Şimdi Ara

16 GB iPhonemdeki uygulamalarım ve kalan boş alan.[SS] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
2.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turkeyiss

quote:

Orijinalden alıntı: İplenmemekten Bıkan Adam

quote:

quote:

quote:

quote:

Kesinlikle yetersiz bir iki caps resmi kaydet bir iki video 2 gb yer gidiyo müzik vs derken bence 64 alınmalı

Ahahahah dedigin gibi 1 2 caps resmi 2 gb olsa 512 gb anca yeter

Misal getirdim bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek bende 6 gbin üstünde resim oluyor genelde ama küçük oyunlar oynadığımdan zar zor yetiyor ama bir sonraki telefonum 64 gb. İpadde 64 gb kullanıyorum o kadar rahat ki

Bende 10 mb bile resim yok kardeş telefonum 128 gb olsa bile resim saklamam çünkü fotograflar özel şeylerdir misal babam istedi telefonu vermiyorum diyicek hlaim yok sevgilimle öpüşürken olan fotografları görse ? Yani fotografları telefonda saklamama sebebim yer sıkıntısı degil duvar kagıtlarından başka fotograf durmaz telefonumda ki telefonda fotograf turmak saçma bişey bana göre. Ama benim düşüncem bu kardeş sen farklı düşünürsün 64 gb alırsın ben böyle oldugunu bildigim için 16 aldım ve 6 gb boş alanım var 2400verdim 2700 vermesinide bilirdim ama gerek yok

Bu maddiyatı da kim çıkardı anlamıyorum paranız yok da alamıyorsunuz demiyorum zaten ama kullanıma bağlı. 32 kalkmasaydı kesinlikle en ideali 32ydi lakin kalktı. Bu arada kişi ve aileye göre değişir tabi ama benim ailemden kalkıp hiçkimse telefonunu ver demez dediğiniz gibi telefon özel hayattır. Resimleri telefonda saklamak şifre kullanıyorsanız güvenlidir arkadaş ortamında vs. Tabi dediğiniz gibi kişisel birşey bu siz oyun oynarsınız ben resim çekerim başkası müzik dinler bir başkası alo demek için kullanır yani herkes neyi alması gerektiğini bilmeli demem o ki. Mesela paranız var diye 128 gb almak yerine bana kaç yeter diye düşünmelisiniz yada tam tersi 16 gb yetmeyebilir de kişiye göre değişiklik gösterir.

Kardeş işte bazısına anlatamıyoruz bunu adam tutturmuş 16 yetmez diye babası sanki apple sahibi bize 128 gb kitlemeye çalışıyo yukarda arkadşaın dedigi gibi 64 gb almış kendini enayi yerine koymamak için 3000 tane müzik yüklemiş bedavadan bi dünya oyun falan yüklemiş :D bu oyun oynayanları hiç anlamıyorum zaten oyun oynamak boş adam işidir çoluk çocuk işidir ha online bi oyun oynarsın çiftçilik ülke yönetme gibi strateji oyunu onu anlarım hem çok zaman harcamaz sana hemde boş anlarında ugraşcak şeyin olur ama adam gta asphalt real racing fifa 15 ne bulmuşsa indirmiş anlamadım gitti

Sanırım bana diyorsunuz. Sürekli yolculuk yaptıgım icin shuffle modunda hepsini dinliyorum ve oyun icin de kullanıyorum. Müzik arşivciligi 160lik 240lik ipod classiclerden, farklı tur Müzikler dinlemekten haberiniz yok sanırım, neyse. Burada bir enayi varsa o da sizsiniz kusura bakmayın. Burda kimsenin kimseye bu tip lakaplar takma Hakkı yok. Çoluk çocuk, boş adam tabirlerini aynen size iade etmek lazim. Hele ki coluk çocuk kismi. Herkes keyfine göre kullanır, ben nasıl 16 alanların bir bildiği vardır yazdıysam sizin de bu saygi seviyesinde olup cevaplar atmanız lazim. Iyi aksamlar

