Şimdi Ara

Xbox One 10 milyon barajını aşmak üzere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Xbox One 10 milyon barajını aşmak üzere

Rakibi PlayStation 4'ün bir süre önce 12 milyon sınırına dayanmasına rağmen Microsoft'tan Xbox One için halen resmi bir açıklama gelmemesi kafaları karıştırmaya başlamıştı. Satışların iyi gitmediği yönündeki dedikoduların aksine Microsoft önemli bir dönemi geride bırakmak üzere. 

Xbox bölümünden sorumlu başkan yardımcısı Yusuf Mehdi, son iki haftada ABD'de başarılı satışlar yapan Xbox One'nin kısa süre içerisinde 10 milyon barajını geçeceğini bir basın açıklaması ile duyurdu. Tabi ki bu rakam son kullanıcıya ulaşan değil, perakendecilere dağıtılan üniteleri işaret ediyor.

PS4 ise 10 milyon barajını Ağustos ayında geçmişti. Üstelik rakam son kullanıcıya dağıtılan ürünleri kapsıyordu. Xbox One modelinin son kullanıcıya ulaşan rakamları kesin olarak bilinmiyor ancak en azından PS4'ü iki ay geriden takip ediyor diyebiliriz. 

Kış tatil sezonunun yaklaşması ve farklı özel günler nedeniyle Xbox One 330$'a kadar düşmüş durumda. Çeşitli oyun hediyeleri ile birlikte ilgi çekmeye çalışan Microsoft'un yıl sonuna kadar 12 milyon rakamını geçeceği tahmin ediliyor.  

• Adamlar kocaman oyun konsolunu 330$ fiyatla 10 milyon satamıyor, Apple el kadar iPhone'u 650$ fiyatla 1 ayda 39 milyon satıyor.

Para mobil sektöre akıyor.
  • Mobil günden güne yükselişte aynen. İlerde konsolların tamamen mobil/taşınabilir olacağından korkuyorum.

6 ay'da bir telefon çıkıyor. Millet telefon manyağı olmuş. Yeni çıkana hemen sahip olma hevesi de işin içine girince.

Ayrıca 330 Dolara daha yeni indi, yıl sonuna kadar 10 milyonu geçecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

Adamlar kocaman oyun konsolunu 330$ fiyatla 10 milyon satamıyor, Apple el kadar iPhone'u 650$ fiyatla 1 ayda 39 milyon satıyor.

ne alaka şimdi.
    biri cep telefonu herkesin cebinde olan. yaş sınırı tanımayan.
    diğeri oyun konsolu.

birinin kitlesi:
    yaşlı erkek kadın
    olgun erkek kadın
    genç erkek kadın
    çocukların bile elinde
    şirketlerinde çalışanlarına verdiği cihaz.

konsol ise
    baskın olarak oyun oynamayı seven erkek kitle. yaşlılar dahil değil!
  • playstation karşısında buda bi başarı biri 90 lı yılardan beri çocukluğumuzun markası biri amerika ağırlıklı satış yapan marka

• Adamlar bizim sadece tek konsola verdigimiz parayla 2 konsol alabiliyor (ps4+xbox one). Basariya gelirsek gayet iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En büyük hataları Kinect'i ilk zamanlar zorunlu olarak satmalarıydı haliyle konsolda rakibinden pahalı olarak çıktı ve satışlar baltalandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

quote:

Orijinalden alıntı: ø

Adamlar kocaman oyun konsolunu 330$ fiyatla 10 milyon satamıyor, Apple el kadar iPhone'u 650$ fiyatla 1 ayda 39 milyon satıyor.

ne alaka şimdi.
    biri cep telefonu herkesin cebinde olan. yaş sınırı tanımayan.
    diğeri oyun konsolu.

birinin kitlesi:
    yaşlı erkek kadın
    olgun erkek kadın
    genç erkek kadın
    çocukların bile elinde
    şirketlerinde çalışanlarına verdiği cihaz.

konsol ise
    baskın olarak oyun oynamayı seven erkek kitle. yaşlılar dahil değil!

