Şimdi Ara

Peugeot 208 fren yaparken gürültü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abiler arkadaşlar merhabalar öncelikle. Yakın vakitte(bir hafta kadar oldu) ihtiyacım üzerine babam sağolsun bir peugeot 208 aldı ikinci el kiradan çıkma. 2013 42k da araba, 1,4 dizel manüel, en son 30000 bakımı yapılmış. Kaza maza yok tertemiz araba. Ama şöyle bir sorun yaşıyorum, bugün randevu ile servise göstermemden sonra da sorun düzelmeyince size bir sorayım dedim. Kendi tecrübem ve bilgim yok çünkü.

Mesele şu; arabayı 20 dk kadar bir süre kullandıktan sonra özellikle fren yaparken garrrr gurrrrr ses geliyor(metal metale sürter gibi) ve biraz daha yüklenince aslında gerek olmamasına ragmen abs devreye girmeye başlıyor. Fren mesafesinde ahım şahım bir değişme yok fakat oldukça gürültülü ve özellikle kısa mesafede abs devreye girip girip durdu mu sıkıntı oluyor bilirsiniz duruvermiyor araba. Ben de 4-5 senedir araba kullanırım(kendimin olan bu ilk) daha önce başka bir arabada da o sürtme sesini yaşamıştım ve onda sebep balatanin bitmesiydi. Servise verirken de "tahminimce" öyle olduğunu belirttim ama sagolsunlar sadece balataya bakmışlar ve iyi durumda temizledik biz düzeldi deyip geçtiler. Ayrıca bu sorun başladığında arabanın yol hissiyatı da değişiyor sanki. Kaymak gibi yolda dandik taşlı asfaltta gidiyor gibi oluyor. Ayrıca 40la gidiyorum misal, birden sağa veya sola kırınca uğultu geliyor fren yaptigimdakine benzer(mesela birini bırakıcam bir yere 50yle giderken şurada ineyim deyince çat diye kırıyorum garip sesler geliyor uğultu gibi). Ne olabilir bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.