Şimdi Ara

MEGENE 1.9 TDİ MOTORU HAKKKINDA..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
12.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2003 Megene Sedan 1.9 dizel kullanıyorum.Bugün motor ustası bir arkadaşım söyledi.1.9 Kango motorunun aynısı ise bu arabayı sat dedi.1.9 kango'lar 100.000 km. de bir motor yaptırmak gerekiyormuş.Hasta oldum.Bu konuda bilgisi olan veya bu arabayı kullanan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.Özellikle Megene 1.9 DTİ aracı olup km.si 100.000 in üzerinde olan arkadaşlar yazarlarsa çok sevinirim.herkese selam

• 100.000 Km de motor yaptırmak 1950 li yıllara mahsus motorlar içindir. Artık modern motorların kolaylıkla 500.000-600.000 km yaptıklarını biliyoruz.
    Aşağıdaki linki incelersen satılık Megane DTİ lerin bir çoğunun model yılı yüksek olmasına rağmen 100.000 km nin üzerinde olduğunu görürsünüz.

Bence bunu söyleyen baya bir sallamış.Aracının bakımlarını ihmal etme ve zevkle kullanmaya devam et bence ,

http://arabam.e-kolay.net/ikinciEl/search.aspx?satici=0&markaId=25&modelGrupId=264&modelId=505&mdlTree=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasok -- 20 Ekim 2006; 20:26:34 >

• motor ustasi arkadasin seni pis yemis
    eger ona bakim yaptiriosan arabanida hemen degis ustani!!! senden daha fazla para yemek icin yapmisdir
    yok 100 binde motorun bitti acikgoz arkadasim gel sana bi motor yapak

way cakal way!! ya cakallikdan demisdir yada cahillikden!!
    100 bin de motor mu biter

hele ki dizel motorlar!! dizeller cok baba motorlardir!! uzun omurludur hic sorun olmaz merak etme

• 1.9 kangoolar turbosuz senin arabandan farklı bir motordur..

Megane I de ise 1.9 dTi denilen turbo dizel motor kullanılıyor
  • O usta dediğin eleman seni güzel yemiş. Gerçi ustada denilemezde ona..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasok

100.000 Km de motor yaptırmak 1950 li yıllara mahsus motorlar içindir. Artık modern motorların kolaylıkla 500.000-600.000 km yaptıklarını biliyoruz.
    Aşağıdaki linki incelersen satılık Megane DTİ lerin bir çoğunun model yılı yüksek olmasına rağmen 100.000 km nin üzerinde olduğunu görürsünüz.

Bence bunu söyleyen baya bir sallamış.Aracının bakımlarını ihmal etme ve zevkle kullanmaya devam et bence ,

http://arabam.e-kolay.net/ikinciEl/search.aspx?satici=0&markaId=25&modelGrupId=264&modelId=505&mdlTree=0

Amerikanlar zar zor 500-600.000 görüyor, 100.000 olmasada o kadar göremez yaptırmadan.

• ISUZU ve TOYOTA gibi markaların Motor silindir kapağı açılmadan 1.000.000 Km yapan dizel motorları var. Ben 500.000 yapan bir amerikan motoru görmedim.
    quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

quote:

100.000 Km de motor yaptırmak 1950 li yıllara mahsus motorlar içindir. Artık modern motorların kolaylıkla 500.000-600.000 km yaptıklarını biliyoruz.

Amerikanlar zar zor 500-600.000 görüyor, 100.000 olmasada o kadar göremez yaptırmadan.

• teyzemde aynısından (98 modeldi sanırım) var. 106000 km de ve iyi durumda.şimdiye kadar problem olmadı,heralde bir anda temelli gitmez ;)

quote:

