Şimdi Ara

Onset Grup Sağlık Hizmetleri (Dolandırıcılık)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikli tüm dostlara selamlar gün itibari ile bu dolandırıcılar tarafından aranıp hizmet aldığımı iddia ediyorlar 0850 433 8090 sakın ha bu numara ararsa kesinlikle itimat etmemenizi Rica ediyorum herkesten, olay şu şekilde gelişiyor güya Onset medikal departmanından cemal ben öncelikle kalite gereği ses kayıt altına lafları vs kurumsal şirket havası yaratmaya çalışıyor eleman asistanlık check up hizmetlerinden dolayı iptal mi edelim yoksa 698 liraya yenilensin mi falan kart alış verişimdeki puanlardan kazanmışım sayın dolandırıcı geçensene 1 kasım 2013 de bu hizmeti vermişler onayım mevcutmuş ama gel gelelim belge vs elinizde yoksa eğer sakın ha hataya düşmeyin ben sıkıştırdıkça nereden kazanmışım deyince akaryakıt firmasıyla çalışıyoruz onlarla anlaşmalıyız oradan gelen puanlarınızla bu hizmeti kazanmışım, dolandırıcı olduğu olduğu çok geçmeden benim o söylediği kartı hiç kullanmamam ve arabam olmadan akaryakıtı nereye alıcam işin garibi medikal firması akaryakıt banka bunlar ne ayak ne oluyo derken sesimi yükselttikçe adamlar çirkefleşmeye başladı günümüz teknolojisi bilmiyolar galiba ki benim telefonunda ses kayıt yaptığını pazartesi savcılığa şikayette bulunacağım sakın ha itibar edipte cevap bile vermeyin kapatın gitsin.Kart bilgilerinizi anne baba adı doğum tarihi falan vereyim demeyin iş işten geçmeden bilginiz olsun.

• Az once ayni numaradan beni de aradilar, servisi uzatip uzatmayacagimi sordular. Ben de ne servisi haberim bile yok, uzatmayacagim tesekkurler dedigimde benden banka kredi karti bilgilerimi istediler. Ben de neden iptal ettigim servis icin kredi karti bilgileri istiyorsunuz dedigim de de 2 seneye mahsuben 690TL'lik bir hizmete evet dedigimi, aradan 1 sene gectigi icin iptal ettirmek istersem 390TL para istendigini ilettiler. Yanimda kredi karti yok dedim, telefondaki kisi bana o zaman yaninizda olan bir arkadasinizin kredi karti bilgilerini verseniz de olur dedi :)) hey Allahim :)

Ben itiraz edince sonra beni baska birine aktardi, telefonu ilk actiginda Muhasabe Muduru olan Ela Hnm (Ela Akcay'mis sozum ona! ) telefonu kapatirken bi anda kendini Finans Muduru olarak lanse etmeye basladi :)

Ben de ayni sekilde telefonda kayit altinda tutuyorum gorusmeyi. Kendilerine senelik 390TL'lik bir saglik hizmeti icin onay vermedigimi, nereden cikardiklarini soruyorum, kadin bana biz telefon kayitlari olan profesyonel bir sirketiz diyor, ben de tamam o zmn o kaydi bulun tekrar konusalim diyorum, yok siz savciliga basvurun onlardan isteyin diyor :)

Az evvel Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasından ihbarda bulundum.

Bu numaradan sizleri arayan olursa itibat etmeyiniz.

• Aynen sakın bilgi vermeyin dolandırıcılıkta profesyoneller
  • biraz önse onset asistanlık adlı firmadan 0850 333 00 70 numaralı telefondan arandım. konuşmayı özetleyerek aşağıya yazıyorum

