Şimdi Ara

Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.36] (Seyit Mehmet ÇOBAN) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
74
Favori
308.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://store.steampowered.com/app/236850/
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyitcoban95

İstenme durumuna göre başlayabiliriz. Şuan kafamda bu oyun bittikten sonra Dragon Age: Inquisition var. Duruma göre Crusader King II, Hearts of Iron veya Dragon Age: Inquisition oyunlarından birisine başlayabilirim.

Hocam çok iddialısın ve eminim kafana koyarsan başarırsın. Dileklerimde bu yönde. HoI 3 için %80 lik bir yama var ama aslında %40 anca o yama sahipsiz kaldı zaten onun üzerinden çok rahatlıkla 2 haftada çıkartabilirsiniz. İnanın Türkiyede çok bağımlısı çok hayranı var dil isteyen bir oyun oynayamıyoruz. HoI 3 a başlarsanız size Steam den bir AAA oyun hediye edebilirim böylede rüşvetciyim bu konuda :D Gerçekten inanılmaz derinliği olan bir oyun eğer hoi3 yamasına başalrsanız cidden istediğiniz oyunu söyleyin hediye edeyim. Sizin gibi yardımsever dostları desteklemek görevimiz. Hele hele dragon age yamasınada başlarsanız sözüm olsun 3 AAA oyun :D ve gayet ciddiyim sonuçta sizlerinde motivasyona ihtiyacınız var. Elimden bu gelir. :)

• zero2900 kullanıcısına yanıt
    Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. :) Bu arada biz rüşvet demeyelim ona bağış diyelim, makbuz veririz. Gerçekten zaman ve moral isteyen bir iş bu çeviri işleri ile uğraşmak. Bilgisayar başında resmen bu şekildeyiz. Zaten çevirilecek dosyaların uzun olması moral olarak biraz etkilese de birde yaptığın çalışmaya değer vermeyen ve ileri geri konuşanlardan hakaret edenlere kadar bir kesim olunca ister istemez bırakma aşamasına bile gelebiliyorsunuz.

Emin olun şuana kadar nelerle karşılaştım bilemezsiniz. Oyunu korsan olup yaman çalışmıyor, milleti kandırıyorsun deyip küfür eden mi dersiniz, çeviride tam karşılığı olmadığı için en yakın çeviriyi yaptığımızdan dolayı bir tarikata hakaret ediyorsunuz diyenler mi dersiniz, bana oyun alır mısın diye sorup olumsuz cevap alınca ana avrat düz gidenler mi dersiniz, (daha önceden ) yamada Türkçe karakter olmadığı için sıkış yazısını sikis olarak yazdığımız için hakaret edenler mi dersiniz, dosyayı Turbobit'e yüklediğimiz için hakaret edenler mi dersiniz ve bu tarz bir çok durumla karşı karşıya kaldım ve emin olun bırakma aşamasına gelmiştim. Gökhan ve 1-2 arkadaş sağolsun bu düşünceden dönmemi sağladılar. Gökhan çeviride yardım da ediyor zaten.

Umarım Temmuz'un ortalarına doğru yamayı tamamen bitirmiş oluruz ve bir başka yamayı çevirmeye başlarız. Şuan önceliğimizde Hearts of Iron var ozaman ama söz vermeyelim. Gökhan'la da konuştuktan sonra bu çeviri bitince o oyuna da başlayabiliriz.

Son olarak hazır yama üzerinden çalışmak isterim ama esas sahibi ilerde bir sorun yaşatabilir bize belki. Bundan dolayı sıfırdan başlama söz konusu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pyrhosier -- 10 Haziran 2015; 4:22:55 >

• Acaba hangi dlcler ile birlikte çeviriyorsunuz yamayı yüklediğimde çoğu kısım ingilizce olarak kaldı

Düzenleme : son güncelleme ile Tr yamalı oyunun haritası gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr light -- 10 Haziran 2015; 5:56:14 >
  • Mr light kullanıcısına yanıt
    Women in History
    Muslim
    Art of War

bu üç DLC mevcut bende ve bunların çevirisini de yapacağız. Muslim DLC'si zaten çevirildi. Diğerleri de zamanla çevirilecek.

Bende de en son güncelleme yüklü ama dediğiniz gibi harita ile ilgili bir sıkıntı gözükmüyor. Hatanın resmini atabilir misiniz? Birde oyununuz orjinal mi?
  • Adam yapıyor abi emeğe saygı.

• quote:

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. :) Bu arada biz rüşvet demeyelim ona bağış diyelim, makbuz veririz. Gerçekten zaman ve moral isteyen bir iş bu çeviri işleri ile uğraşmak. Bilgisayar başında resmen bu şekildeyiz. Zaten çevirilecek dosyaların uzun olması moral olarak biraz etkilese de birde yaptığın çalışmaya değer vermeyen ve ileri geri konuşanlardan hakaret edenlere kadar bir kesim olunca ister istemez bırakma aşamasına bile gelebiliyorsunuz.

Emin olun şuana kadar nelerle karşılaştım bilemezsiniz. Oyunu korsan olup yaman çalışmıyor, milleti kandırıyorsun deyip küfür eden mi dersiniz, çeviride tam karşılığı olmadığı için en yakın çeviriyi yaptığımızdan dolayı bir tarikata hakaret ediyorsunuz diyenler mi dersiniz, bana oyun alır mısın diye sorup olumsuz cevap alınca ana avrat düz gidenler mi dersiniz, (daha önceden ) yamada Türkçe karakter olmadığı için sıkış yazısını sikis olarak yazdığımız için hakaret edenler mi dersiniz, dosyayı Turbobit'e yüklediğimiz için hakaret edenler mi dersiniz ve bu tarz bir çok durumla karşı karşıya kaldım ve emin olun bırakma aşamasına gelmiştim. Gökhan ve 1-2 arkadaş sağolsun bu düşünceden dönmemi sağladılar. Gökhan çeviride yardım da ediyor zaten.