Orjinalden alıntı: AÇIKGÖZ

2003 Megene Sedan 1.9 dizel kullanıyorum.Bugün motor ustası bir arkadaşım söyledi.1.9 Kango motorunun aynısı ise bu arabayı sat dedi.1.9 kango'lar 100.000 km. de bir motor yaptırmak gerekiyormuş.Hasta oldum.Bu konuda bilgisi olan veya bu arabayı kullanan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.Özellikle Megene 1.9 DTİ aracı olup km.si 100.000 in üzerinde olan arkadaşlar yazarlarsa çok sevinirim.herkese selam
  • teşekkürler arkadaşlar.kendime geldim ya..az daha arabayı gözden çıkaracaktım.İyi de hiç 1.9 kangosu olan yokmu forumda.Gerçekten onlarda o sorun olmuşmu.herkese iyi bayramlar....
  • Bakımı muntazam yapıldığı sürece 100bin km artık çok fazla değil. Problem olacağını zannetmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: AÇIKGÖZ

teşekkürler arkadaşlar.kendime geldim ya..az daha arabayı gözden çıkaracaktım.İyi de hiç 1.9 kangosu olan yokmu forumda.Gerçekten onlarda o sorun olmuşmu.herkese iyi bayramlar....

Düzgün kullanılırsa bi problem olmaz. Vakti zamanında eniştem 2000 model 1.9 kangoo almıştı 160 küsür binde. Alır almaz da motor yaptırdı ama hiç gereği yoktu. İçine sinsin diye yaptırmıştı. Şimdi 220bini geçti hala tık yok arabada (iyi anlamda :) ) . Bi tanıdığımızda da 2003 1.9 kangoo var. O da 122 binde. Onun da bi sorunu yok. Canavar gibi hala..
  • 1.9 ve öküz gibi kullanılan bir kangoo war şirkette.170binde

gayet iyi şuan
  • Senin arabandaki 1.9 turbodizel motor, kangodaki ise 1.9 turbosuz motor . Ayrıca 100 bin olayı hikaye. 1.5 dci clio ile 300.000 deviren taksiciler olduktan sonra 1.9 turbosuz arabayla çok daha üst kilometrelere bile ulaşılabilir.
  • quote:

ISUZU ve TOYOTA gibi markaların Motor silindir kapağı açılmadan 1.000.000 Km yapan dizel motorları var. Ben 500.000 yapan bir amerikan motoru görmedim.
    quote:

quote:

Demekki iyi bakmamışsın...Git amerikan sitelerini gez anlarsın...

• Görüş belirten herkese teşekkürler.İçime su serptiniz.Arabam çok temiz satmayada kıyamam.Öyle içime bir kurt attı usta iki gün uykusuz bıraktı beni.Teşekkürler..
  • ya zaten kangolarda yanlis bilmiyorsam 65 ve 80 hp lik dti yani dizel motorlar kullaniliyor.
    senin aracin motoru 100 bg degil mi?
    yani kango ile ayni olmasi mumkun degil.
    tabi tr icin konusuyorum

diger husus yani motor yenileme kisminda arkadaslarin dedigine katiliyorum.
    senin usta baya bi sallamis
  • Gerçekten iyi bakmamışsın galiba. GM in small block tabir edilen v8 leri bakımı yapıldığı sürece istikrarlı bir biçimde 300bin mil ve üzeri görür. Chryseler'ın ise slanted (açılı) 6 tabir edilen düz 6 silindirli motorları da istikrarlı bir biçimde 300bin ve üzeri mil yaparlar....

Ha bu arada kangooların motorlarıyla ilgili bi sorundan haberim yok. Ama kangooların ön aks bozma hadisesi vardır dillere destan olan. Yaklaşık bi 60 bin km de felan aks keser kendileri.
    quote:

ISUZU ve TOYOTA gibi markaların Motor silindir kapağı açılmadan 1.000.000 Km yapan dizel motorları var. Ben 500.000 yapan bir amerikan motoru görmedim.
    quote:

quote:

• akrabamda 99 kangoo var 1.9 D motor
    260 .000 de araba halada motor ıster gıbı bı halı yok
    sadece 1 kere dınamosu degıstı
    pompa bıle acılmadı

motor gayet saglam bence
    artı gunumuz teknolojısınde uretılıpte 100.000 de motor ıstıycek araba yok

edit: 600.000 km de vw transporter sahıbıyız.2001 model.sılındır kapagı bıle acılmadı.pompa ayarlandı sadece
    550.000 kusur km de mıtsubıshı L300 98 model daha 1 ay once sattık aracı o da aynı sekılde sadece pompa yapıldı.motor acılmadı

ayrıca ısuzu 1.000.000 km garantı verıyor

kaponlar motor konusunde cok ıyı yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *AXI* -- 6 Kasım 2006; 8:41:54 >

• bencedecunku alan satıyor
  • araban en az 250 bin km yapar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.