Şimdi Ara

İnternetim Çok Yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 4-5 aydır internetim çok yavaş hd video izleyemez oldum. Öncelikle ankastreden Telefona giden kabloyu sürekli kesilme var diye 1 sene önce cat 5 kablo bağlattım 4-5 ay düzgün durdu yine sorun yaptı. Son günlerde hep düştü. 1 ay önce telekomu çağırdım geldiler. Modemden splitter'a giden kablo ince ve 10 metre kadar var.Bunda Sorun yok var dersende bundan olabilir değiştir dediler gittiler. Ama ondan olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Modemide yeni aldım airties sorun olabilir dedim. 2 tane modemle denedim yine aynı değerler. Sıkıldım vallahi ttnetden 10 yıldır kesintisiz ttnet kullanıyorum hizmet sıfır.
    Şimdi size sorum sorunum ne olabilir ? İnce kabloyu değiştireyim mi ?
    Ankastre modeme 5 mt kadar mesafede. Kendim çekebilirmiyim direk modeme kablo ? Kimseyi çağırmasam ?

Değerlerim aşağıda. Yardımlarınızı bekliyorum.

https://store.donanimhaber.com/07/83/f1/0783f1697588f45feaf98aa1ae19f55b.pnghttps://store.donanimhaber.com/a3/e9/c6/a3e9c6184f358811ca9cddfa8369115c.pnghttps://store.donanimhaber.com/50/00/fb/5000fb52d4116dfab02d53128e7861f0.pnghttps://store.donanimhaber.com/0e/97/ea/0e97ea557fa4dd4347c4eccfb143f221.pnghttps://store.donanimhaber.com/ed/2d/04/ed2d04dfe4a902607f76e98768e70228.png
     İnternetim Çok Yavaş İnternetim Çok Yavaş İnternetim Çok Yavaş İnternetim Çok Yavaş İnternetim Çok Yavaş

• Değerler çok kötü yavaş değilde kopma yapar bu şekilde upload hele çok kötü kablo çeksende ankastreden bağlantı yapılması gerektiği için telekomdan yardım alman gerekiyor kabloyla filan değil bu santrale uzaksın olmadı hat sahibi port değişikliği istesin telekoma gidip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

Değerler çok kötü yavaş değilde kopma yapar bu şekilde upload hele çok kötü kablo çeksende ankastreden bağlantı yapılması gerektiği için telekomdan yardım alman gerekiyor kabloyla filan değil bu santrale uzaksın olmadı hat sahibi port değişikliği istesin telekoma gidip.

kopma yapmıyor kardeş hiç ama normal bir siteyi yüklemesi 15-20 saniyeyi buluyor. Santrale uzaklığım 300 metre anca. Tekrar mı çağırayım ?
    Direk ankastreden çektirip denesem önce olmazmı ?
  • Tavsiye verecek yokmu ?
  • iptal55 kullanıcısına yanıt
    Normal değerleriniz farklı biryerlerde deneyin pc le alakalı olabilir bu durum.
  • modeme bağlı 3 pc var hepsinde aynı. Yanda dükkan var komşu onun hızı normal. Snr değeri felan.
    Speedtestten bir test yaparmısınız.
  • Sıkıntı upload hızından kaynaklanıyor.çok kötü gözüküyor.
  • TT den port değişikliği iste ilk önce arıza kaydı bırak birdaha kontrol etsinler.
  •  İnternetim Çok Yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptal55 -- 13 Kasım 2014; 20:53:32 >
    Kayit birak ilgilensinler hatla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kayit birak ilgilensinler hatla.

spliterdan modeme giden kablo 15 metre kadar var ve ince kablo. ondan sorun olurmu daha önce geldiklerinde değiştir dediler ama üşendim açıkcası değiştirmeye kablo eski değil 2 yıllık anca.
    Kabloyu kisa tut cok uzun 2-3 metre yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hipersonic

Sıkıntı upload hızından kaynaklanıyor.çok kötü gözüküyor.

Arkadaşlar ttnet'e şikayet kaydı bıraktım sorun bizden değil bizim ekranımızda son hızını alıyorsunuz. Sizin kablolarda sorun vardır. İsterseniz telekomdan insan gönderelim 10 ila 40 lira arası ücrete dediler bende gerek yok dedim. Daha sonra gittim kablo aldım yeni. Ankastreden direk modeme kablo çektim ama hızım yine aynı idi. Kablolarımda sıkıntı olmadığını çözdüm.
    Sıkıntı neyde olabilir şimdi ? Yanlış bağlamış olabilir miyim ? Ama internet vardı ?
    Ayrıca kabloyu cat 5 aldım. mavi ve beyaz teli bağladım ankastreye modemede aynı renkleri yaptım.
    Zaten onlarin oradan hep alir hat anlamamislardir elit hizmetinden faydalan tt nin paralida olsa sorun nerdense buluyorlar ariza yoksa para almiyorlar diye biliyorum genede sor.

• quote:

Zaten onlarin oradan hep alir hat anlamamislardir elit hizmetinden faydalan tt nin paralida olsa sorun nerdense buluyorlar ariza yoksa para almiyorlar diye biliyorum genede sor.

o zaman yarın telekoma gidip arıza kaydı bırakayım. telefonda çalışmıyor zaten. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptal55 -- 20 Kasım 2014; 19:59:58 >
  • Dün gidip arıza kaydı bıraktım telefonda çalışmıyordu. Sabah gelip baktılar sorun onlardaymış dış kutudan birşeyler yaptılar şuan herşey normal gibi

İnternetim Çok Yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptal55 -- 22 Kasım 2014; 15:27:39 >
    İyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.