Şimdi Ara

KABLOSUZ SES SİSTEMİ ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR KABLOSUZ SİNEMA SİSTEMİ ALMAK İSTİYORUM AMA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ? HANGİ MODELLERE BAKMALIYIM

• screamtoronto kullanıcısına yanıt
    Bütçe nedir? 2.1 mi yoksa 5.1 mi almak istiyorsunuz? Bunları belirtmeden kimse yardımcı olamaz.

Bir de aleti nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz? Mesela uydu alıcı, ps3, bluray oynatıcı, Pc gibi bir çok cihaz bağlayıp evin salonunda mı kullanacaksınız? Öneride bulunmak için bu detayları bilmek gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    5.1 olmalı. cihazı hem tvye hem de bluray oynatıcıya bağlayacağım. Evin salonunda kullanacağım. benim için yüksek sesten ziyade kaliteli ses ve kablo karmaşası olmasın. bütçe valla sorun değil
  • Arkadaslar bende bakıyorum iki model var aklımda lg bh966tw ve lg bh9630 966 çok şık ama sıfırı yok ikinci eli var 9630 sıfır buldum ikisinin de fiyatı 1000 tl hangisi sizce tabi varsa farklı bir modelde olur bu fiyatlara

Eğer gerçekten bütçe sorun değil ise Sonos markasına bakmalısınız.
    www.sonos.com/en-eu/hometheater

Ama bütçe sıkıntısı yok derken bu kadar da değil diyorsanız, o zaman kablolu avr sistemlere bakmalısınız.

Bir de bu sistemi ne kadar büyüklükte bir odada kullanacaksınız? Bu sistem 20m2 gibi bir alan için iş görür ama daha büyük bir odada yetersiz kalır.

Bu nedenle tam bir bütçe ve daha detaylı bilgiler verebilirseniz başka öneriler de gelecektir.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    1000-1500 civarı hocam.
    Kardeş 1000-1500 tl bu işlerde en düşük seviye sayılır. O yüzden bütçe sorun değil diyince öyle anlaşılıyor.

Açıkçası o fiyat aralığında kablosuz sistem var mı bilmiyorum, varsa da Samsung Lg gibi markalarda vardır. Ama onlar da sizi ne kadar tatmin eder bilmiyorum.

Bu arada kablo işine bu kadar takılmayın. Odanın kenarından kablo kanalı çekerek çözebilirsiniz. Bu sebeple giriş seviyesi de olsa AVR'li bir sistem kurmanızı öneririm. Gerekiyorsa ses sistemi alımını biraz daha erteleyin ve bütçeyi 2500tl civarına çıkarın. En azından bu şekilde kayda değer bir sistem kurmuş olursunuz. Örnek olarak aşağıdaki sistemi öneririm.
    http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-vsx-528---magnat-802-hct-ev-sinema-sistemi_1930.aspx?CatId=229

Diğer türlü alacağınız Samsung Lg vs gibi hazır sistemler yeni bir ses yada video türü çıktığında yalan olacaktır. AVR'li sistemler sistemde geliştirme yapmanıza yada bir arıza olduğunda sadece arıza olan kısmı değiştirebilmenize olanak sağlar.

• Bu kablosuz olayı biraz değişik. 5.1paket sistemlerde kablosuz dedikleri sadece arka iki hoparlör. Onlarda birbirine ve elektrik prizine bağlı. Diğer öndeki iki uydu, sub, ve center yine kablolu. Uzunlamasına salonlarda, arkada da elektrik prizi varsa iyi olur onun dışında yaramaz. İşinize gelirse soundbar+sub ürünleri biraz daha pratik ve basit. Sub sadece prize takılıyor, soundbar prize ve ses kaynağına optik veya hdmi ile bağlanıyor. Tv sesine görede ciddi fark oluyor ama surround filan biraz hikâye.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.