Umarım Temmuz'un ortalarına doğru yamayı tamamen bitirmiş oluruz ve bir başka yamayı çevirmeye başlarız. Şuan önceliğimizde Hearts of Iron var ozaman ama söz vermeyelim. Gökhan'la da konuştuktan sonra bu çeviri bitince o oyuna da başlayabiliriz.

Son olarak hazır yama üzerinden çalışmak isterim ama esas sahibi ilerde bir sorun yaşatabilir bize belki. Bundan dolayı sıfırdan başlama söz konusu olabilir.

Şu var ki o yamanın sahibinin ismi bile belli değil keza yama dediği şey zaten oyunun Türkiye bölümünde minicik bazı kısımların ana ekranların çevirisi. HoI3 gibi bi oyuna sağlam bir yama yakışır bence. Ama bu oyunlarda TR fonrt eklemek büyük sıkıntı sanırım. İnsanlar nankör ben hoi3 ün dosyalarını açtım excel tabloları zaten biraz bakayım dedim kafayı yiyecek gibi oldum kapattım. Adam bunu bizim yerimize yapan çevirmenlere canı sıkıldığı için sövüyor. Çok kimseler pes eder haklısın.

• Belki burada sormam uygun olmaz ancak sadece bu oyunu sevenler bu konuda olduğu için sormak istedim.Oyun şu anda steamda indirimde,acaba hangi dlcleri almamı önerirsiniz?
  • harita gözükmüyor hocam
    Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.36] (Seyit Mehmet ÇOBAN)
  • ...?
  • a.ekin kullanıcısına yanıt
    30 küsür liralık olan paket iyi gibi enpara varsa yarıya düşüyor, enparam yok olsa alırdım, diğer dlclere baktım hep unit pack, oyunun gidişatına çok etki etmez bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece localisation dosyasını attığımda harita gözüküyor..gfx de attığımda diger attığım resimler gibi oluyor harita gözükmüyor
  • bora1453 kullanıcısına yanıt
    Hatanın sebebini gerçekten pek anlamış değilim. Daha önce bununla alakalı bir şikayette bulunulmadı. Aynı dosyaları bende kullanıyorum ve bende de böyle bir hata oluşmadı.

Oyununuz orjinal mi? Belki onunla alakalı bir sorundur.
  • a.ekin kullanıcısına yanıt
    Hatanın sebebini gerçekten pek anlamış değilim. Daha önce bununla alakalı bir şikayette bulunulmadı. Aynı dosyaları bende kullanıyorum ve bende de böyle bir hata oluşmadı.

Arts of War DLC sini almanızı öneririm. Bunun dışında ekstra paketler almak istiyorsanız ve oyunu aldığınız DLC'ler ile tamamen Türkçe oynamak istiyorsanız Muslim DLC'sini de almanızı öneririm. Muslim, Arts of War ve Women in History DLC'leri Türkçeye çevirilecek. Diğer DLC'ler isteğe göre çevirilecektir.
  • Boracan nerelerdesin sen özlettin ya. Steam'e falanda girmiyosun heralde karşılaşamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pyrhosier -- 10 Haziran 2015; 22:29:52 >
  • Oyun orjinal bora 1453 resmi atmış aynı hata bende de mevcut
  • quote:

Evet oyun orjinal...
  • bora1453 kullanıcısına yanıt
    bu hatanın sebebini gerçekten bilmiyorum. Bende sizin gibi bu dosyaları kullanıyorum ki zaten çeviride o dosyaları kullanıyorum ama bende böyle bir hata vermedi. Biraz araştırdım ama bu hata ile ilgili kesin bir cevap bulamadım.

https://steamcommunity.com/app/236850/discussions/0/611696927926858824/ şöyle bir konu mevcut Steam'de ve bu kırmızı ekran olayının sebebini 2 şeye bağlamışlar.

Birincisi ekran kartı ikincisi ise bilgisayarın ısınma durumu.
  • quote:

bu hatanın sebebini gerçekten bilmiyorum. Bende sizin gibi bu dosyaları kullanıyorum ki zaten çeviride o dosyaları kullanıyorum ama bende böyle bir hata vermedi. Biraz araştırdım ama bu hata ile ilgili kesin bir cevap bulamadım.

https://steamcommunity.com/app/236850/discussions/0/611696927926858824/ şöyle bir konu mevcut Steam'de ve bu kırmızı ekran olayının sebebini 2 şeye bağlamışlar.

Birincisi ekran kartı ikincisi ise bilgisayarın ısınma durumu.

oyunun orjinal yani yamayı kurmadan önce ki halinde bir sorun yok türkçe yamayı kurduktan sonra yani o dosyaları attıktan sonra harita görünmüyor...mesela bir önceki yamayı kurdum V.3 hiç bir sorun yok ama bu V.4 yamada böyle bir sıkıntı var

• Muslim dlc'si hangisi oluyor,ismi sadece muslim mi?Steamda dlc'ler arasında göremedim.Şu dlc'ler var: ''Europa Universalis IV: Muslim Ships Unit Pack'' bundan mı bahsediyorsunuz yoksa ''Europa Universalis IV: Muslim Advisor Portraits'' adındaki dlc'den mi bahsediyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.