Şimdi Ara

BlackBerry'nin yeni 'klasiği' ön siparişe başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• BlackBerry'nin yeni 'klasiği' ön siparişe başlıyor

Geçtiğimiz yıllarda akıllı telefon pazarında sendelemeye başlayan BlackBerry ya da eski adıyla RIM, BlackBerry 10 adını verdiği yenilikçi işletim sistemi ile ikinci bir şans arayışına girmişti. Ancak Z10, Q10 gibi modeller ilgi görmeyince firma pazardan çekilmenin eşiğine kadar gelmişti. 

Yeni CEO John Chen ile bu kez üçüncü bir şans için harekete geçen BlackBerry, Passport adlı amiral gemi modeli ile yeniden tüketici ilgisini çekecek ürünler geliştirebileceğinin ilk sinyallerini verdi. 1 milyon satış rakamına doğru giden modelin yanında BlackBerry şimdi de kendi klasiğini piyasaya sürmek üzere. 

BlackBerry Classic adını taşıyan yeni akıllı telefon, dokunmatik kare bir ekrana ve firmanın alışılageldik çizgisini taşıyan klasik klavye ve menü tuşlarına sahip. BlackBerry yeni akıllı telefonu ile klasik tasarımını seven tüketicilere hitap etmeyi amaçlıyor. 

BlackBerry Classic ile ilgili herhangi bir detay yok. 17 Aralık itibariyle tüm detaylar açıklığa kavuşacak. Ancak firma yine de ilgiyi görmek açısından ön siparişe başladı ve 450$ karşılığında ABD, İngiltere ve Fransa'da talepleri kabul ediyor. Sevkiyat ise 17 Aralık'tan sonra başlayacak.  

• Devir eskisi gibi olaydı alırdık.
  • torch gibi bir cihaz yapsalar daha iyi olurdu, hem kızaklı olacağı için klavye olan kısmı sadece pil için ayırıp diğer ana gövdeyi bileşenlerle ve batarya olmayacağı için ince tutarak ekrandan da kazanırdı tuş isteyenin de kalbini çalardı

• Özelliklerini bilmeden ön sipariş vermek çok saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

Özelliklerini bilmeden ön sipariş vermek çok saçma.

Bu tarz telefonlarda özelliğin pek bir anlamı yok. BB bu konuda çok sağlam telefonlar yapıyor zaten bb10 işletim sistemi şuan en iyi sistem olarak zirvede duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesmanyax

quote:

Bu tarz telefonlarda özelliğin pek bir anlamı yok. BB bu konuda çok sağlam telefonlar yapıyor zaten bb10 işletim sistemi şuan en iyi sistem olarak zirvede duruyor.

Ne olursa olsun 450$ vereceğim Telefon hakkında bilgi sahibi olmak isterim.Bu şekilde yüksek ön sipariş alacağını sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pesmanyax

quote:

Ne olursa olsun 450$ vereceğim Telefon hakkında bilgi sahibi olmak isterim.Bu şekilde yüksek ön sipariş alacağını sanmıyorum.

İçindeki sistemin kararlılığı ve güvenliği zaten sipariş sebebi.

Oyun için alınmıyor.

Z30 gelse alacağım da gelmedi hala.

• Kararlılık ve güvenliilik artık sadece Blackberry'nin elinde tuttuğu bir özellik değil. Ayrıca piyasadaki satış oranı da böyle bir tok satıcılık yapmasına müsaade edecek bir değere sahip değil. Bu nedenle şaşıranların olması çok doğal. Ekisden belirli bir zümreye özel bir telefon üretse de artık müşteri kitlesini diğer akıllı telefonlara kaptırdı.
    Ben de ne kadar fiziksel klavye hastası olsam da neredeyse zoraki olarak başka bir markaya geçmek zorunda kaldım, çünkü telefonun güncelliğini koruması bir müddet sonra önem kazanıyor, gönül isterdi ki yukardaki söylenen gibi kızaklı 16:9 bir model çıkarsalar da piyasayla yarışacak ortak özellikleri olan bir telefon olsa, kare ekran ne yahu, passport modelinden beri çok saçma buluyorum.

• yıl 2014 bb hala batmadı[8D
    telefon güzelmiş bu arada
  • Yine çok şık

• Işletim sistemi ile telefonun tuşlu tasarımı)( klavye demiyorum) uyumsuz. BlackBerry 10 zaten tuşsuz kullanım için tasarlanmış, menü tuşu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: nightflame

Kararlılık ve güvenliilik artık sadece Blackberry'nin elinde tuttuğu bir özellik değil. Ayrıca piyasadaki satış oranı da böyle bir tok satıcılık yapmasına müsaade edecek bir değere sahip değil. Bu nedenle şaşıranların olması çok doğal. Ekisden belirli bir zümreye özel bir telefon üretse de artık müşteri kitlesini diğer akıllı telefonlara kaptırdı.
    Ben de ne kadar fiziksel klavye hastası olsam da neredeyse zoraki olarak başka bir markaya geçmek zorunda kaldım, çünkü telefonun güncelliğini koruması bir müddet sonra önem kazanıyor, gönül isterdi ki yukardaki söylenen gibi kızaklı 16:9 bir model çıkarsalar da piyasayla yarışacak ortak özellikleri olan bir telefon olsa, kare ekran ne yahu, passport modelinden beri çok saçma buluyorum.

Piyasada zaten 4 tane işletim sistemi var, wm ios Android bbos ve tizen. Kararlılık açısından wm ile bbos ama güvenlik açısından sadece bbos... bilgileriniz kimseye satılmaz BlackBerry ile

• BlackBerry kararlı geliyor...

• İphone Da classic gibi bir model üretmeli. 3,5 inç ve klasik ios teması olan bir cihaz olmalı. İphonw 3,5 inçten vazgeçmemeli. Her zaman MAC os görünümüne sahip bir işletim sistemi ile çalışan bir İphone modeli olmalı.

• bir blackberry kullanıcısı olarak ; '' batmayacağızzz '' z30 kullanıyorum :)

• bence eskisi gibi olamıcak :S

• 450$ yuh ulan halamı akıllanmadınız

• Telefon çok şık olmuş. Malumunuz Blackberry`in uzerinde yogunlastigi kesim, sirketler, kurumsal firmlardir ve hic bir zaman sıradan insalari dusunerek bisey yapmamistir. Şu bir gercek ki Blackberry kullanicilari telefonda angry bird oynamayi sevmezler :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmuş ama devir geçti be BB
  • geçmişler ola

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.