Şimdi Ara

Rudy Huyn uygulamaları 15 milyon indirme sayısını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Rudy Huyn uygulamaları 15 milyon indirme sayısını geçti

Kullanıcı sayısı diğer platformlara göre oldukça düşük kalan Windows Phone platformunda buna rağmen büyük ilgi gören bir geliştirici var ki  o da Rudy Huyn. 6 rakamı ile başlayan alternatif uygulamaları ile tanınan Huyn, indirme rakamı olarak da önemli bir başarı yakalamış durumda.

Resmi olarak ekosistemde bulunmayan uygulamaların alternatiflerini geliştirerek önemli bir boşluğu dolduran Rudy Huyn, toplamda 15 milyon indirme rakamına imza atmış durumda. Ekosisteme katkılarını Microsoft da görmüş olacak ki resmi Windows blogu geliştirici ile bir röportaj bile yapmış.

Rudy Huyn'un en çok ilgi gören uygulamaları sosyal ağ kategorisinde olanlar. Bu uygulamaların beğeni puanlamaları da yüksek. Wikipedia, TVShow gibi diğer uygulamalar ise çok fazla ilgi görmüyor. 

Huyn gelirini uygulama satışlarından ve reklam gösterimlerinden elde ediyor. Geliştirici gösterim başına 0.12$ kazanıyor. Uygulamaların milyonlarca gösterim sayısına ulaştığı düşünüldüğünde Huyn iyi bir meblağ elde ediyor. Öyle ki devamlı işini bırakarak sadece uygulama geliştirmeye yönlenmiş. 

Kullanıcı sayısı yüksek olan uygulamaları bir tarafa koyarsak diğer uygulamalar bu kadar fazla reklam geliri getirmiyor. Huyn bu nedenle uygulamalarını ücretsiz ve ücretli sürüm diye ayırıyor. Ücretsiz sürümdeki fonksiyonları yeterli bulmayan kullanıcılar ücretli sürüme geçiyor ve bu da Huyn için yeni gelir anlamına geliyor. 

Huyn uygulama gelliştirmenin Windows platformunda diğer platformlara göre daha kolay ve eğlenceli olduğunu belirtiyor. Huyn geliştiricilere bazı tavsiyelerde de bulunuyor. Örneğin farklı yayıncılardan gelen ve sürekli değişen reklam gösterimleri, yerel yayıncıların reklamlarına önem verme, yerel mağazada uygulamanın ön plana çıkması için Microsoft'tan destek alma bunlardan bazıları.  

• ben bu adamı asyalı sanıyordum yahu
  • yüzlerce kişinin yapmadığı yazılımları bu adam tek başına yapıyor helal olsun
  • Adam qing beyler dağılın

(şaka maka adamın wp'a desteği büyük)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene instagram güvenlik duvarını yeniledikten 3 saat sonra, rudy duvarı deldi geçti. Wp8 kullanıcıları rudy'e teşekkür borçlu. Rudy olmasaydı tam anlamıyla instagram kullanamazlardı. Ben bile hala resmi instagram uygulaması kullanmıyorum. Resmi instagram uygulaması 1 senedir beta

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft samsunga 1 milyar dolar verene kadar buna on milyon dolar ver çok daha iyi.

şu adamı işe almadı ya Microsoft böyle aptallık olmaz.

• Bu adam olmasa mağaza viraneye döner. Instagram Beta'dan aylar önce 6tag vardı. Ben kullanmıyorum bana göre hava hoş da mağazada eksik olmadığını söyleyen fanboylar bir ara arkadaşlarının iPhone'larını Galaxy'lerini bir karıştırsın.

• Microsoft, uygulama konusunda bu adam kadar çalışmıyordur herhalde :D

• Severiz kendisini,microsoft işe almalı bence de bu adamı

• elente E kullanıcısına yanıt
    Şşşşşşş deme öyle. Sonra Allah korusun eksikleri olan bir urun aldıkları ortaya çıkar maazallah rezil rüsva olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adam da olmasa ne yapacaz bilmiyorum

• Windows Phone kullanıcıları için önemli bir ekol.

Umarım Microsoft değerini bilir.

• Microsoft bi iş teklif edemedi şu adama , yanlış hatırlamıyosam geçenlerde google'dan iş teklifi almasına rağmen gitmemişti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bozokluht

Microsoft bi iş teklif edemedi şu adama , yanlış hatırlamıyosam geçenlerde google'dan iş teklifi almasına rağmen gitmemişti :)

Şuan Microsoft ile beraber kilit ekranı uygulamasını geliştiriyor
  • quote:

Microsoft bi iş teklif edemedi şu adama , yanlış hatırlamıyosam geçenlerde google'dan iş teklifi almasına rağmen gitmemişti :)

Niye gitsinki kendi başına milyon dolar kazanıyorsa. Özgür çalışmak onun gibi adamlar için çok daha iyiydir...

• adam microsoft dan çok çalışıyor
  • Helal olsun ne diyelim

• Bizim ülkemizdeki yazılım geliştiricileri de (öğrenciler dahil) bu hayalle yaşıyorlar.

Sorun şu ki özgün fikirleri yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jolawe

quote:

Niye gitsinki kendi başına milyon dolar kazanıyorsa. Özgür çalışmak onun gibi adamlar için çok daha iyiydir...

Sen de haklısın mesajı yazarken o yanını düşünmemiştim
  • Adam tam bir MS fanı.Twitterdan çok güzel paylaşımları var.Wp ie bing Xbox surface pro kafa adam kısacası

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.