Şimdi Ara

MARKA VE ÜRÜN KARŞILAŞTIRMA / Bosch - Elektrolux - Miele - Ç. MAKİNASI, K. MAKİNASI, B. MAKİNASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
2.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni evlenecek olanlar , Eşyalarını değiştirmesi arifesinde olan arkadaşlar çok faydalı olacağını düşündüğüm bir başlık olduğuna inanıyorum. Konu hakkında değerli dostlar var forumda yardımlarını esirgemezler ise hepimiz tek başlık altında Dayanıklı Tüketim Malzemeleri adı altında büyük ev eşyaları hakkında bilgi sahibi olmakla birlikte kafa karışıklıklarımızda gidecektir diye umuyorum. Bu 2 markayı yazmamın nedenine gelecek olursak ‘da forumda benim okuduğum genel kanaat bu yönde olmasından ötürüdür. Markaların bir birbirlerinden üstün olan özellikleri ve hangi markanın neden seçilmesi gerektiği ile ilgili bizlere bilgi verecektir diye umuyorum. Her markanın en üst modellerini Çamaşır Makinası , Kurutma Makinası , Bulaşık Makinası ve Buzdolabı olarak inceler isek sanırım temel ihtiyaçları karşılayacaktır.

Bosch Marka ;

Çamaşır Makinası Way24841Tr
    Bu modelde benim kafamı karıştıran 1200 devir olması , Bsh grubunda su jetinin olmaması ve 9 & 10 Kg modeller çoğalmışken bu modelin 8 Kg olması

Kurutma Makinası Wty88740Tr
    A-%60 Enerji Tüketimi , 8 Kg Kapasite , Sepet Hediyeli

Bulaşık Makinası Sms78Mo8Tr
    6 Lt su tüketimi , 13 Kişilik Yıkama , A++ sınıfı , 0,92 Kw enerji tüketimi , 44 Db ses seviyesi

Buzdolabı Kgn57Sm34N
    505 Lt , 42 Db Ses Düzeyi
    Çok Sesli Olduğundan Dolayı Lg Öneriliyor

Elektrolux Marka ;

Çamaşır Makinası Ewf1408Wdl
    Bu makinada ise 1400 devir , Su jeti ve 10 Kg , Buharla tazeleme gibi özelliklerle öne çıkıyor gibi

Kurutma Makinası Edh3498Rdl
    A-%50 Enerji Tüketimi , 9 Kg Kapasite , Sepet Gerektirmeden Kırışık Olmadan Kurutma , Yoğuşturduğu Su ile Buhar Üretir , Çift Yönlü Dönüş

Bulaşık Makinası Esf6800Rox
    10 Lt su tüketimi , 12 Kişilik Yıkama , A sınıfı , 1 Kw enerji tüketimi , 39 Db ses seviyesi

Buzdolabı Enf4451Aox

440 Lt , 42 Db Ses Düzeyi

Benim sıralayabildiğim öne çıkan özellikler maalesef bu kadar , sizlerin ön görüsü nedir hepsini Bosch veya Elektrolux mu alınmalı yoksa şu markada şunlar diğerleri şu gibi bir şey diyebiliyor muyuz. Yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thinktwice10 -- 16 Kasım 2014; 22:31:43 >

• Electrolux edh3897 modeli, ironaid özelliği ve kurutma rafına ihtiyaç duymaksızın yünlü hassas vb çamaşırlar kurutabilmesinden ötürü, bana göre 3498den öndedir.
  • Emrah Bey
    Maalesef benim çok fazla bilgim yok özellikle Elektrolux markası ile ilgili. Elektrolux markasının internet sayfasında en üst modeller bunları görebildim onlarda zaten 2012- 2013 kataloğuna ait. Konu uzmanları eşlik eder ise konuya vakıf olmamızı sağlayacaklardır diye düşünüyorum ama konuya pek ilgi gösterilmedi sanırım. Bugün bende bir tane elektrolux bayii bulabilirsem gidip kendim inceleyeceğim.
  • Tekrar Merhaba
    Bugün söylediğim gibi Elektrolux bayisine uğrama şansım oldu Gürsey Elektronik A.ş. Kadıköy 'de bir bayii kısaca konuşma şu şekilde geçti.
    Beyfendinin söylediği EWF1408WDL Time Manager modelini önerdiler , Kurutma makinası içinse EDH3897SDW modelleri Bosch ve Siemens serisinin çok ötesinde olduğunu sektöründe kanaat getirdiğini
    kısaca anlattı.
    Ancak bu işin duayeni Miele dayanıklı tüketim malzemesi adı altında geçen bu ürün grubu, aslına ve amacına uygun olarak üretilen tek marka olarak kaldığını , yatırım maliyetinin yüksek olması ile birlikte
    bu yatırımın kısa vadede çıkaracağını bununla birlikte fark çıkarken en iyi temizlik sonucuna ulaşmanın en doğru yolun Miele olduğu son olarak servis ihtiyacı duymadan yıllarca kullanılacak bir marka
    olduğu bilgisini edindim. Kafam daha 'da fazla karışmasına rağmen sanırım Miele konusunda karar kılacağım gibi görünüyor. Eğer arkadaşlarda tevazu gösterip fikir beyan ederler ise çok sevinirim.

Bu arada bu ay kampanyası bitecek şuan fiyatları çok uygun dendi , seçilen model ve fiyatları

WKR 570 WPS PWASH & TDOS XL 5.490 TL
    TKR 450 WP FDOS & SFINISH XL 4.590 TL

Buzdolabı için LIEBHERR markası iyi gibi 70cm genişliğinde 400Lt - 500Lt aralığında hangi modeller onu henüz araştıramadım LIEBHERR markasıda Miele 'ın buzdolabı üreticisi olarak anılıyormuş. 3000 Tl max
    bu rakamlara bulabilir miyim bilemiyorum.

Şuan bir tek bulaşık makinasını bulamadım Miele tam kurutmalı bir makineleri varmış ancak fiyatı korkunç G 6300 SC EDL 6.270 Tl bu fiyata alabilmek bir hayli zor. Böyle tam kurutma yapabilecek alternatif
    ne alınabilir bu konuda yardımcı olur iseniz memnun olurum.

• Tekrar Merhaba Arkadaşlar
    Bu kadar üzerine konuşulan ürün ve markaların bu kadar ilgisiz kalmasını yadırgadım doğrusu. Konu hakkında uzman bir çok arkadaş mevcut bizlerden yardımlarını esirgememelerini rica ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.