Şimdi Ara

Düz tabanlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Başlıkta da dediğim gibi ayağım muhtemelen düz taban mesela ayağımı ıslatıp görünebilir zemine bastığım zaman dümdüz çıkıyor ve ayakta kaldığım süre ağrılar başlıyor buda beni olumsuz etkiliyor askerde ne yapacağım bilemiyorum sizce doktora falan gitsem rapor falan verirler mi yada boyle bir problemi olanlar nasıl bir yol izliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cadde19

Arkadaşlar merhaba
    Başlıkta da dediğim gibi ayağım muhtemelen düz taban mesela ayağımı ıslatıp görünebilir zemine bastığım zaman dümdüz çıkıyor ve ayakta kaldığım süre ağrılar başlıyor buda beni olumsuz etkiliyor askerde ne yapacağım bilemiyorum sizce doktora falan gitsem rapor falan verirler mi yada boyle bir problemi olanlar nasıl bir yol izliyor

askeri muayenede komando olamaz raporu verirler en fazla. ben düz tabandım iki ayak ama her türlü eğitim spora katıldım rapor da vardı işe yaramadı biraz gittiğin yer ve ordaki tabip ile alakalı.
  • qwerty0909 Q kullanıcısına yanıt
    Dostum biliyorsun ağrısı fena oluyor hani ne bileyim çürük falan alamazmıyız nöbette falan biter insan

• quote:

Orijinalden alıntı: cadde19

Dostum biliyorsun ağrısı fena oluyor hani ne bileyim çürük falan alamazmıyız nöbette falan biter insan

eskisi gibi değil çürük vermeleri çok zor ama rahatsızlığını dile getirirsin gerisi komutanların insafına kalmış
  • cadde19 kullanıcısına yanıt
    Askere gitmeden GATA ortopedi kliniğine muyane ol. orada duruma göre sana spor ve nöbet muafiyeti verirler.
    ya da askere başvurduğunda sağlık muayenesinde aile hekimine söylersin o seni askeri hastaneye sevk eder yine.

merak etme elinde rapor olduktan sonra, zorla bir şey yaptıramazlar.
  • Up

• quote:

Orijinalden alıntı: rom11

Askere gitmeden GATA ortopedi kliniğine muyane ol. orada duruma göre sana spor ve nöbet muafiyeti verirler.
    ya da askere başvurduğunda sağlık muayenesinde aile hekimine söylersin o seni askeri hastaneye sevk eder yine.

merak etme elinde rapor olduktan sonra, zorla bir şey yaptıramazlar.

askerlik yaptın mı?

rapor var rapor var. ciddi sağlık sorunun varsa mesela kalp vs gibi zaten askere almazlar doğru. tsk sağlık yönetmeliğinde muafiyete neden olacak bir rahatsızlığın varsa
    kimse askere alamaz.

ama düz tabanlık muafiyet gerektirecek bir rahatsızlık değil o yüzden ciddiye alınmaz raporlara vs de çok bakmazlar, gittiğin yerdekilerin insiyatifine kalır.

ben sınır karakolundaydım ustanın ilk günü askeri hasteneden düz taban raporunu gösterdim karakol komutanına adam dedi düz tabanlık ne ki ben operasyondayken adamın ayağı koptu çatışmaya devam etti dedi. ne spor ne nöbet muafiyeti vermediler.

• Yaptım dostum. Vizite çavuşuydum. Dediğim gibi askerlerin sağlık işlerine koşturuyordum bi nevi. Askerin her hangi bir sağlık sorununda bölük komutanına bilgiler veriyordum raporları göstererek. Bir muafiyet durumunda spora, nöbete vs gidilmiyodu. Senin yaşadığın durum biraz komutanın hayvanlığı olmuş. Kimileri insanlıktan nasibini almamış oluyor. Senin örneğinde olduğu gibi.

• Kardeş boşa uğraşma benimkide duz tabandı bir ümit uğraştım ama spordan muaftan öteye geçemedi çürük için uğraşıyorsan boşuna nöbet te tutarsın paşa paşa acemi birliğinde raporunu alırsan keyfini yaşar rahat yaparsın ama usta birliğinde umuğunu sıkarlar yok oram buram ağrıyo dersen ki en çok onları çalıştırırlar :P Benim acemiden devremin ayağında platin vardı mesela o curuk aldı bana da 10 gün yatış vermişti :P anlayacağın zaman kaybı hatta spor muafı alsan sıkılırsın boş boş hiç zaman geçmez devrelerin her turlu aktiviteyi yapar zamanları hızlı geçer ben yaşadım o yüzden soyluyorum.

• xb-treck kullanıcısına yanıt
    düz tabanlığın durumu ne diye devlet hastanesine gittim, bakmadı bile ayağını yere bas.. düz tabansın ağrın çok olursa ilaç için gelirsin dedi gönderdi + romatizma olma ihtimalim varmış (sağlık ocağında kan değerleri romatizma sınırlarının biraz üstü çıktı+ ailede romatizma yaygın) hastaneye kan verdim 10 günde veriyorlar sonucu

askeri hastaneye, asker gitmeden sevk isteme düşüncem varda askerlik şubesi pek yanaşmıyor, askerde başıma bir şey gelecek büyük ihtimal

• Artik duz tabana curuk verilmiyor spor muafiyeti alirsin en fazla acemilikte hastaneye cikarmazlar seni ya simdi ugras yada basa basa gidip geliceksin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.