Not: belki siz ihtiyacınız olan programi yüklemek icin baska bir programi silip Wi-Fi ile yada pc ile uğraşacak kadar "boş adam" olabilirsiniz ancak bizim değiştirecek vaktimiz yok maalesef. Kimse her zaman ayni oyunu oynamaz değişiklik ister. Ha konsol derseniz de her hafta Ankara İstanbul yaparsanız olayı kavrarsınız belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulasates -- 20 Kasım 2014; 4:14:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasates

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kesinlikle yetersiz bir iki caps resmi kaydet bir iki video 2 gb yer gidiyo müzik vs derken bence 64 alınmalı

Misal getirdim bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek bende 6 gbin üstünde resim oluyor genelde ama küçük oyunlar oynadığımdan zar zor yetiyor ama bir sonraki telefonum 64 gb. İpadde 64 gb kullanıyorum o kadar rahat ki

Bende 10 mb bile resim yok kardeş telefonum 128 gb olsa bile resim saklamam çünkü fotograflar özel şeylerdir misal babam istedi telefonu vermiyorum diyicek hlaim yok sevgilimle öpüşürken olan fotografları görse ? Yani fotografları telefonda saklamama sebebim yer sıkıntısı degil duvar kagıtlarından başka fotograf durmaz telefonumda ki telefonda fotograf turmak saçma bişey bana göre. Ama benim düşüncem bu kardeş sen farklı düşünürsün 64 gb alırsın ben böyle oldugunu bildigim için 16 aldım ve 6 gb boş alanım var 2400verdim 2700 vermesinide bilirdim ama gerek yok

Bu maddiyatı da kim çıkardı anlamıyorum paranız yok da alamıyorsunuz demiyorum zaten ama kullanıma bağlı. 32 kalkmasaydı kesinlikle en ideali 32ydi lakin kalktı. Bu arada kişi ve aileye göre değişir tabi ama benim ailemden kalkıp hiçkimse telefonunu ver demez dediğiniz gibi telefon özel hayattır. Resimleri telefonda saklamak şifre kullanıyorsanız güvenlidir arkadaş ortamında vs. Tabi dediğiniz gibi kişisel birşey bu siz oyun oynarsınız ben resim çekerim başkası müzik dinler bir başkası alo demek için kullanır yani herkes neyi alması gerektiğini bilmeli demem o ki. Mesela paranız var diye 128 gb almak yerine bana kaç yeter diye düşünmelisiniz yada tam tersi 16 gb yetmeyebilir de kişiye göre değişiklik gösterir.

Kardeş işte bazısına anlatamıyoruz bunu adam tutturmuş 16 yetmez diye babası sanki apple sahibi bize 128 gb kitlemeye çalışıyo yukarda arkadşaın dedigi gibi 64 gb almış kendini enayi yerine koymamak için 3000 tane müzik yüklemiş bedavadan bi dünya oyun falan yüklemiş :D bu oyun oynayanları hiç anlamıyorum zaten oyun oynamak boş adam işidir çoluk çocuk işidir ha online bi oyun oynarsın çiftçilik ülke yönetme gibi strateji oyunu onu anlarım hem çok zaman harcamaz sana hemde boş anlarında ugraşcak şeyin olur ama adam gta asphalt real racing fifa 15 ne bulmuşsa indirmiş anlamadım gitti

Sanırım bana diyorsunuz. Sürekli yolculuk yaptıgım icin shuffle modunda hepsini dinliyorum ve oyun icin de kullanıyorum. Müzik arşivciligi 160lik 240lik ipod classiclerden, farklı tur Müzikler dinlemekten haberiniz yok sanırım, neyse. Burada bir enayi varsa o da sizsiniz kusura bakmayın. Burda kimsenin kimseye bu tip lakaplar takma Hakkı yok. Çoluk çocuk, boş adam tabirlerini aynen size iade etmek lazim. Hele ki coluk çocuk kismi. Herkes keyfine göre kullanır, ben nasıl 16 alanların bir bildiği vardır yazdıysam sizin de bu saygi seviyesinde olup cevaplar atmanız lazim. Iyi aksamlar

Not: belki siz ihtiyacınız olan programi yüklemek icin baska bir programi silip Wi-Fi ile yada pc ile uğraşacak kadar "boş adam" olabilirsiniz ancak bizim değiştirecek vaktimiz yok maalesef. Kimse her zaman ayni oyunu oynamaz değişiklik ister. Ha konsol derseniz de her hafta Ankara İstanbul yaparsanız olayı kavrarsınız belki.

