- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Local Settings\Temp klasörünün içeriğini silmek zarar verir mi?
9 Cevap18992 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

983 Mesaj
20 Ekim 2006; 11:53:04 

Merhaba. Arkadaşlar bu klasörde çok sayıda "tmp" uzantılı dosya ve klasörler mevcut. Nerden geldiklerine dair hiç bir fikrim yok. Acaba bu klasörleri silmek windowsun stabil çalışmasına engel olur mu? Screen shotı aşagıda

[URL=http://img149.imageshack.us/my.php?image=ads305zjq8.jpg][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/1361/ads305zjq8.th.jpg[/IMG][/URL]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarman -- 20 Ekim 2006; 11:58:03 >

983 Mesaj
20 Ekim 2006; 12:00:23 

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/1361/ads305zjq8.jpg[/IMG][/URL]

yukardaki linki açamayan olursa

245 Mesaj
20 Ekim 2006; 14:26:51 

Hiçbişey olmaz sil korkma

5326 Mesaj
20 Ekim 2006; 18:34:43 

Eğer bu silme işlemini program kurma gibi işler sırasında sileceksen bu tehlikeli çünkü programlar kurulurken veya kurulumun belli aşamalarına geçerken bu Temp dosyalarını bırakırlar onu kullanırlar. Ayrıca IE'nin Karşıdan Yükleme indiricisi gibi bazı download manager programları da bu Temp klasörlerini kullanıyor. Messenger'da kişi listesindeki kişilerin avatarları bir dosya olarak burada saklanıyor (resim dosyası değil ama, çok kurcaladım bulamadım Ayrıca bu olayı, Temp'leri sildikten sonra MSN'e girince anladım). Kısacası Temp, program dosyaları için bir kayıt-yedek bölümü. Eğer bütün işlemlerini hallettikten sonra sileceksen hiç bir mahsuru yoktur. Gereksiz dosyalardır. Ama dediğim gibi bazı işleri yaparken arada Temp dosyalarını silince (program kurmak gibi, bizzat WMP 11'i kurarken yaşadım) kurulum o dosyadan devam ettiği için ilerleyemiyor. En güzeli güvenli modda bütün işler bitince topluca silmek.

Veri kaybı-zararı olmaz

245 Mesaj
20 Ekim 2006; 18:54:45 

quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Eğer bu silme işlemini program kurma gibi işler sırasında sileceksen bu tehlikeli çünkü programlar kurulurken veya kurulumun belli aşamalarına geçerken bu Temp dosyalarını bırakırlar onu kullanırlar. Ayrıca IE'nin Karşıdan Yükleme indiricisi gibi bazı download manager programları da bu Temp klasörlerini kullanıyor. Messenger'da kişi listesindeki kişilerin avatarları bir dosya olarak burada saklanıyor (resim dosyası değil ama, çok kurcaladım bulamadım Ayrıca bu olayı, Temp'leri sildikten sonra MSN'e girince anladım). Kısacası Temp, program dosyaları için bir kayıt-yedek bölümü. Eğer bütün işlemlerini hallettikten sonra sileceksen hiç bir mahsuru yoktur. Gereksiz dosyalardır. Ama dediğim gibi bazı işleri yaparken arada Temp dosyalarını silince (program kurmak gibi, bizzat WMP 11'i kurarken yaşadım) kurulum o dosyadan devam ettiği için ilerleyemiyor. En güzeli güvenli modda bütün işler bitince topluca silmek.

Veri kaybı-zararı olmaz

+1

983 Mesaj
21 Ekim 2006; 1:59:31 

Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Sagollun

1 Mesaj
10 Mayıs 2008; 10:08:02 

bak bu dosyalrını 4/1 i winrar yada winzip warsa arşivlerdeki dosyalar orda saklanır önce winrar ayarlarından istediğin konumu seç sonra sil ama orda bide install doyaları olur onlardan gerkeli olanları yedekle snra tüm programları kapa ama tamp klasörünü değil içindeki dosyaları sil yani bu klas aynı Temporary ınternet ffiles klşasörü gibi bu arada herkeze merhaba yeniyim

auto-run

2990 Mesaj
10 Mayıs 2008; 12:54:28 

CCleaner kullanının.

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

38 Mesaj
1 Temmuz 2014; 10:52:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

CCleaner kullanının.

Kısa ve net :D

Söz Sükutsa,
Gümüş Altın'dır.

312 Mesaj
5 Temmuz 2014; 1:39:17 

Sakin silme
Onlar sistemin dosyasi
Hem silince eline ne gececek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ROG(Republic of Gamers)
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Windows İşletim Sistemleri » Windows 7 » Local Settings\Temp klasörünün içeriğini silmek zarar verir mi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.236