Şimdi Ara

Gösterge paneli sizin için önemli midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar ne diyorsunuz, benim için aşırı önemli olmasa da yine de bir miktar önemlidir. Yani en azından aracın sınıfına uygun detaylı ya da özenilmiş bir gösterge paneli beklerim. Çünkü tamam kapı altları be bileyim alt kapı göz trimleri falan çok göz ününde olmayan parçalar olarak özenilmeden, düşük kalite malzemeyle yapılsa oluyor ama gösterge hergün her an baktığımız parça. Bunun kalitesiz, özensiz, dandik malzemeden yapılmasına dayanamıyor ve sinirleniyorum. Sanki üreticinin müşterisine saygısı yokmuş, alelade özensiz yapıp koyuvermiş gibi geliyor. Bu hissiyatı da en çok japon araçlarında görüyorum. Özellikle de toyota. Son iki kasa avensisleri baya beğenirim mesela, ama ne zaman o basit, düz, ucuz görünümlü gösterge panelini görsem içim bayılıyor. O kadar özensiz ve ruhsuz ki. İçimden ya adamlar her gün gözümün önünde olan parçayı bu kadar basit ve özensiz yapıyorlarsa kimbilir arabanın görünmeyen kısımlarını ne kadar baştan savma yapıyorlardır düşüncesi kaplıyor. Hiç toyota sahibi olmadım belki gayet kaliteli malzemeden araçlardır doğru, ama o paneli görünce büyüsü bitiyor bende. Yani bir honda gibi birazcık özenmesi bu kadar mı zor. Boşuna demiyorlar emekli adam markası diye. Araç çok sıkıcı.

Tabi bu durum bir tek toyotaya özel değl ama japonlarda daha ağır basıyor. Avrupa ve amerika çoğu markada olabilien bir durum. Krom kaplı, kristal rakamlı olsun demiyorum elbet ama biraz özenilmiş, göze kibar ve hoş görünen en önemlisi de üretici bunu üretirken ne güzel özenmiş dedirten panelleri çok beğeniyorum. Misal şu saab, evet çok yüksek kalite dğeil ama özenilmişliği görüyorsunuz.

bu da avensis

arkadaki plastiğinden, rakamların font tarzına, ibrelerin tasarımından kalitesine adeta gözümü yoruyor özensizliğiyle. Siz ne diyorsunuz sizin için de gösterge paneli önemli midir? Tercihinizde etkisi olur mu?

• lineaninkini atinda gozunuz gosterge gorsun :) abi o nedir allah askina yaaa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında hemen hemen her gösterge tablosunu severim.
    Ancak arabada en önemli yerdir. Bununla birlikte x100'lü devir saatleri daha çok hoşuma gidiyor. 10-20-30-40 diye giden devir saatleri hoş oluyor.
  • Bu malzemenın kalitesi umrumda değil tek bakıcağım yer devir saatinin son raddesindeki rakam. Beni bu parçada heycanlandıran tek yer. İnsanın böyle bir devir saati olunca heycanlanmaması elde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondatugraL -- 17 Kasım 2014; 14:36:07 >
  • İkinci el alınca gösterge ikazlarının faal olması dışında bakılacak pek birşey kalmıyor. O da aksi gibi aldığım arabalarda tam değildi. Her seferinde kendim uğraşıp düzelttim.
  • Bence içerideki her detay önemli . Sabah aracını gördüğünde işte bu benim aracım ne güzel binicem dedirtecek şekilde dış güzelliği olmalı .

Ancak içeride de zaman geçiren biziz sıkılmadan A dan B ye gitmemiz için de hoşumuza gidecek detaylar olması lazım .

Kendi aracım için konuşmak gerekirse Göstergesini çok seviyorum .
  • Benim için ilk sırada yer alır göstergeler, ikinci farlar ve arabanın karakteri.
    tabiki bunlardan önce ihtiyaca göre model belirlerim ama, belirlediğim modelleri bu iki kritere göre elerim.

mesela renault alt sınıf arabalarında symbol kangoo traffic megane I, clio II, Clio symbol, Dacia logan, sandero,
    hepsi aynı göstergeler yazı tipleri değişik sadece.
    Fiat grubuda öyle..
    volksvageni söylemiyorum bile adamlar yazı tipini bile değiştirmemişler
    Skoda bir nebze iyi (vosvosun kopyası ama olsun)
    Seat'ın güzel mesela
  • benim için de önemlidir gösterge. ama yeni modeller çıktıkça gösterge ve kokpit tasarımlarıda bozuluyor. (bana göre tabi zevkler tartışılmaz biliyorum) bütün modellerde bu var sanırım.

yanlış karşılaştırma yaptıysam özür ama demek istediğim ;

eskiden söyleyken

yeni modellerde şöyle bişey oluyor

ve bu lüks modelelrde de alt modellerde de böyle nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 21 Kasım 2014; 8:43:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.