Şimdi Ara

Denon AVR-X2000 ve Dali Ikon 7 MK2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oldukça güzel yorumları ve özellikleri bulunan Denon AVR-X2000 anfi ile başlangıçta 2 adet Ikon 6 MK2 hoperlor( ya da Ikon 7 MK2) kullanmayı planlıyorum.

Oda 40m2 - müstakil ev olduğu için rahatsızlık verme sıkıntısı yok.

Daha sonra aynı seri hoperlorler ile sistemi 5+1'e tamamlamayı planlıyorum. Müzik ve sinema aynı ağırlıkta olacaktır diye düşünüyorum. Müzikten kastım da HD müzik kanalları, konser kayıtları, Apple TV ve Spotify gibi servisler üzerinden müzik dinlenmesi. Bu servislerin hepsinden optik dijital olarak sesi taşıdığım için bir stereo anfi planlamadım açıkçası. (bu arada bilgi seviyem kesinlikle başlangıcı aşamaz)

Bu anfinin kanal başına 95W'lık çıkış gücü Dali'lere yeterli midir? Daha sonra eklenecek hoperlorleri kaldırır mı? Varsa tecrubeleriniz Denon ve Dali uyumları nasıldır?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• romerpils R kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam bana göre ikonlar için daha farklı bir AVR ile kullanılmalı örnek pio lx serisi gibi eğer amaç sadece müzik ise hic bulasmayın x 2000 e dijital girişleri olan stereo amfiler var hatta iclerinde DAC barındıran modelleride bulmak mümkün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. LX serisi AVR'lere baktım fiyatları epey yüksekmiş :) Sanırım aklımdaki hoperlorler anfi için biraz yüksek kapasiteli kaldı?

Stereo anfi olarak yine Pioneer'in A70K (https://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/PIONEER-A-70-K-USB-DAC-ve-AIR-St%C3%BCdyolar%C4%B1-Monit%C3%B6r-Certification-180-W-S%C4%B1n%C4%B1f-D-Entegre-Amplifikat%C3%B6r-Siyah,103452,502980,1340733.html?langId=-14) modeline bakınıyorumdum aslında. Bahsettiğiniz gibi dijital giriş mevcut ancak coax olarak. DAC modulü de mevcut ayrıca.

Bu anfideki Class D ibaresi ne anlama geliyor? (http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/A-70-K/page.html)
    merhaba hocam lx serisi öyledir bana göre x-2000 o hoparlörler için hafif kalır onun yerine sc-1223 veya sc-1224 modelleri bakılabilir pioneerın a-70 hakında forumda konu var oradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz

class d ise kullandığı amfi sınıfını belirtiyor bu biraz teknik konu amfi sınıfları hakkında yeterince bilgiye sahip değilim ama araştırma yaparsanız detaylara ulaşabilirsiniz
    hoparlörler 10 numara seçim olur hem müzik hemde sinamada ama avr ye ne kadar vericeksiniz ve sıfır mı 2.el de olurmu o na göre tavsiye yapalım

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Tüm malzemeleri sıfır almayı planlıyorum hocam. Anfide sanırım 3-4 bin TL benim için üst limit olur.

A50K başlığını da ayrıca inceleyeyim teşekkürler.
  • Alacağınız d class bir amp ile Yada Lx serisi bir avr ile ikon gibi muzikal bir hop yazık edersiniz

Ab class bir amp tercih etmeniz bence daha iyi olacaktır

marantz ın avr sini cd - plak - ses kartı vs müzik anlamında düzgün bir şey ile ses alırsan o kadar da kötü olmaz ama blu-ray ile vasatında altında ses alırsın. marantz ın avr lerin o kadar kötü ses yol ama düzgün kaynak ile

Sanırım AVR'den vazgeçeceğim.. Denon PMA-1520AE anfi ile Dali Ikon 7 MK2 hoperlor uyumunda bir sıkıntı olmaz sanırım. Anfinin kapasitesi ve ses kalitesi yeterli olur izlenimini aldım yabancı forumlardan.

Anfinin arkasındaki pre-out çıkışına bir de subwoofer eklendiğinde düşük seviyelerde bile tatminkar ses alınabilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: romerpils

Sanırım AVR'den vazgeçeceğim.. Denon PMA-1520AE anfi ile Dali Ikon 7 MK2 hoperlor uyumunda bir sıkıntı olmaz sanırım. Anfinin kapasitesi ve ses kalitesi yeterli olur izlenimini aldım yabancı forumlardan.