onset: asistanlık hizmetini iptal mi edeceksiniz devam mı edeceksiniz?
    ben: konu hakkında bir bilgim yok iptal ediyorum
    onset: iptal bedeli (yaklaşık olarak 400 tl civarı bir rakam soyledi) hangi kartınızdan tahsil edilsin
    ben: ben sizden ne hizmeti kullandımda 400 tl istiyorsunuz?
    onset: hiç bir hizmetimizi kullanmadınız bu sadece iptal bedeli geçmişe dönük ödemeniz?
    ben: sizle ne zaman anlaşma yaptım ben hiçbirşey imzalamadım?
    onset: 13.01.2014 tarihinde telefonla onay vermişsisiniz
    ben: siz nerden arıyorsunuz bana nasıl ulaştınız?
    onset: garanti bonus kartınzla.... alışverişeri yapmışsınız ordan dolayı boyle bir hizmete hak kazandınız o tarihte
    ben: garanti bankasından mı arıyorsunuz?
    onset: hayır onset asistanlıktan arıyoruz
    ben: ben kimseye talimat vermedim para da ödemem hizmeti iptal edin
    onset: elimizde ses kaydınız var ödemeyi hangi kartınızla yapacaksınız elimizde kart bilgileriniz mevcut?
    ben: hangi kart varmış eliniz de?
    onset: lütfen banka ismi belirtin 29 tl taksitle iptalinizi gerçekleştireceğim
    ben: taksitler iyiymiş :) ama benim kredi kartım yok hepsi kapalı
    onset: burası muhasebe birimi biz sizin bütün kartlarınızı görüyoruz yalan soylemeyin beyfendi........
    ben: çekebiliyorsan çek elinde hangisi varsa kullanda görelim bakalım nasıl becerecen kapalı karttan çekmeyi ayrıca şu belgeleri gönderde bakalım bi ne talimatı vermişim
    onset: (adresimi bildi burası çok şüphelendirdi beni) belegeleri adresinize geldiğinde göreceksiniz hangi banka
    ben: imzamı da yolla
    onset: ses kaydı var sesli onay var burası muhasebe birimi boyle konulara girmeyin lütfen hangi banka kartı kullanacaksınız?
    ben: ödeme mödeme yapmıyorum gel al bakalım nasıl alacaksın
    onset: tc vatandaşısınız, kaçacak hiç bir yeriniz yok biz bu parayı alırız hangi bankayı kullanacaksınız?
    ben: banka hesaplarım da kapalı al bakalım nasıl alacaksan o belegeleri de istiyorum derhal gönder bu konuyu da avukatımla görüşüyorum
    onset: burası muhasebe birimi bu konulara girmeyin demiştim 800 tl banka kartınızdan çekildi hizmetiniz 1 yıl daha uzatıldı
    ve telefon suratıma kapandı
    tekrar aradım farklı bir firma ismi ile telefon açıldı ilk başta tanımadılar sonra ismimi soyleyerek hayal hanımla (isme dikkat HAYAL) görüşmüşssünüz siz kapatın özel müşteri temsilciniz sizi arasın dediler

hala telefon bekliyorum bu arada garantiyi aradım oyle bir hizmetlerinin olmadığını soylediler bende diğer arkadaşlar gibi internetten emniyete ihbar ettim bu konuda bilgisi olan varsa lütfen ulaşsın bana çok sinirliyim

• EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE AŞAĞIDAKİ GİBİ İHBARDA BULUNDUM.

biraz önse onset asistanlık adlı firmadan 0850 333 00 70 numaralı telefondan arandım.bana 1 yıl önce sigorta ve medikal alanda verdikleri hizmet için taahhüttte bulunduğumu ve yenilemek isteyip istemediğimi sordular.Yenileme ile 798 lira ücret çıkacağını iptali durumunda ise 349 lira ücret ödemem gerektiğini söylediler.Böyle bir taahhütte bulunmadığımı söylediğimde de 1 yıl önce taahhütte bulunduğumu ve hatırlamamamın normal olduğunu söylediler.Tüm ısrarlı konuşmalarıma rağmen halen sözleşmenin yenileneceğini ve 798 liralık sözleşmemin adresime geleceğini söylediler.Ben böyle bir anlaşma sözleşme veya taahhütte bulunmadım.Sözkonusu Onset medikal firması dolandırıcılık yapmaktadır.

İlgili telefon numarası ve firma ile ilgili gerekli işlemlerin başlatılmasını arz ediyorum.

Bana da bilgi verirseniz sevinirim.

• canisi38su C kullanıcısına yanıt
    http://www.alosikayet.com/firmalar/onset-grup-saglik-hizmetleri

Linktende görüleceği gibi vukuatı çok ama yapılacak bir şey yok....

