Şimdi Ara

>>>>> ----- Fiat BRAVO 1.6 mjet 105hp vs 120hp <<<

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
6.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir fiat bravo'nun motoruna dışarıdan baktığımızda 105 ya da 120 beygir olduğunu anlayabilir miyiz ? Yoksa computeste mi sokmak gerek?
    Ruhsatta yazana güvenemem (yanlış yazılabiliyor 2. el satışlarda).
    Satıcının söylediğine de güvenemem. Bu iki motor da 16 valf mi ? 1.6 mjet 16v yazanlar mı 120 hp ?

Önceliğim 120hp olan. ama eğer 105 beygir temiz bi tane denk gelirse alacağım.
    500 TL verip hiç bir fiziksel işlem olmadan yazılım attırıp 120 hp yaptırsam aynı kapıya mı cıkar ?

105 HP ve 120 HP olanlar arasındaki fark sadece fabrikada atılan ekstra yazılım mı ?

Yani 90'lık ve 110'luk peugeot 308 ya da 75'lik ve 90'lık Opel Corsa gibi mi ?

EK:
    Şöyle bir yazı gördüm az önce forumda Euro 4 ve Euro 5 motor ile ilgili yazmış birisi.
    ''Örneğin ilk çıktığı haliyle Euro-4 standartlarına uyum sağlayan 105 bg'lik Bravolar,
    DPF eklemesi ve yazılımsal bir iki minik değişikle Euro-5'e de uyumlu hale getirildi..''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofamof -- 18 Eylül 2017; 11:0:38 >

• Benim bildiğim kadarıyla turboları farklı.
    http://forum.donanimhaber.com/m_21564253/mpage_15/tm.htm
    120 liklerin turbosu değişken geometrili turbo imiş.
  • 120liklerde değişken geometrili turbo var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki ben 105 lik alsam sonra yazılım attırıp 120 ye cıkartsam, orjinal 120 likten farkı ne olur?
    Daha mı düşük olur çekişi ? Yakıtı yüksek mi olur ?
  • Basmazsan yakıtta çok fark olacağını sanmam ama sonuçta turbo enjektör yakıt pompası gibi parçaları zorluyorsun

• Yukarıya da ekledim ama sorum şu, bir fiat bravo'nun motoruna dışarıdan baktığımızda 105 ya da 120 beygir olduğunu anlayabilir miyiz ? Yoksa computeste mi sokmak gerek?
    Ruhsatta yazana güvenemem. Bu iki motor da 16 valf mi ? 1.6 mjet 16v yazanlar mı 120 hp ?
  • ?
  • performans olarak ikisi arasında pek bi fark yok.. ama normalde motor aynı sadece turbo farkı var.. yazılımla 120 ye degilde 156 bg e cıkanlar var.... 105lik daha az yakıyor 120 likte eksoz filitresi (edf) tıkanma sorunu varmış.. ben hiç sıkıntı yaşamadım ama? dedigim gibi 105lik ve 120 lık arasında bariz bi fark yok her şöförüm diyen anlayamaz zaten.. bide ruhsatta şase numarasına bakın 120 likler 1000 105likler 3000 gibi bi rakam yazması lazım.. fiat bayisine sorarsanız daha net bi bilgi verir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oduncu06

performans olarak ikisi arasında pek bi fark yok.. ama normalde motor aynı sadece turbo farkı var.. yazılımla 120 ye degilde 156 bg e cıkanlar var.... 105lik daha az yakıyor 120 likte eksoz filitresi (edf) tıkanma sorunu varmış.. ben hiç sıkıntı yaşamadım ama? dedigim gibi 105lik ve 120 lık arasında bariz bi fark yok her şöförüm diyen anlayamaz zaten.. bide ruhsatta şase numarasına bakın 120 likler 1000 105likler 3000 gibi bi rakam yazması lazım.. fiat bayisine sorarsanız daha net bi bilgi verir..

Teşekkürler abi
  • geç oldu ama arayanın işine yarar belki.
    fotoğrafta solda görünen mavi boru varsa 105lik, yoksa 120liktir ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance -- 3 Ağustos 2015; 14:48:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

geç oldu ama arayanın işine yarar belki.

Süper çok sağol. Araya başka araba girdi onu aldım. Şimdi satıp Bravo alcam. Hala merak ediyordum =)
  • 120'lik candır.. tavsiye ederim..

Bravo hakkında tüm merak ettikleriniz için

http://www.fiatbravotr.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 15 Ağustos 2015; 20:36:57 >
  • quote:

Arkadaşım çok teşekkürler ben de bunu arıyordum, dışarıdan bakıldığında mavi hortum yoksa 120'lik demişsin.

Peki bundan başka fark yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 21 Ekim 2015; 22:23:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

quote:

Arkadaşım çok teşekkürler ben de bunu arıyordum, dışarıdan bakıldığında mavi hortum yoksa 120'lik demişsin.

Peki bundan başka fark yok mu?

Aslında turboları tamamen farklı fakat bunu dışarıdan bakıp anlamak zordur, mavi hortum kesin ayırt edici bir nokta.
    ek bilgi : dualogic modellerin tamamı 120bg dir.

• Arkadaşlar genelde otomatikleri 120 lık manüellerin çoğu 105 özellikle 2011 öncesi,ama abartı bir fark yok her ikisini de kullandım fark yok,fabrika değerlerini inceledim yarım saniyeden bile az bir fark var..yani bunu siz kullanirken farketmiyosunuz.. 2008 model 105 lik bravo ile 2015 model megana ankaradan giresuna toz yutturdum,çok güçlü bir motoru var torku yüksek temizse hiç düşünmedim 120 105 Diye.. Önemli bisey değil yani,ikiside koltuğa yapıştırıyor,temiz olsunda 1.6 dizel olsun yeter..

• Arkadaslar nasildir bu araba manuel yada otomatik olabilir yakit farki nedir cok yakiyo mu parcalari nasil fiyat acisindan uygun mudur birde otomatik kararan dikiz aynasi var midir

• Arkadaşlar kesinlikle ilk tercihiniz 105 HP olan Bravo olsun çünkü EGR denilen saçmalık baş belası denilen valf 105 liklerde yok,120 lık olanlarında Egr valfi var ve sık sık sorun yaşarsınız.. performans olarak ikisi arasındaki farkı söför anlayamaz.. otomatikleri 120 lık manüelleri genelde 105 HP, motor ömrü 105 liklerde daha uzun bilginiz olsun.. motor birebir aynı zaten turbo farkı var sadece.. yeni çıkan Opel 1.6 cdt de aynı motor turboyu büyütüp beygiri yükseltiyorlar fakat ömründen çalıyorlar.. Doblo linea egea alfa gulietta lancia delta Opel Astra Insignia jeep gibi markalar aynı motoru kullanıyorlar.. uzun ömürlü motor ödülü var bir milyon km garanti diyor FIAT.. saygılar..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.