Dostum 16 alanların sürekli aynı oyunları oynadığını sanıyorsan sorunların var demektir.16gb içine çok baba 20 25 oyun yüklenebilir.Yani sandığın gibi 3 oyunluk yeri silip silip döndürmüyoruz.Forumun %90lık kesimide her gün fersah fersah yol gitmiyor.Wi-Fi hatlarının içinde geziyoruz.Yani gelip de 16 yetmez diyemezsin kimseye

• Yıllardır 16gb. kullanıyorum ben de dolduramadım. Doldurup doldurmamak zaten kişinin tamamen ilgi alanına bağlı. Örneğin ben müzik pek dinlemem boş vaktim olursa telefonuma attığım MP3 ler ile yabancı dil çalışırım. Ilgimi çeken nesnelerin fotosunu çekerim; tabi örneğin çok sık video çekmem. Uygulama sayım fazladır ve pek oyunla işim yoktur. Bir de navigasyon (İgo) var o kadar. sözün özü 16gb. yeter diyenlere laf söyleyenler sanırım herkesi kendileri gibi müzik/video/oyun delisi sanıyorlar! Bu üçlü abartılmadığı sürece 16 gb. yeterlidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vault Tec

quote:

Orijinalden alıntı: ulasates

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum 16 alanların sürekli aynı oyunları oynadığını sanıyorsan sorunların var demektir.16gb içine çok baba 20 25 oyun yüklenebilir.Yani sandığın gibi 3 oyunluk yeri silip silip döndürmüyoruz.Forumun %90lık kesimide her gün fersah fersah yol gitmiyor.Wi-Fi hatlarının içinde geziyoruz.Yani gelip de 16 yetmez diyemezsin kimseye

Dostum okuduklarından bunu çıkarıyorsan senin de anlamanda sıkıntı vardır. Ben kendi yaptıgım Etkinliği ve bu Yüzden 64un benim icin ideal oldugunu anlattım istersen gun icinde sadece bakkala git, beni ilgilendirmez. Ama eger fotoğraftı muzikti normal bi şekilde kullanırsanız büyük oyunlardan 3-4 tane yükleyebilirsiniz. 20-25 baba oyunla neyi kastettiniz anlamadım sanırım doodle Jump falan. Uzunca bi sure 16lik kullandım neyin nasıl oldugunu biliyorum. Tabi bu durum icin programlardan kismaniz gerekir çünkü artık java kullanmıyoruz 300-400 mb programlar. Neyse Özet olarak bana Yazılan bişeye cevap vererek neden bu kadar dolu oldugunu ve 64 kullandığımı açıkladım. Ilk mesajıma da bakarsan ihtiyac yoksa oyun oynanmıyorsa müzik cok fazla ölmüyorsa tabii ki 16 alınmalı bosa para verilmemeli demiştim. Bidahakine bu tarz cikismadan once, önceki Mesajları bi okuyup konu bütünlüğünü sağlayıp oyle cevap atarsanız sevinirim. Iyi forumlar saygılar

• ulasates kullanıcısına yanıt
    Allah askına sus artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

Allah askına sus artık.

Sebep?

Tamam haklısın ama tartısma ortamı yaratıp duruyorsun.Bız burda tartısmaya degil 16 GB almaksteyenler fikir edinsin diye konu acıyoruz.Sen hala da 64,64,tamam haklısın.

• quote:

Tamam haklısın ama tartısma ortamı yaratıp duruyorsun.Bız burda tartısmaya degil 16 GB almaksteyenler fikir edinsin diye konu acıyoruz.Sen hala da 64,64,tamam haklısın.

Bana Söylenene cevap veriyorum. Forumun gerektiğinde bir Tartışma ortamı oldugunu bilmiyorsanız benim bir sucum degil. Şikayet edersin varsa bisey kaldırırlar. Illa ki 64 demiyorum, ama burda kimse kimseye boş adam bilmem ne diyemez. Bilmem anlatabildim mi? Tartışma fitili atılırsa pekala baslar.