Bu tür firmalarla (firma dedim ama...) baş edebilmek için telefon konuşmalarını kayıt altına alıp, dolandırıcılık suçu ile savcılığa bire bir suç duyurusunda bulunmak gerekir....
  • :) Bende sözleşmeyi iptal edin dediğimde ilk yılın ücretini istediler. Para ödemeyeceğimi söyleyince sözleşmeyi uzattılar 2 katını alacaklarmış. Keşke ilkini ödeseydim de kurtulsaydım :D :P
  • dün arkadaşımı aradılar yanımda bana söylenenin aynını söylüyorlar ne pişkinler kredi kartı bilgileri ellerinde varmış falan filan havaya sıkıyorlar boyuna
  • quote:

Orijinalden alıntı: wyilldirim

biraz önse onset asistanlık adlı firmadan 0850 333 00 70 numaralı telefondan arandım. konuşmayı özetleyerek aşağıya yazıyorum

onset: iptal bedeli (yaklaşık olarak 400 tl civarı bir rakam soyledi) hangi kartınızdan tahsil edilsin
    onset: hiç bir hizmetimizi kullanmadınız bu sadece iptal bedeli geçmişe dönük ödemeniz?
    onset: garanti bonus kartınzla.... alışverişeri yapmışsınız ordan dolayı boyle bir hizmete hak kazandınız o tarihte
    onset: elimizde ses kaydınız var ödemeyi hangi kartınızla yapacaksınız elimizde kart bilgileriniz mevcut?
    onset: burası muhasebe birimi biz sizin bütün kartlarınızı görüyoruz yalan soylemeyin beyfendi........
    ben: çekebiliyorsan çek elinde hangisi varsa kullanda görelim bakalım nasıl becerecen kapalı karttan çekmeyi ayrıca şu belgeleri gönderde bakalım bi ne talimatı vermişim
    onset: (adresimi bildi burası çok şüphelendirdi beni) belegeleri adresinize geldiğinde göreceksiniz hangi banka
    onset: ses kaydı var sesli onay var burası muhasebe birimi boyle konulara girmeyin lütfen hangi banka kartı kullanacaksınız?
    onset: tc vatandaşısınız, kaçacak hiç bir yeriniz yok biz bu parayı alırız hangi bankayı kullanacaksınız?
    ben: banka hesaplarım da kapalı al bakalım nasıl alacaksan o belegeleri de istiyorum derhal gönder bu konuyu da avukatımla görüşüyorum
    onset: burası muhasebe birimi bu konulara girmeyin demiştim 800 tl banka kartınızdan çekildi hizmetiniz 1 yıl daha uzatıldı
    tekrar aradım farklı bir firma ismi ile telefon açıldı ilk başta tanımadılar sonra ismimi soyleyerek hayal hanımla (isme dikkat HAYAL) görüşmüşssünüz siz kapatın özel müşteri temsilciniz sizi arasın dediler

hala telefon bekliyorum bu arada garantiyi aradım oyle bir hizmetlerinin olmadığını soylediler bende diğer arkadaşlar gibi internetten emniyete ihbar ettim bu konuda bilgisi olan varsa lütfen ulaşsın bana çok sinirliyim

Aynı görüşmeleri az önce bende yaptım.Banada ONSED sağlık hizmetler dedi,fırçayıda yedi.kredi kartımın internet,mail ve telefon işlemlerini de kapattım.

• zeki74 Z kullanıcısına yanıt
    ben bu konuyla ilgili geçmişte yapılan televizyon programı gördüm ve hala insanlar dolandırılıyor

gerçekten üzülüyorum yaşlıyaşlı amcalar dolandırılmış belki emekli maaşları yazık günah

bunlar alenen yapılan işler ve bizlerde dahil bir yerde buluşup ortak tepki koyamıyoruz

polis aradı savcılığa suç duyurusunda bulunun dedi tama bulunayımda avukat parası, mahkeme parası vs. vs. ben o kadar varlıklı adam değilim ki ayrıca bu sistemde mahkemeyi onlar kazanabilir bi de tazminat ödersem ne oalcak??

bu konuda yapabilecğim şey buralardan paylaşımda bulunmak umarım faydası olur da kimse 400 tl sini bunlara kaptırmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wyilldirim

biraz önse onset asistanlık adlı firmadan 0850 333 00 70 numaralı telefondan arandım. konuşmayı özetleyerek aşağıya yazıyorum