Anfinin arkasındaki pre-out çıkışına bir de subwoofer eklendiğinde düşük seviyelerde bile tatminkar ses alınabilir diye düşünüyorum.

O zaman Sinemadan vazgeçtiniz hocam.Hayırlı olsun ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsakaryali -- 18 Kasım 2014; 19:01:53 >
    marantz kı pearl lite tercihiniz olmalıdır pma1520 yerine. 70watt 8ohm aynı watt değerine sahip ama yetersizde gelebilir dinlemeden almanızı önermem sonra çok vurursunuz kafanızı duvarlara .

ama amfi + kolon ile iş bitmez iyi bir speaker kablosu ( 180389261 ) bu sisteminize uyumlu olur öneririm.

sesi alıcağınız cd player(pc içinse ses kartı) sonra cd den amfiye iyi ses kabloları - bass (kesinlikle bu sisteme dali ikon mk2 sub) ve bass için pre çıkıştan ses kablosu - sonra power coard (priz) (monster bulursanız öneririm f/p açısından iyidir) daha da sonra iyi güç kabloları hem amfi hemde cd player için ve finish. ama bunlardan bütçeye uygun olarak yavaş yavaş ilerleyin bu saydıklarım tamamlandıktan sonra düzgün ses garanti olucaktırr deneye deneye tavsiye ala ala gidin.

(elinizde sağdıklarımdan sisteme ilave edeceğiniz bi şey varmı yoksa 0 dan mı topluyorsunuz.)

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Bu dünya öyle bir dünyaymış ki hocam gıdım gıdım nereden ne kazanırım diye düşünüyor insan ve cidden tehlikeli :) Nereden başladığımı bilseniz yola şu an geldiğim ürünler ve bütçe bambaşka boyuta geldi.

Müzik ağır bastı ve sinema için Logitech Z906 da mevcut olduğu için AVR'den vazgeçiverdim :/
    Sıfırdan topluyorum hocam. Babamın 80'li yıllarda aldığı Yamaha Natural Sound anfi ve B&W DM220 hoperlorleri kullanabilmek çok istedim ama hep sorunlar var. Sürücüler yanmış, anfide sıkıntılar var vs. Dolayısıyla dediğiniz gibi kablosundan malzemesine her şey baştan olacak.

Pearl Lite'ı araştıracağım bugün. Bursa'da bu işlerle ilgili bildiğim tek bir yer var o da Batur Hifi ve daha üst seviye sistemler getiriyor sanırım. Uğramak lazım aslında.
  • quote:

Bu dünya öyle bir dünyaymış ki hocam gıdım gıdım nereden ne kazanırım diye düşünüyor insan ve cidden tehlikeli :) Nereden başladığımı bilseniz yola şu an geldiğim ürünler ve bütçe bambaşka boyuta geldi.

Müzik ağır bastı ve sinema için Logitech Z906 da mevcut olduğu için AVR'den vazgeçiverdim :/

Aynen hocam 1000TL lik hoparlör bakarken birde bakıyorsunuz kendinizi 3-5 binlik hoparlörün karşısında bulmuşsunuz.Ben Onkyo 5 yada 6 serisi bakarken birde baktım arada ciddi fiyat farkı olan 8 serisi almışım.Maalesef sonu yok size kuracağınız sistemle iyi dinletiler dilerim.

• quote:

Hocam Denon pma 1520 muhtemelen sıfır alacaksınız sahibindende Denon pma 2020 var temiz görünüyor 1520 ye vereceğiniz parayla onu alabilirsiniz.1520 16kg civarı 2020 23kg. civarı aralarında ciddi bir klasman farkı vardır herhalde.Ayrıca 2020 nin sıfırı 7-8binlik bir cihaz bir bak istersen...

• İkinci ele girmeyi düşünmüyorum hocam teşekkürler. Ikon 7 MK 2'leri aldım bakalım. Sırada anfi var ama hala seçemedim ya :/
    marantz kı pearl lite

.

Merhaba hocam birde CD bank var kristal parkın içinde buraya da uğrayabilirsiniz Batur hifi ya göre daha uygun ürünler bulabilirsiniz

• des_955 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, CD Bank'tan bir arkadaşım önermişti aklımdan çıkmış. Ziyaret edeyim cidden. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.