Şimdi Ara

Sony 13.5 milyon PS4 satışı gerçekleştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony 13.5 milyon PS4 satışı gerçekleştirdi

Microsoft'un Xbox One konsolu için 10 milyona yakın sevkiyat rakamını açıkladıktan sonra Sony'nin buna cevabı gecikmedi. PS4 birinci yılını geride bırakırken, Xbox One ile arasındaki farkı da açıyor.

Sony'nin yaptığı ilk açıklamada 10 milyon adet PS4 modelinin tüketicinin eline ulaştığı bildirilmişti. Son açıklamada ise sevkedilen birim adedinin 13.5 milyon olduğu bildirildi. Bu bakımdan Sony'nin elde kalmaması açısından tüketiciye ulaşan ve raflara çıkan PS4 sayısı arasındaki makası çok açmadığı anlaşılıyor. 

Bu rakamlar itibariyle PS4 modelinin aylık 1.1 milyon gibi bir sevkiyat ortalaması yakaladığı görülüyor. Model en çok geliri ise ABD pazarından elde etmiş durumda. Son haftalarda Xbox One'nın satışlarda birinci sıraya oturması gelirleri fazla etkilememiş. 

Paylaşılan grafiklere göre bugüne kadar yaklaşık 1 milyar saat çevrimiçi olarak PS4 oyunları başında geçerken, Paylaş butonuna da 530 milyon kez basıldı. Toplam PS Plus üye sayısı da yüzde 270 artışla 7.8 milyona yükseldi. Önümüzdeki dönem tatil sezonu olduğu için her iki konsolun da satışlarda vites yükseltmesi bekleniyor. Ancak PS4 uzunca bir süre liderliğini koruyacak gibi. 

• Muazzam satis gercekten. Isin ilginci en cok satisin yapildigi yer. Xbox'i kendi evinde vurmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13.5 milyon kişiden biri olmak güzel duygu :)
  • Yılda 13.5 milyon satış inanılmaz bir rakam. Özellikle ilk yıl için. Ps nin yaklasik olarak 7 yıl ömrü oluyor ve buda 100 milyon satış rakamını geçebileceğini gösteriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slim versiyonlar çıktığında xbox arayı kapatacaktır. Önceki nesilde de aynen böyle olmuştu. Şu anda çoğunluk daha iyi donanımı olduğu için ps tercih ediyor. Fakat şu anda bile gerek online altapı, gerek oyun kolu, gerek çıkan oyunlar ve bunların stabilitesinde xbox one çok önde. Ps one donanım avantajını henüz tam yansıtabilmiş değil. Olayın kinect tarafını saymıyorum bile. Slim versiyonlar ile eğer xbox one donanım güncellemesi yapar ve ps'i yakalarsa o zaman gerçekten her anlamda daha alınası hale gelecektir. Ki bu durum satışlarına da olumlu etki edecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santhora -- 17 Kasım 2014; 12:04:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: santhora

Slim versiyonlar çıktığında xbox arayı kapatacaktır. Önceki nesilde de aynen böyle olmuştu. Şu anda çoğunluk daha iyi donanımı olduğu için ps tercih ediyor. Fakat şu anda bile gerek online altapı, gerek oyun kolu, gerek çıkan oyunlar ve bunların stabilitesinde xbox one çok önde. Ps one donanım avantajını henüz tam yansıtabilmiş değil. Olayın kinect tarafını saymıyorum bile. Slim versiyonlar ile eğer xbox one donanım güncellemesi yapar ve ps'i yakalarsa o zaman gerçekten her anlamda daha alınası hale gelecektir. Ki bu durum satışlarına da olumlu etki edecektir

Donanım güncellemesi mi? Hangi hikaye kitabından alıntı yaptın :D

DualShock4'ü kullanmadığını görür gibiyim.Triggerlar ve analog stickler X360 kolunun hassasslığından çok daha ileride ama evet bir Xbox One kontrolcüsü değil.
    Donanım farkını Sony yıllara dağıtarak geliştirir, yani hersene biraz daha fazla iyi kullanır donanımı. Bir anda atlama yaparsa önündeki 4-5 yıl bir getirisi olmaz.
    Çıkan oyunlarda XboxOne exclusive oyunlarının ne duruma geldiğini gördük, neredeyse hepsi PC'ye çıkıyor, bir avantajı yok Xbox One'ın oyunlar konusunda.Microsoft kendi kendine öldürdü canım konsolunu.