Az önce de beni aradılar aynı numaradan. Adamlar ne kadar pişkin ve yüzsüz ki hiç numarayı değiştirmeden aynı numarayla aylardır insanları dolandırmaya çalışıyorlar. Ama devlet devlet değil ki bi el atmıyor bu duruma. Normal şartlarda Amerika'da yapsınlar bakalım böyle bişey çıkabiliyorlar mı 20 sene hapisten. Ama malesef ülkemizde tutturan öpüyor, öpülen öpüldüğüyle kalıyor!

Neyse konuya geleyim, 3-4 saat önce de beni aradılar. Aynı muhabbet, geçen sene onaylamışsınız falan. Dedim ben 2 yıldır kredi kartı kullanmıyorum (ki gerçekten kullanmıyorum 2 yıldır) ayrıca telefonumda ses kaydı özelliği var, şimdi boğuntuya getirme de ne halt yediğinizi bi anlatın bakalım dedim tak diye kapandı telefon. Bu arada arayan bayanın ismi Sümeyye! Sanırım güven oluşsun diye İslâmî bir isim koyuyorlar. Allah kimseyi bu adi heriflerin eline düşürmesin.

• 20 Mart, aynı hikaye burada.

Detaylı bilgi istediğimde sesimin kısık kısık geldiğini söyleyip telefonu kapattı.

Bunca zamandır aynı numarayı kullanıyor olabilmeleri ne kadar güzel.
  • Bugün buna benzer bir numara da beni aradı numara tam olarak 0850 360 0332 bu, adam normal ses tonuyla bilmem nerden arıyorum dedi işten pek dikkatli dinleyemedim sonra iki yıllık bir bilmem ne paketi taahhüdü verdiğimi ilk bir yılının ücretsiz ikinci yılının ise aylık 24 lira ücretli olduğunu söyledi. Bende ne hizmetiymiş bu dediğim de özel hastanelerde ücretsiz mueayene, çekap daha birsürü bir sürü şey saydı tc kimlik numaramın ilk ve son haneleri ile adresimi söyledi..
    Bende şimdiye kadar hiç böyle bir hizmet talebim olmadığını söylediğimde ise artık günümüzde sesli onayların ıslak imza gibi geçerli olduğunu ellerinde ses kayıtlarının bulunduğu söylediler aa arada kuvettürkü referans gösterdiğim adı geçtiği için kuveyttürkten kart aldığımı ama böyle bir hizmet talebim olmadığını bankanın ise böyle bir hizmetinden haberdar edilmediğimi söyledim, konuşan kişi iptal ettirirsem taahhüdden caydığım için 699 tl ödeyeceğimi söylediler. Bende yarım saat sonra arayın dedim kapattım bankamla görüştükten sonra böyle bir hizmetin olmadığını ve dolandırıcı olduklarını söylediler, 40dk sonra tekrar arandığımda ise bankamla görüştüğümü böyle bir hizmet almadığımı ve onaylamadığımı belirttim onlarda o zaman adresinize 699tl taahhüdden cayma bedeli gnderilecektir işleminizi sonlandırıyorum dedi sonlandır dedim kapattım.
    Aslında bu tip şeylere çok sinir olsamda bugün oruç dolayısıyla mıdır nedir, sakinim ama insanların emeklerini çalmak bu kadar kolaymıdır. Ayrıca kuryeli bankalarla çalışıyorsanız bu tip şeylerin başınıza gelmesi olağandır çünkü karşınızdaki kurye bir banka çalışanı değil bilgilerinizi emanet ediyorsunuz ve bu bilgileriniz kolaylıkla başkalarının eline geçebilir. Sonra 3-4 aylık bankamatik kartıma (daha gidip şifresinide almadım) 1 yılı dolmuş taahhüd verdiniz diyerek ayak üstü kaptırmaya çalışıyorlar.
    Bekleyecem bakalım göndersinler ses kayıtlarıı ve 699tl faturayı

• adresini sor git polise yakalattır :D
  • Ben böyle numaralar aradığın da hastane ortağı olarak tanıtıyorum kendimi 😄

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.