Forımda tartışma olabilir,evet hak veriyorum ama burda tartısılacak bir ortam yok.Siz yaratıyorsunuz o ortamı.

• 16 gb banada yetiyor çünkü yedeklerimin tamamı bilgisayardadır.Telefonda çok müzik dinleyen biriside değilimdir aynı şekilde çok oyunda oynamam (zaten büyük oyunlara ne batarya dayanır nede onun sıcaklığına el dayanır) anca dizi falan izlerim oda online bir siteden olursa.Konudaki arkadaşlar doğru yazmış 300 tl için sıkıntıya gerek yok ama ben kullanmayacaksam 300 tl fazladan vermeninde anlamı yok o yüzden herkes almadan önce ne yapıp yapmıycağını bilerek seçmeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Forımda tartışma olabilir,evet hak veriyorum ama burda tartısılacak bir ortam yok.Siz yaratıyorsunuz o ortamı.

Hakaret edilirse kimin baslattigi önemli değildir. Neyse daha fazla yazmayacağım herkes kendi görüşünu kabul ettirmeye Çalışır olmus. Telefonlarınızı hayırlı Günlerde kullanın, herkese iyi forumlar. Saygılar

• Bi tane adam yazmis 16 yetmez sonra 16 ya laf atmis. Biri 64 e laf etmis. Ben 16 kullaniyorum, 2000 3000 tane sarkiyi afedersiniz ne yapicam ? Oyun icin ipadim var, muzik icin nerdeyse tum depolamayi muzik icin kullaniyorum yaklasik 400 tane var. Bir suru tweak var su var bu var hala 6 gb bos alanim var. Asphaltdir sudur budur telefondan hevesi almak icin oynanacak oyunlar ilk 1 ay oynarsiniz sonra oynadiginiz oyunlar bi elin parmagini gecmez. Klasik olarak bir tane clash of clans tarzi bir sey olur, bir tane monument valley tarzi bisey olur falan filan

• quote:

Orijinalden alıntı: GiyotinNecmi

+2bin lira verip 300 liradan kaçacam derken 16lığın içinde hapsolmak kapasite dolacak diye sürekli ayarları girip kontrol etmek, Allah akıl fikir versin tabi bu arkadaşlar jailbreak gibi bi nimetin tweak denen olayın daha farkında bile değiller

Bu yoruma kesinlikle katilmiyorum
    Nedeni ise yorumunuz tamamen tuketim cilginligini anlatiyor
    Birde soyle dusunun ;
    Ben buna 2 bin lira verdim daha neden 300 lira fazla vereyim hemde sadece aradaki 16 gb fark icin
    Benim ihtiyaclarimi karsiliyorsa 300 lira daha vermeme ne gerek var ?

• 32 GB bence en ideali, 16 kullanıyorum kullandıktan sonra anladım

• quote:

Orijinalden alıntı: Demodex

quote:

+2bin lira verip 300 liradan kaçacam derken 16lığın içinde hapsolmak kapasite dolacak diye sürekli ayarları girip kontrol etmek, Allah akıl fikir versin tabi bu arkadaşlar jailbreak gibi bi nimetin tweak denen olayın daha farkında bile değiller

Birde soyle dusunun ;
    Ben buna 2 bin lira verdim daha neden 300 lira fazla vereyim hemde sadece aradaki 16 gb fark icin

O zaman ben sana şunu söyliyim ben aldığım bu telefonu 6 ayda bir tadımlık değiştirmiyecem nasip olursa +4 sene kullanmayı planlıyorumki yeni çıkan oyun ve uygulamaların boyutu gittikçe artıyor hele 64bit destekli uygulamalarında kapladığı alanı düşünürsek 300lira üstüne koymak mantıklı geliyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Demodex

quote:

Birde soyle dusunun ;

O zaman ben sana şunu söyliyim ben aldığım bu telefonu 6 ayda bir tadımlık değiştirmiyecem nasip olursa +4 sene kullanmayı planlıyorumki yeni çıkan oyun ve uygulamaların boyutu gittikçe artıyor hele 64bit destekli uygulamalarında kapladığı alanı düşünürsek 300lira üstüne koymak mantıklı geliyor

Tabi ki dediginiz sekilde kullanilacaksa 300 lira verilir.İhtiyaci karsilayan birseye para vermek var,birde kenarda duracak isime yaramayacak bir seyr para vermek var.ben kendimden ornek vereyim asagidaki kullanim bana ait.simdi ben 32 gb alsam bana ne fayda saglayacakti .