• Hakkettkleri gibi bir satış rakamına ulaşmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: santhora

Slim versiyonlar çıktığında xbox arayı kapatacaktır. Önceki nesilde de aynen böyle olmuştu. Şu anda çoğunluk daha iyi donanımı olduğu için ps tercih ediyor. Fakat şu anda bile gerek online altapı, gerek oyun kolu, gerek çıkan oyunlar ve bunların stabilitesinde xbox one çok önde. Ps one donanım avantajını henüz tam yansıtabilmiş değil. Olayın kinect tarafını saymıyorum bile. Slim versiyonlar ile eğer xbox one donanım güncellemesi yapar ve ps'i yakalarsa o zaman gerçekten her anlamda daha alınası hale gelecektir. Ki bu durum satışlarına da olumlu etki edecektir

Kusura bakma ama saçmalımışsın. Önceki nesilde ps3, xbox 360 dan 1 yıl geç çıkmasına rağmen totalde daha fazla sattı. Daha iyi kol muhabeti geçen nesilde kaldı. Dualshock4 gerek teknolojik altyapısı(dahili hoperlör,touchpad vs ...) gerek ergonomisiyle çok daha güzel. Olayın kinect tarafı demişsin ama kinect'i microsoft paketten çıkarttı artik kimse oyun geluştirmekle uğraşmaz. Microsoft cloud, cloud 300k server diye kendini yırttı ama elde var sıfır. Ama sony sonra al sana cloud dedi ve ben last of us remestred'ı bu sayede arkadaşımın paylaşımıyla bitirdim. Xbox one donanımı güncelleyince eski alanlara ne olacak? Kusura bakmayın ama sony halihazırda xbox one'ın 2 katı ps4 sattı neslin sonunda muhtemen fark 3 katı bulacak. Ki ps cephesi ex oyunlarda çok daha üstün. Daha unchardet ve gid of war çıkmadı.

• Nedense Sony başarılı işler yapınca bende mutlu oluyorum.
  • Sony nin başarılı olması için microsoft ta az çaba göstermedi.

Geçen seneki faaliyetlerine bakılırsa hiç iyi birşey yok.

Gerçekten ps4 güzel konsol ne kadar oyundan anlamasamda.

En basitinden güç kablosu çok kibar xbox ın ki gibi kütük değil.
  • Şaşılacak bir durum değil PS4 daha güçlü bir konsol... SONY adına sevindim.

• Xbox 10 milyon sattı diyordunuz ??

http://www.vgchartz.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeter Ki

Xbox 10 milyon sattı diyordunuz ??

10 milyon xbox one'ı microsoft dağıtımcılara sattı oyunculara değil. Bu nesilde sony çok önde gitmesine rağmen nedense bana hala güven vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Húrin

quote:

10 milyon xbox one'ı microsoft dağıtımcılara sattı oyunculara değil. Bu nesilde sony çok önde gitmesine rağmen nedense bana hala güven vermiyor.

Teşekkürler..Dediğin gibiyse bir yanda 6.7 diğer yanda 13 milyon yazıyor XOne/PS4. Sony neden dağıtımcılara gönderdiği rakamı söylemiyor da sattığı rakamı söylüyor. Microsoft neden tam tersini yapıyor.Bence kime güveneceğin konusunda bir kere daha düşün

• helal olsun sony basgan

• quote:

quote:

e haber de de 13.5 milyon sevkiyat yapıldı 10 milyon civarı satıldı diye yazıyor halbuki aylar önce bu sitede 10 milyon rakamını göryorduk, bu nasıl bir haber ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 17 Kasım 2014; 15:17:42 >

• Bende oyun oynarım ancak 1 milyar saatin oyun başında boşa harcanmasıda acıklı. Neyse belki kötü alışkanlıklarla harcanmasından iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmethi

Bende oyun oynarım ancak 1 milyar saatin oyun başında boşa harcanmasıda acıklı. Neyse belki kötü alışkanlıklarla harcanmasından iyidir.

boşa harcama değil ki... eğlence.

nasıl ki film izliyoruz, müzik dinliyoruz veya dışarıda eğleniyoruz. bu da aynı şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

quote:

e haber de de 13.5 milyon sevkiyat yapıldı 10 milyon civarı satıldı diye yazıyor halbuki aylar önce bu sitede 10 milyon rakamını göryorduk, bu nasıl bir haber ?

Hocam ilk açıklamada 10 milyondu şimdiki açıklamada 13 milyon satış(son kullanıcıya) adedine ulaştı.

@Yeterkaraman şirketin açıklaması değil mali durumu güven vermiyor.

• İşte rekabet budur.
    Artık anlayın rekabet demek gelişim demektir, teknoloji demektir.

Ne ms ne Sony,
    ne İntel ne Nvidia ne AMD,
    ne Samsung ne Apple.

Hangisi hangi alanda iyi ise bunu diğerine borçlu, bunu rekabete borçlu.

Seni seviyorum rekabet ve sizden nefret ediyorum fanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gcb1903 -- 17 Kasım 2014; 17:10:22 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.