Şimdi Ara

1300 - 1500 TL lik Gitar Önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 1300 - 1500 liralık bir bütçeye sahibim . Daha çok Rock ve bazen metal tonları çalmaktayım. Çok sert tonlar almak istemiyorum. İnternetten biraz araştırma yaptım Epiphone Les Paul Custom Pro ya baktım beğenim. Deneme şansım yok ancak internetten tanıtım videolarına bakabilirim bu yüzden dediklerınız ve deneyimlerınız çok önemli şimdiden teşekkürler.

• 1500 TL çin malı gitara verme. PRS SE 245 tavsiye ederim...
  • Öncelikle yardımın için çok sağol. Prs se 245 e baktım youtube danda tonlarına baktım beğendim. Okul ile birlikte vodafone freezone liseler arası yarışmayada katılıyoruz benı gotursun istiyorum. Sence yeterli olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tonlarını beğendim diyorsun fakat kim bilir nasıl amfilerle nasıl pedallarla deneniyor o gitarlar. Moralini bozmak gibi olmasın ama bu şekilde her gitarı beğenebilirsin yani.

Daha sağlam bir gitara yönelmek istersen ikinci ellere bakabilirsin. Temiz bir gitar hayli hayli yetebilir sana.
  • 2. El alırsam yine internetten alıcam sence ne kadar sağlıklı olur birde haklısın amfiler vs. Belki prosesörler vardır denemek isterdim ama deneme şansım yok gerçekte kararsız kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: J1Hendrix

2. El alırsam yine internetten alıcam sence ne kadar sağlıklı olur birde haklısın amfiler vs. Belki prosesörler vardır denemek isterdim ama deneme şansım yok gerçekte kararsız kaldım.

İnternetten alma tabii hocam o zaman. İkinci eli mutlaka incelemek + elden teslim almak gerekir.

Çevrende hiç müzik market yok mu bir şeyler deneyebileceğin?
  • Deneme şansı yaratmaya çalışacagım sanırım. Prs vs. Bulabilirmiyim bilmiyorum ama denemek şart oldu.

• Denemeden alma bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi gitar alicaksin. Denemeden alma

• Gitardan çok anlamıyorsan denesen de bir şey anlayamayabilirsin.
    Ton olayı amfide, efektte bitiyor. Gitarın katkısı fazla değil.
    Gitarı denerken bak bakalım iyi çığlık atıyor mu, dip gürültü var mı, nota sönümlenmesi falan var mı.. bunları iyi araştır. Dengesi nasıl, akort kaçırıyor mu, sustain nasıl, manyetikler yüksek çıkışlı mı orta çıkışlı mı, köprüsü düz mü floating mi yani floyd rose tarzı bir şey mi. dandik floyd ve kilitlerde sürekli akort sorunu yaşarsın, tel takma ve akort etme olayı da işkence gibi olabilir. vs vs vs
  • sabit köprü alacaksan mexico strat, floyd alacaksan ibanezin rg serisi edge yada edgezero köprülü bi gitarını alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: yldrmcaglar

gitarın fazla katkısı değil cümlesi yanıltıcı bir cümle. bilimsel ve sanatsal açıdan hiçbir geçerliliği yok.

..............
    Gitarın katkısı nasıl olabilir ki? Gitarın ağacının tonda çok büyük farklılık yaratmadığını biliyoruz, elektrik devresi (manyetikler, potans) de bir nebze ekolayzır ve çıkışını etkiliyor.
    Bu yüzden düşük bütçelerde gitarı seçerken çalıma göre seçmek daha mantıklı.
    Zira iyi bir amfisi ve kabini yoksa tonlar berbat olacak her şekilde, iyi bir amfiyle de tonu o kadar çok farklı yerlere götürebilirsin ki, gitarın etkisi denklemden çıkarılabilir.
  • quote:

Boş konusuyorsun. Bu yazdiklarinin tamami senin dogrularin. Fikir verecek donanimda degilsin. Bu dusuncelerinden belli.

Tacir misin nesin ya, ilk mesajımı oku. Şu tonu istiyorum diyerek gitar alınmaz, bunu anlatmaya çalışıyorum. Çocuk gibi sataşıp durmazsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_lenker -- 27 Kasım 2014; 0:06:45 >
  • quote:

bilgisizliğini böyle ucuz laf sokmalarla örtmeye çalışma. sana bir örnek veriyorum saçmalığını anla diye. herşeyi geçtim. bırak gövdeyi sapı vs. klavye de bile abanoz ve gülağacı arasında çok büyük ton farkı vardır. bu farkı küçük görmek bu işten anlamamaktır. bu kadar uzun cümle yazmazdım ama laf sokar gibi bir cümle kurma çabasına giriştiğin için gitarlar konusundaki cehaletini suratına çarpmak istedim. bu arada bana hayat kolay değil. sana kolay. aklına geleni söylemekten kolay ne var?

Bilgisizlik :D
    Abanoz sert bir ağaçtır, tonu parlaklaştırır.
    Rosewood, eq bakımından nispeten daha dengelidir.
    Ama bu parametreleri karşılaştırman için diğer parametreleri sabit tutman lazım, ton farkının klavyeden olduğunu o zaman iddia edebilirsin.

Neyse ilk mesajım arkadaşa tavsiyelerimdir. Gidip gitarları deneyebilir, hoşuna gideni alabilir, elbette ton farklı olacaktır, her gitarın manyetiğinin çıkışı, eq dengesi aynı değil... Single manyetikse daha parlak tonlar alacaktır...
    Başından beri bahsettiğim şey, amfinin karakterinin bunları ezip geçmesiydi ama sağ ol, geldin bulandırdın ortalığı.

Sen de bırak bu bilgin ayaklarını, lafımda ciddiyim, ucuz laf sokma falan değil. Önerini yap, kuru gürültü yapma. Bana sataşmak için can attığını gördüm, güldüm açıkçası. Neyse ki kimseyi cahillikle suçlamak gibi saçma sapan takıntılarımız yok, takmıyorum da fırsat kollayanları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_lenker -- 27 Kasım 2014; 0:48:48 >

• Ankarada imkanınız olrusa bende bu gitar var elden 1000 lira olur.

http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/ibanez-kore-rgt42dx-ipt-satriani-mo-joe-mnyetik-137254492

kore güzel yekpare bi gitar kayıt vs ollayabilirim.
  • BlackStar13 B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler lp kasa bakıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.