16 GB iPhonemdeki uygulamalarım ve kalan boş alan.[SS]

• bende zamanında 8gb vardı tavsiyem 16 ile 64 arasında 4 kat fark var fazla para vermişken en az 2-3 sene kullanmayı düşünüyorsanız 64 derim
    16 gb yetebilir ama bazı şeylerden ödün vermeniz lazım
  • 32 GB en iadeali, bu sefer 32 gb fiyatına 64 gb verdikleri için dolduramayacağımız kapasiteyi satın aldık.
  • Daha önce 16 gb iphone 5s kullandım ve bu hafıza kesinlikle yetmiyordu, şimdiyse iphone 6 64 aldım ve gayet rahatım, istediğim kadar uygulama, müzik, film, fotoğraf deyim yerindeyse kafama ne eserse indiriyorum , 2 yıl kullanmayı düşünenler 64 lük alsınlar..
  • Duzenli olarak kullandigim 10 kusur uygulamam arti spotify'da dinledigim muziklerim var.Pek sik olmasa da fotograf ve video da cekerim ve buna ragmen 8 gb kusur bos yerim var.iPhone 4 32 gb sahibiydim,telefonun yarisindan cogu bostu.iPhone 5'i yine 32 gb aldim yine yarisindan cogu bos.6+ plus ise tam yetiyor iste.Buna ragmen,16 gb bana yeter dememe ragmen illaki,'' yetmez!! 64 alacaksin,128 alacaksin '' diyen kafayi anlayamiyorum arkadas.

Yani illaki 300-400 (belki de daha fazla) lirayi kitleyip,kullanmayacagim alan icin bu kadar para odetecekler bana.Kardesim,o parayla gider guzel bir restaurantta manitamla beraber aksam yemegi yerim.Olmadi,gider Lacoste'dan gomlek ayakkabi alirim.Tommy'den pantolon ya da Ralph Lauren'den ceket alirim.Hicbirini yapmadim,en nihayetimde para cebimde durmus olur.

o kadar para bayilip 64 ya da 128 alan adam tabi ki de '' o kadar para verdik anasini...telefon bos kalmasin '' diye cer cop ne varsa telefonunu dolduracaktir.Hele bir arkadas word dosyasi editleme filan demis ki,buyuk bir yuh cektim buradan.Arkadas ne siklikta 4.7 ya da 5.5 ekranda pek de fazla editleme opsiyonu olmayan bir program vasitiasi ile dosya editliyor gercekten merak ettim simdi.Sahsen 42 inc televizyonu PC ekrani olarak kullanan birisine (ben oluyorum bu kisi) 4.7 ya da 5.5 inc ekranda '' film izlersin,dizi izlersin bunlari yapmiyorsan o da o telefona ihtiyacin yok !! '' argumanini da anlamiyorum.

42 inc televizyon bile bana az geliyor ki 48 ya da 50 inc'e yukseltmeyi planliyorum onu da.Hadi diyelim film,dizi filan izledim telefonda.E kardesim bu alet elektrik yakiyor degil mi ? gun icerisinde bana gerek olan sarj,film ve dizi izledikten sonra dibi gorecekse,ben ne anladim o isten ? Aksam eve gittikten sonra izleyeceksem eger,zaten dedigim gibi PC'ye bagli televizyon var.'' Yattigin yerden izleyeceksin kardeeees '' diyorsan eger,pekala,Macbook Air 13'um var.Baskasinda da iPad vardir.Zaten Apple cihaz alan insanlar mutlaka baska platformlardan cihazlar da kullaniyorlar.

Hayir aslinda bunun tartismasina bile gerek yok.Adama 16 yetiyordur gider 16 alir,128'den asagisi kesmiyordur gider 128 alir.Gunlerdir bunun tantanasi yapiliyor.Samsungcular bile 16 gb iphone'lara bu kadar saldirmiyorlar.

Sacma sapan bir zihniyet,enteresan bir kafa
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.