Şimdi Ara

16 GB iPhonemdeki uygulamalarım ve kalan boş alan.[SS]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
2.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16 GB iPhonemdeki uygulamalarım. 16 GB yeter mi? Diye tereddütte kalanlar için.Telefon zaten 4ünü kendine alıyor,size 12 kalıyor.Benımde 12 GB alanımda bu uygulamalar yüklü ve 3.6 gb boş alanım var.Video ve fotograflarımda var
     16 GB iPhonemdeki uygulamalarım ve kalan boş alan.[SS] 16 GB iPhonemdeki uygulamalarım ve kalan boş alan.[SS] 16 GB iPhonemdeki uygulamalarım ve kalan boş alan.[SS] 16 GB iPhonemdeki uygulamalarım ve kalan boş alan.[SS]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanCbn -- 16 Kasım 2014; 0:44:08 >

• Hocam genel de bana yeterli geliyor şoyle programlarınıza baktım aşağı yukarı aynı seyler var hatta sizde fazlası bende genel de bos olan 5 gb in üzerinde durmakta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyiss_18

Hocam genel de bana yeterli geliyor şoyle programlarınıza baktım aşağı yukarı aynı seyler var hatta sizde fazlası bende genel de bos olan 5 gb in üzerinde durmakta.

16 GB banada fazlasıyla yetiyor...:)

• FurkanCbn kullanıcısına yanıt
    Ah be hocam asphalt 8, fifa15 uteam , gta san andreas unutmuşsunuz :-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen hemen aynı uygulamalarimiz var oyunlar dışında bende bu oyunlar var artı dead trigger , fruit ninja falan bende boş alan 6,14gb ama tabi müzik flan yok bende:-)

• +2bin lira verip 300 liradan kaçacam derken 16lığın içinde hapsolmak kapasite dolacak diye sürekli ayarları girip kontrol etmek, Allah akıl fikir versin tabi bu arkadaşlar jailbreak gibi bi nimetin tweak denen olayın daha farkında bile değiller
  • Alakası yok arkadaşım , telefonda ne yaptığımız az çok belli hepsinden haberimiz var rahat olun ha haberi olmayanlar vardır orası ayrı tabi. Fakat ben sizin dediginiz sebepler için almadım sonuçta cihazı alış sebebim belli ve hapsolmus gibi bir hakim de yok gayet yetiyor ne yaptığımız belli sonuçta. İsteyen istediğini yapar :-)

• Sadece 3-5 sayfa uygulamayla telefon dolmuş .

Nerede bunun mp3 ' ü , Nerede bunun filmi dizisi , nerede bunun çekeceğiniz fotoğraf ve videoları , nerede bunun indirdiğiniz e-book tarzı şeyleri

Zaten durumu özetleyen şunlar olmuş . Apple'ın hediye ettiği 745 mb ' lık garageband , 700 mb ' lık imovie , 300 mb ' lık iphoto gibi uygulamalar cihazınızda yok .

16 gb ' ı yettirmek için cihazın hertürlü nimetinden fedakarlık ediyorsunuz. Durum basit . Bende 40 gb alan dolu . 15 gb daha yerim var . 32 gb anca yetiyordu . Birşey yüklerken , ne sileceğim diye 2 sene debeleneceğime , bol boş alanla huzuru buldum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

quote:

Orijinalden alıntı: veyiss_18

Hocam genel de bana yeterli geliyor şoyle programlarınıza baktım aşağı yukarı aynı seyler var hatta sizde fazlası bende genel de bos olan 5 gb in üzerinde durmakta.

16 GB banada fazlasıyla yetiyor...:)

yetiyor hemen hemen aynı uygulamalar fakat abartmışsın sen haha :p 16 gb ile 1 senecik idare edelim 6s çıkar ise 64 lüğünü alırız problem değil ;) yetmez diyenlerde gitsin 128 gb alsın bol bol yerleri olur :))
  • Bir şey sormak istiyorum hocam ne yüklediniz telefona o kadar ve de yükseklerinizin hepsini ne sıklıkla kullanıyorsunuz hayati şeyler mi acaba ? Fotoğraf çeker müzik dinler oyun oynar internette takılır ve bank işlemlerin varsa halledersin. Dahası nedir ne gerektir ki telefonu çokça kurcalama hevesi ne gerek var jailbreak e falana filana . İnsanlar özgür sonuçta ne için kullanılacağına karar verip ona göre almalı. Hafıza yetersiz diye bir şey yüklemiyoruz değil yani. Ger2k duymadığından ve de cihaz da zaten ne yapacağımız belli olduğundandır :-)

• ss leri gördüm gece gece halime tekrar şükrettim iyiki varsın ios 6.1.4
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Onlarada yer var ki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Bir şey sormak istiyorum hocam ne yüklediniz telefona o kadar ve de yükseklerinizin hepsini ne sıklıkla kullanıyorsunuz hayati şeyler mi acaba ? Fotoğraf çeker müzik dinler oyun oynar internette takılır ve bank işlemlerin varsa halledersin. Dahası nedir ne gerektir ki telefonu çokça kurcalama hevesi ne gerek var jailbreak e falana filana . İnsanlar özgür sonuçta ne için kullanılacağına karar verip ona göre almalı. Hafıza yetersiz diye bir şey yüklemiyoruz değil yani. Ger2k duymadığından ve de cihaz da zaten ne yapacağımız belli olduğundandır :-)

Ben size kısa bir özet geçeyim .

