Şimdi Ara

iOS 8 benimsenme oranı yüzde 56 oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• iOS 8 benimsenme oranı yüzde 56 oldu

Apple'ın mobil işletim sisteminin son sürümü iOS 8 kullanıma sunulalı yaklaşık 2 ay oldu ancak halen önceki yıllara yaklaşabilecek derecede benimsenme oranına ulaşabilmiş değil.

Apple'ın son yayımladığı rakamlara göre iOS 8 benimsenmde oranı yüzde 56 seviyesinde. 27 Ekim tarihinde ise bu rakam yüzde 52 idi. Son iki haftada sürümün 4 puan yükseldiği görülüyor. Son 5 haftada ise yükseliş toplamda 9 puan oldu.

Sürümün kullanıma sunulduğu ilk iki hafta çok hızlı bir yükseliş yaşayan benimsenme oranları, Ekim ayına girildiğinde adeta taban yapmıştı. Haftalık olarak yüzde 1 veya 2 ortalama tutturan sürümün özellikle başlangıçtaki sorunlar nedeniyle kullanıcıların mesafeli kalmasına neden olduğu belirtiliyor. 

iOS 7 halen büyük bir kullanım oranına sahip ve yüzde 40 seviyesinde. Bu bakımdan halen büyük bir kesimin güncellemeden uzak durduğu görülüyor.  

• Guncellemenin OTA uzerinden 5 GB dan fazla alan istemesi ve cihazlarin cogunun 16 GB olmasi sebebiyle update edemeyen bir cok kisi var, bunun etkisi gozardi edilemez. 16 GB cihaz zaten 11-12 GB kullanilabilir alan ile geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İos8'in RAM ihtiyacı beni çok soğuttu cihazdan da. İos7 öncesini bilmiyorum ama ios7 ile aynı deneyimi vermekten çok uzaktı.

• Neden guncelleyelim ki? Ne zaman guncellesem cihazlarim daha yavaşladı ve kasmaya başladı. Apple taktiği bu yeni cihaz çıkarınca eski cihazları yavaşlattı hep. Bu yüzden apple almıyorum artık aptal yerine konulmaktan bıktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

İos8'in RAM ihtiyacı beni çok soğuttu cihazdan da. İos7 öncesini bilmiyorum ama ios7 ile aynı deneyimi vermekten çok uzaktı.

+1
    neyini benimsedilerse
  • Jb gelmese... Sizi gidi çakallar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ipad miniyi guncelleyim de rezil edin cihazi, stabiliteymis pehh, kullanmasak bizi kandiracaksiniz, stabilite filan yok beyler hepsi yalan dolan.

• iphone 5 kullanıyorum ve sürümüm ios 7. İmkanım olsa ios 6 ya dönerim.
  • Aradaki 7 farkı bulun
    iOS 8 benimsenme oranı yüzde 56 oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: enzomaresca

Neden guncelleyelim ki? Ne zaman guncellesem cihazlarim daha yavaşladı ve kasmaya başladı. Apple taktiği bu yeni cihaz çıkarınca eski cihazları yavaşlattı hep. Bu yüzden apple almıyorum artık aptal yerine konulmaktan bıktım.

Kardesim guncelleme yapmazsak cihazımız yavaslamaz iphone 6 aldım ios 8 yüklü güncelleme yapmayı düşünmüyorum cihaz bozulana kadar kullanıcam zorla güncelleme yaptırmıyorki

• quote:

Orijinalden alıntı: bydeathhhone

quote:

Neden guncelleyelim ki? Ne zaman guncellesem cihazlarim daha yavaşladı ve kasmaya başladı. Apple taktiği bu yeni cihaz çıkarınca eski cihazları yavaşlattı hep. Bu yüzden apple almıyorum artık aptal yerine konulmaktan bıktım.

Kardesim guncelleme yapmazsak cihazımız yavaslamaz iphone 6 aldım ios 8 yüklü güncelleme yapmayı düşünmüyorum cihaz bozulana kadar kullanıcam zorla güncelleme yaptırmıyorki

Bu kafa da yanlış ama, eğer diğer kullanıcılar iyi diyorsa kurmamak için bir sebep yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Orijinalden alıntı: bydeathhhone

quote:

Bu kafa da yanlış ama, eğer diğer kullanıcılar iyi diyorsa kurmamak için bir sebep yok

Hacı 8.1 e gecenlerde wifi kopma sorunları varmış bende geçmedim 8.0.2 ile mutluyum ;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.