Şimdi Ara

Türk geliştiricilerden onikiyi bulma oyunu : Twelve

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Türk geliştiricilerden onikiyi bulma oyunu : Twelve

Ülkemizin genç girişimcilerinden Çetin Çağlar'ın elinden çıkan Twelve, App Store mağazasında önerilen uygulama vitrinine çıkma başarısı gösterdi. 

Twelve oyunu 5x4 boyutundaki bir panoda herhangi bir bloğun üzerindeki rakamın 12'ye yükselmesini konu ediniyor. Panoda sadece birbirinin aynısı olan iki rakamı birleştirebiliyoruz. İki rakamı birleştirince rakama bir ekleniyor. Yani 2 ve 2 rakamını taşıyan blokları birleştirdiğimizde 3 rakamını taşıyan bir blok çıkıyor.

Birleştirme yaparken iki bloğun arasındaki yolun açık olması gerekiyor. Sıkıştığınızda bir bloğu boş bir alana da çekebiliyorsunuz. Ancak yaptığınız her hamle de panoya bir blok daha ekleniyor ve alan daralıyor. Bu bakımdan kısa sürede 12 rakamını elde etmeniz gerekiyor.

Sonsuz koşu tarzındaki Twelve giderek zorlaşan bir oyun yapısına sahip. Oyunda 3 farklı zorluk seviyesi var ve sadece son hamleyi geri alabiliyorsunuz. Ücretsiz olan oyun herhangi bir satın alma teklifi sunmuyor. 

• Taktir ettim. Önce ün kazanıp sonra para kazanacak. Bu işlere bir de ben başlayabilsem

• 2048 cakmasi olmus, tek fark onda carpim islemiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozenti Turkler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çakmaysa çakma arkadaş, sonuçta Türk imzası var..
  • Çakma falan değil. 2048'den ilham almış olabilir ama oyunun farklı bir yapısı var. Denemeye değer.
  • Özgün bir şey üretemiyoruz zaten. Taklitlerle idare ediverin.
    En azından bir çaba var. Bunları yapa yapa daha iyi fikirlere yol açılır.
  • Az daha telefonu kırıyordum... 12 yi buldum ve daha da devam edecektim. Birazdan devam edeyim dedim, arka planda duran oyunu tekrar açtım ve bana new game dedi..

sildim :)

• Arkadaşlar burdan ''Çakma,Özgün değil,Özenti,Taklit'' gibi yorumları yapanlara sormak istiyorum. Piyasadaki tüm oyunlar bir diğerinden esinlenerek yapılmadı mı? Şuanda mobil platformun en çok para kazanan oyunları bir Ogame çakması değil mi? Artık şunu anlamak gerekir bir fikri,bir işi geliştirmek acizlik değil övünç kaynağıdır.

• Söylesenize şuna 2048 isimli oyunun çakması diye.

• Çok zor lan. 2048 çakması diyen arkadaş ne içmiş acaba.
  • 2048'i buraz değiştirip sunmuş. Temel olarak aynı, pratikte farklılıklar mevcut. Kendisi açısından başarılı. Tarafsız bir oyun olarak bakıldığında tam bir kopya

• 2048den daha güzel ve daha zevkli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.