Alttaki resimde gördüğünüz üzere ;

10 gb mp3 var. Bütün sevdiğim şarkılar telefonumdadır. Bluethoothla arabaya bağlanıp dinlerim , dock'a bağlar dinlerim. Yada jbl pulse var , ona bağlar sırayla kafaya göre dinlerim . Gerektiğinde kulaklıkla dinlerim . Müzik benim için en önemlisi .

Fotoğraf/Kamera
    s2 ' den bu yana çektiğim fotoğrafları telefonumda tutarım . Birisi birşey sorduğunda yada hatıraları yad etmek istediğimde çıkartır bakarım . Canım sıkıldığında fotoğraflar üzerinde düzenleme yaparım .

Apple programları
    Gördüğünüz üzere sadece birkaç office ve apple programı 4 gb civarı yer kaplamış

Avplayer
    İzlediğim dizinin önümüzdeki 2 bölümü ve her ihtimale karşı boşlukta izlenebilecek 2 film .

2. sayfa

Navigasyon , birkaç oyun , foto saklama programı derken 3 gb civarı dosyada burada var. Diğer sayfalara geçmiyorum dolayısıyla

Ki daha gördüğünüz üzere , 1 tane bile 1 gb üstü oyun yok. Vardı 4 adet. Geçen silerek 8 gb alan açtım .

Bütün bunları yapamayacaksam . Telefon almanın ne anlamı var ? Müziği mp3 playerda , office programlarını tablette , filmi 46'' lcd tv ' de , oyunu konsolda derseniz , telefonun bir mantığı kalmaz ;) Telefonun mantığı zaten gerektiği durumda bütün bunları yapabilmesidir. Yapabilmesi içinde gördüğünüz üzere bol bol yere ihtiyaç var yada 50 gb internet paketine . Tabi oda internet çekiyorsa :)

NOT: Zaten 16 gb telefona jb yapmanın mantığı yok . 1.5 gb ' lık oyun indirirseniz , onu yüklerken cihazda 3 gb boş alan istiyor . O konulara girmiyorum daha . 300 liradan kaçarken kayıplar ortada.

16 gb kullananlar , istediği kadar eksileyebilir. Forum zaten kararsız kalana yol göstermek için varolan biryer değil , herkesin bütçesiyle alabildiği cihazı övdüğü bir yer olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 16 Kasım 2014; 1:53:48 >

• Açıkçası benim anlamadığım bir nokta da su. Severek alıyorsunuz şikayet etsenizde alıyorsunuz yani ben de öyle tabi. Sorun su deep genel konular herkes sıkıntılı bundan şarj kısa gidiyor şarjı kötü denilip duruluyor ama gelin görünki telefonda insan sürekli müzik dinliyor hop yine mi şarjı bitti :-) 3 sene önce teknosa dan aldığım go gear 2 m hala sağlam müziklerin onda yeterli arada telefondan spotify falan takilirim. 10 gb müzik olur da olmasına kaç tanesini dinlediniz henüz.

** Ve lafı fazla uzatmak istemiyorum dediğim gibi insan nasıl kullanacak ne biçimde kullanacaksa zaten ona göre karar verip almalı yoksa ben ne 128lik alanı ne de 64luk alanı kötülemiyorum . Burada demek istediğim 16gb benim için rahatlık ile yetiyor fak st bazı arkadaşlar gelip saçma ve acayip yorum yapıp ortadan kayboluyorlar.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Önemli olan 10 gb müziği hergün dinlemek değil . Zaten hergün aynı şarkılar çalmaması için 10 gb müzik var .

Araçta hergün 100 km yol yapıyorum . Aracın bluethootuyla bağlanıp 2.000 şarkıyı karışık olarak çaldırıyorum . O an istemediğimi geçiriyorum . Benim için önemli olan bu. 10 tane mp3 yükleyip hergün aynılarını dinlemekle karıştırmamalı .

16 gb yetiyor demeyeceksin. Eminim önünde 64 gb alan olsa , mutlaka en az 25 gb ' ını birşekilde dolduracaktın . Bütçesi olupta 16 gb almayı düşünen arkadaşlar var , almasın . Zaten satarken 300 liralık farkın en az 150 tl ' sini geri alacaklar . Kafa yormaya bile değmez .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 16 Kasım 2014; 2:02:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Sadece 3-5 sayfa uygulamayla telefon dolmuş .