Tabi ki oyun konsolu temel ihtiyaç olmadığı için telefon gibi satılmaz. Para bu sektöre akıyor demek istiyorum.

• ø kullanıcısına yanıt
    330$ konsol 10 sene giderse fakat 650$ telefon 2 yıl dayanmaz ise tabi ki o kadar fark oluşur. parasını çöpe atmaya bayılan ne kadar çok insan olduğunu gösterir. kullandığım telefon 4. senesine girecek orjinal bataryası pert oldu yenisini bulamadım yan sanayi kullanıyorum, o da pert oldu idare etmeye çalışıyorum. o kadar para verdiğin bir aletin ömrü bu kadar kısa olmamalı. yani para mobil sektörde ziyan oluyor.
  • 8 milyon bile sattığını zannetmiyorum xbox ın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Neye dayanarak?

• Rekabet iyidir, Xbox One'ın çok satmasına PS4 sahipleri sevinmeli. Xbox havlu atmadıkça daha kaliteli ürünler ve rekabet olacaktır.
  • Zor bence ben 7 milyon civarı sattığını tahmin ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu zaten twich oyun yayınlarındanda anlaşılıyor. Bit süre önce neredeyse her oyun yayını ps4 ken şimdi one yayınlarında ciddi bir artış var. Ben bunu daha önce Xbox kullanmış ve ps nin serverlerini yeterli bulmayıp geri donenlere bağlıyorum.

• Sony'de dağıtılan konsolları söylese 20 milyon rakamına felan ulaşır.Zaten resmi satılan 12 milyon konsol var.Ms'un bir an önce güncellenmiş,ince xboxoneları çıkarması lazım.Halo5 gibi en önemli oyunu alfada bile olsa multide 720p değerlerde gelmesi felan nextgen adı altında çıkan bir cihaza yakışmıyor.

• beyin fukaraları bizim ülkeye sadece usd üzerinden getirse 330 usd getirse kaç milyon satar kim bilir ps4 güzel ama xbox one çok kötü konsol değil sonuçta gta5 ile hediye yapsınlar çok fena satış rakamları yaparlar

• Şu an son kullanıcıya ulaşan konsol sayısının 8 milyon civarında olduğunu tahmin ediyorum.Yıl sonu itibariyle bu sayı 10 Milyon'un üzerine çıkacaktır.

3 kere fiyat kırıldı Us ve Uk'de.Eski konsolu getir,yenisini indirimli gotur kampanyaları,kendi bundle'ını yarat kampanyaları,3 oyunlu konsollar vs. birçok kampanyalar yapıldı.

Microsoft elinden gelen herşeyi yapıyor daha çok XB1 satmak için.

• Xbox bizde de kampanya yapsa 330 dolara güzel satış yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunlar 10 milyona yaklasmissa ozaman ps4 15-20 milyon arasi vardir

• MS satış rakamları ile oynamayı çok seviyor, shipped konsol sayısının 10 milyon olması, bu konsolun halen 7 milyon barajını geçemediği, 10 aydır kendi evi Amerika'da üst üste Playstation 4'den daha az sattığı gerçeğini maalesef değiştirmiyor. Geçen ayki açıklamada da, XBox 360 rakamları ile toplam rakamları verip oyuncuların kafasını karıştırmasına, arada Patcher'dan öndeymiş algısını oluşturması konusunda yardım almasına rağmen NPD kapı gibi gerçek satış rakamları ile gerçeği ortaya koymasını bildi.

Aslında bu satış rakamları muhabbeti çok yersiz, neslin hali hazırda PS4'ün üstünlüğü ile biteceği kesinleşti. Bu saatten sonra MS ne yaparsa yapsın, fark PS4 lehine açılarak devam edecektir. Muhtemelen MS'un da konsol pazarındaki son ürünü bu olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 13 Kasım 2014; 16:11:27 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.