbirine yakın olması lazım normal şartlarda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 18 Kasım 2014; 5:05:13 >

• Arkadaşlar bugün ttnetten superonline fiber 3lük paketine geçmeyi düşünüyorum bu kampanyamı yoksa net fiyat tek fiyat kampanyasimi daha iyi kullanan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini

Arkadaşlar bugün ttnetten superonline fiber 3lük paketine geçmeyi düşünüyorum bu kampanyamı yoksa net fiyat tek fiyat kampanyasimi daha iyi kullanan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim

eğer p2p yapacaksan, kesinlikle superonline değil...
  • oray kullanıcısına yanıt
    Yok dostum pek uğraşmam sanırım onunla genellikle torrentten film oyun indiriyorum ama torrenttede sıkıntı cıkarıyormuş sanırım kafam karıştı iyice

• quote:

Orijinalden alıntı: oray

quote:

Orijinalden alıntı: nofearl

yanlış yanlış yanlış

DMZ açık, bütün portlar açık ve statik ip de var. yani bir NAT üzerinden dağıtılmamış ve havuz dışı ip olması gerekiyor statik olduğu için normal şartlarda... NAT üzerinden portun açık olmama gerekçesi nedir?

Bu tamamen superonline'a özel, çünkü hangi isp ile denediysem hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım, hatta ilk kez karşılaştım diyebilirim... Bunun da bir adı var, throttling...

http://broadband.mpi-sws.org/transparency/bttest-mlab.php

Girin bakın torrent'iniz engelleniyor mu? HTTP ile torrent'in birbirine yakın olması lazım normal şartlarda...

Farkli client, port, peer encryption dene. Statik IP ile aylardır hiç yavaşlık olmadan kullanıyorum.. Superonline ara statik IP değiştir, port açılmıyor diye özellikle belirt..

Ya da engelli olduğuna inanıp yavaş kullan...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini

Yok dostum pek uğraşmam sanırım onunla genellikle torrentten film oyun indiriyorum ama torrenttede sıkıntı cıkarıyormuş sanırım kafam karıştı iyice

P2p torrent gibi uygulamalarin genel adi...

• Tek çözüm malesef güzel ip (havuz dışı) yakalayana kadar router reboot yapmak. Bazen aynı ip aralığunda (atıyorum 212.*.*.*) torrent için berbat yada süper ip ler yakalanabiliyor. Her yeni ip den sonra test için tavsiyem buradaki Linux Mint 17 "Qiana" - Cinnamon (64-bit) torrentini denemeniz http://www.linuxmint.com/edition.php?id=158. Ortalama 120sn içerisinde 3mb+/sn yakalaymazsanız (150+seed) yada 1-1.3mb/sn seciyesinde (yada 300kb/sn) takılı kalırsanız, yeniden router reboot işlemini tekrarlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazypilot

Tek çözüm malesef güzel ip (havuz dışı) yakalayana kadar router reboot yapmak. Bazen aynı ip aralığunda (atıyorum 212.*.*.*) torrent için berbat yada süper ip ler yakalanabiliyor. Her yeni ip den sonra test için tavsiyem buradaki Linux Mint 17 "Qiana" - Cinnamon (64-bit) torrentini denemeniz http://www.linuxmint.com/edition.php?id=158. Ortalama 120sn içerisinde 3mb+/sn yakalaymazsanız (150+seed) yada 1-1.3mb/sn seciyesinde (yada 300kb/sn) takılı kalırsanız, yeniden router reboot işlemini tekrarlayın.

boyle is mi olur ya. bunun bi nedeni olmasi lazim... eskiden iyi ping bulmak icin ip degistirirdik simdi de torrent in hizli cekmesi icin ip resetliyoruz -.- ne anladim bu isten ben... Neyse VPN ile olayi cozdum ama bunu superonline genel mudurune kadar cikarticam kesinlikle...

• Engellemeden önce upload kotası çok büyük bir sorun, engelli olmasanız bile upload kotanız dolunca download hızınızıda düşürüyorlar. İlk aylarda bilmiyordum ve torrentde dosyaları seed yapmak için açık bıraktım, 2-3 günde hızım yavaşladı, upload kotamı doldurmuşum. 50 mbps hız ile 150 GB download/50 GB upload hız alanı kotası koymuşlar, bu alan ile torrent sorun çıkartıyor. Sitelerde hit&run yapıyormuşsunuz gibi oluyor seed yapmayınca.
  • superonline'da p2p yapacaksanız utorrent üzerinden encryption'ı forced yapın olsun bitsin ne bu kadar vpn vs. uğraşıyorsunuz :)

Superonline ve p2p... Superonline ve p2p...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertocarlos -- 20 Kasım 2014; 11:07:45 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.