Nerede bunun mp3 ' ü , Nerede bunun filmi dizisi , nerede bunun çekeceğiniz fotoğraf ve videoları , nerede bunun indirdiğiniz e-book tarzı şeyleri

Zaten durumu özetleyen şunlar olmuş . Apple'ın hediye ettiği 745 mb ' lık garageband , 700 mb ' lık imovie , 300 mb ' lık iphoto gibi uygulamalar cihazınızda yok .

16 gb ' ı yettirmek için cihazın hertürlü nimetinden fedakarlık ediyorsunuz. Durum basit . Bende 40 gb alan dolu . 15 gb daha yerim var . 32 gb anca yetiyordu . Birşey yüklerken , ne sileceğim diye 2 sene debeleneceğime , bol boş alanla huzuru buldum .

Hocam katiliyorum ne yuklesem ne silsem derdini yasiyosun bide o kadsr para veriyorsun banada suan 16lik sacma geliyor

• quote:

Önemli olan 10 gb müziği hergün dinlemek değil . Zaten hergün aynı şarkılar çalmaması için 10 gb müzik var .

Araçta hergün 100 km yol yapıyorum . Aracın bluethootuyla bağlanıp 2.000 şarkıyı karışık olarak çaldırıyorum . O an istemediğimi geçiriyorum . Benim için önemli olan bu. 10 tane mp3 yükleyip hergün aynılarını dinlemekle karıştırmamalı .

16 gb yetiyor demeyeceksin. Eminim önünde 64 gb alan olsa , mutlaka en az 25 gb ' ını birşekilde dolduracaktın . Bütçesi olupta 16 gb almayı düşünen arkadaşlar var , almasın . Zaten satarken 300 liralık farkın en az 150 tl ' sini geri alacaklar . Kafa yormaya bile değmez .

Adamın gereksinimlerini 16gb olan model karşılıyor ki onu almış. Seninkini 64 karşılar onu alırsın. Apple da bunu düşünerek hafıza seçenekleri yapmış. Bence sen kendininkini övüyorsun. Herkes ihtiyacı olanı alır. Adamın ihtiyacını 10 gblık şeyler görüyorken neden ekstra 300tl verip 64 gb alsın ki? Kullanmayacağı halde

• Vallahi ben yine de kişinin kullanımına göre değişir diyorum sonuçta bu cihazın şarjı zaten fazla gitmiyor. Ben iphone ios olduğu için aldım açıkçası hani multimedya cihazı olarak almadım öyle almak istesem etrafta bir sürü multimedya markaları ve cihazları var boşuna üretmiyorlar demekki î satılıyor. Ben bu cihazı telefon niyetine ve sadece dışarıda olduğum sürece 3g oyun video banka işlemleri falan için kullanıyorum su anlık. Evde zaten tablet işimi görüyor her işlem için. Ben de ne silsem derdi yok düşünüyorum ne yüklesem diye bulamıyorum. O kadar medyatik bir kişi değilim sanırsam Kişi kullanım amacına göre almalı alacaksa tekrarlıyorum. Gidipte hiç kullanmayası 64gb için fazladan vermeye gerek yok bunun kılıfı var cami var bilmem nesi var. Ona verir parayı. Siz kullanım maçın göre almışsınız benlik bir sıkıntı yok. Ben de kullanım amacına göre tercih edip aldım. Saygılar :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 16 Kasım 2014; 2:10:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SpecTraceF33

quote:

Adamın gereksinimlerini 16gb olan model karşılıyor ki onu almış. Seninkini 64 karşılar onu alırsın. Apple da bunu düşünerek hafıza seçenekleri yapmış. Bence sen kendininkini övüyorsun. Herkes ihtiyacı olanı alır. Adamın ihtiyacını 10 gblık şeyler görüyorken neden ekstra 300tl verip 64 gb alsın ki? Kullanmayacağı halde

Çokta masumsun , kıyamam ben sana .

Gerçekten Apple ' ın 16 gb ' ı seçenek olarak sunduğunu mu sanıyorsun? 16 gb ' ın kimseye yetmeyeceğini biliyorlar , 32 fiyatına 64 veriyoruz deyip para kazanmak için yaptılar. 16 yerine 32 ' den başlatsalar , herkes 32 alacaktı ve 300 lira eksik kazanacaklardı çünkü . Biz buna gizli zam diyoruz .

Eğer seçenek sunmak isteseydi . Teknolojinin bu denli geliştiği dönemde 16 gb ' ı kaldırıp . 32-64-128 seçeneklerini getirirdi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 16 Kasım 2014; 2:15:48 >

• Arkadaslar ben konuyu tartısma icin acmadım.Sadece 16 Gb yetermi diye soranlar fikir edinsin diye açtım.Bende bilirdim 300 daha verip 64 almasını ama ne gerek var yıllardır 16 kullanıyorum daha bir kez dolduramadım?Bos mubabbetlerle tartısma yaratmayın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.