Şimdi Ara

Windows 7 Kullanıcılarına DirectX 12 Teknolojisi Sunulmayacak!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
        Yeni nesile geçtiğimiz şu zamanlarda PC sistemleri de bir yandan yeniliğe gitmeye başladı. Windows 8'in ardından Windows 10 piyasadaki yerini almaya hazırlanırken DirectX 12'de oyuncularla buluşacak ancak DirectX 12 kesinlikle Windows 7 için uyumlu olmayacak.

AMD yetkilisi Richard Huddy'nin PDXLAN etkinliğinde yaptığı açıklamada; oyun konusunda ciddi performans artışı sunacağını belirttiği DirectX 12 teknolojisinden Windows 7 kullanıcılarının mahrum kalacağını açık bir dil ile belirtti. Ayrıca Windows 7'nin en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olduğunu dile getirirken Windows ürünlerinde %52'lik oranla en büyük pazar payına sahip olan Windows 7'nin oldukça popüler olduğunu da belirtti ancak Win7 kullanıcıları için kötü haberi de en sonunda verdi: "Windows 7'ye DirectX 12 desteği gelmeyecek!"

Teknolojinin hızla ilerlediği şu günlerde Windows 7, yakın zamanda Windows XP'nin kaderini de yaşamaya başlayacak. Artık Microsoft da Windows 7'ye olan desteğini, güncellemelerini Ocak 2015'ten itibaren kesecek.

DirectX 12, Windows 8'e ve 8.1'e destek sunarken Windows 7 kullanıcıları mecburen Windows 8 ya da Windows 10'a geçmek zorunda kalacak. DirectX 12'ye geçmeyi düşünen Windows 7 kullanıcıları şimdiden Windows 8 ya da 10'a geçiş yapmaya çalışsınlar.

• Microsoft şaşırtmadı.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Gerektiği kadar desteklendi zaten.Oyun için performans artışı isteyenlerin alacağı sistem belli.W8/W10

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows 7 nin modası geçti zaten ama bende desteklemesini isterdim

• windows xp den vazgeçmişti şimdi de 7 yetim kaldı umarım windows 10 dedildiği kadar iyidir ve windows 7 sahiplerinede windows 10 geçişte yardımcı olurlar...

• ''DirectX 12'ye geçmeyi düşünen Windows 7 kullanıcıları şimdiden Windows 8 ya da 10'a geçiş yapsınlar''

editör arkadaşım bu kendi yorumun mu? çıkmayan win10 a nasıl geçsin insanlar. ayrıca windows10 2015 yazında dx12 ile çıkışını yapsa bile bunu destekleyen oyunlar ne zaman gelecek. bu konuda bilgin var mı? yok ise şimdiden insanları olmayan dx12 ye yönlendirmenin mantığı ne? siz editörsünüz ne yazdığınızı bilmeniz lazım. dx12 önce bir çıksın da oyunları gelsin, artık 2016 mı 2017 mi olur o zaman bakarız dx12 için win10 geçip geçmeyeceğimize.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

''DirectX 12'ye geçmeyi düşünen Windows 7 kullanıcıları şimdiden Windows 8 ya da 10'a geçiş yapsınlar'' <br><br>editör arkadaşım bu kendi yorumun mu? çıkmayan win10 a nasıl geçsin insanlar. ayrıca windows10 2015 yazında dx12 ile çıkışını yapsa bile bunu destekleyen oyunlar ne zaman gelecek. bu konuda bilgin var mı? yok ise şimdiden insanları olmayan dx12 ye yönlendirmenin mantığı ne? siz editörsünüz ne yazdığınızı bilmeniz lazım. dx12 önce bir çıksın da oyunları gelsin, artık 2016 mı 2017 mi olur o zaman bakarız dx12 için win10 geçip geçmeyeceğimize.

"DirectX 12'ye geçmeyi düşünen Windows 7 kullanıcıları şimdiden Windows 8 ya da 10'a geçiş yapmaya çalışsınlar" demek istemiştim. Yazım hatası yapmışım orada.

• win 98 e devam :)

• Taktikler belirlenmiş...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuvvetMira27

windows xp den vazgeçmişti şimdi de 7 yetim kaldı umarım windows 10 dedildiği kadar iyidir ve windows 7 sahiplerinede windows 10 geçişte yardımcı olurlar...

Ne kadar iyi de olsa ilk geldiğinde çok açığı olacaktır.

Ayrıca desteklese ne olacak ki? Her son çıkan oyunu oynayan biri değilim sonuçta.

Ayrıca şu SteamOS bir an önce betadan çıksa da. Şöyle Windows'a adam gibi kafa tutsa. O zaman görürüm ben Microsoft'u.

• arkadaşlar bir şey sorucam dirext 12 uyumlu bir ekran kartı mı almak lazım yoksa dirext 11 olan bir ekran kartı güncellemeyle 12 ye mi geçiçek? (Benim ekran kartım 870m Dirext 11.2, Dirext 12 ye geçer mi?)

• quote:

Orijinalden alıntı: F13

arkadaşlar bir şey sorucam dirext 12 uyumlu bir ekran kartı mı almak lazım yoksa dirext 11 olan bir ekran kartı güncellemeyle 12 ye mi geçiçek? (Benim ekran kartım 870m Dirext 11.2, Dirext 12 ye geçer mi?)

Directx 12'ye geçer kartın.

• Win7 tabanlı işletim sistemlerine (w8/w10)
    Bu dediği sunamamalarının sebebi Tamamen ticari .
    Micro ne kadar küfür yesen az ..., başlatmadın eco sisteminden . Dx 12 değil , Microsoft'un pc tarafda oyunculara kalmış durumda yazık. Bir günçelleme ile kota bileçekken bende.

• Gelecek Linuxta arkadaşlar. Çok yakında kurtuluruz inşallah bu Windows belasından.

• 10 yıl boyunca desteklemesi gerekmiyormuydu?

• Linux diyenler steam os diyenler var

Onlar kim ki ms e kafa tutacak hiç güleceğim yoktu

• Microsoft her yerde microsoft...

• Aslında windows un desteklediği oyun veya emülatörleri linux destekleseydi hemen linux se geçerdim ama nerdee

• Her ne kadar Microsoft'un bu durumundan ben de hoşlanmasam da çoğu kişi için özellikle de oyuncuların Windows tan başka çaresi yok. En azından uzun bir süre durum böyle. Linux hikaye bir kere. SteamOS ise çok abartıldı ama bir kaç oyunun işletim sistemine ooptimize edilmesinden başka bir şey yok. Yani Windows uzun süre tekel olmaya devam eder.

• işletim sistemine 2 yılda bir para bayılamıcam hiç kusura bakmasın ms malum yerden indirir kurarım ben de

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.