Şimdi Ara

Eizo Foris FG2421 Oyun Monitörü 240 hz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
7
Favori
13.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Renk doğruluğu çok önemli değilse, işini görür.

@realision
    FG2421, RGB renk gamutunun % kaçını karşılıyor, bliyor musun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haftaya ben de FG2421 almayı düşünüyorum dota 2 ve csgo oynuyorum birazda video editing yapıyorum. +120hz çok iyi diyorlar görüntü yağ gibi akıyormuş. neden FG2421 derseniz benq 2430T ve viewsonic hepsi buradada 1400 civarındalar ama amazonda 350 dolar. ezio 600 dolar ama onuda realision arkadaşımız 1400 e satıyormuş. görüntü kalitesi daha iyi va panel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaritimeTR

Haftaya ben de FG2421 almayı düşünüyorum dota 2 ve csgo oynuyorum birazda video editing yapıyorum. +120hz çok iyi diyorlar görüntü yağ gibi akıyormuş. neden FG2421 derseniz benq 2430T ve viewsonic hepsi buradada 1400 civarındalar ama amazonda 350 dolar. ezio 600 dolar ama onuda realision arkadaşımız 1400 e satıyormuş. görüntü kalitesi daha iyi va panel.

1600tl idi en son, tabi yeni bir fiyat arttırı mı olmadıysa. Şimdi 1400tl ye almak varken 1600tlde insana koyuyor ya :) Bakalım bende düşünüyorum ama fiyatlar el yakıyor.Yurtdışı fiyatlarınada bakmak lazım.
  • Son fiyatı 1888 olmuş, indirimli fiyatıyla arasında 400tl bir monitör fiyatı var. Bu dolar çok kötü etkiledi piyasayı, valla bin sekizyüz buna vermektense gidin 2000 küsür gsycli monitör alın daha iyi
  • Fiyatı nerden aldın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HungryBody H kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-monitor-eizo-fg-2421-191338923/detay Tam monitöre niyetlendim bir kaç haftaya alırım diyordum fiyatı artmış.şimdi bunu 1400tl alan adam var bizim paramız haram para mı 1888tl yaklaşık 400tl fazla verelim. Olmadı Aocnin gsycli monitörünü alırsın daha iyi bu şartlarda...Hadi zam olurda biraz oluruna olur,1600tl 288tl zam yapmışlar

Aynen hocam fiyatlar çok yüksek,ekonominin hepten içine s.çtı bu dolar..ViewSonic VG2401mhde ilceleyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 17 Haziran 2015; 20:01:51 >
  • Hocam kafayı sıyırdım monitör yüzünden philips gaming monitörde var.İşin içinden çıkamıyorum sen ne önerirsin.

• Valla hocam bendede aynı durum var,tam sonuca yaklaştım diyorum tekrardan uzaklaşıyorum.Bir süre ilgilenmeyeceğim bu sistem toplama olayıyla.Artık kabak tadı vermeye başladı,zaten aşağı yukarı parçalara karar verdim.Monitörde eizo uygun bir kampanya yaparsa ona bakarım,yoksa @bocekgrafik üstatın dediğin eizodan sonra gelen 60hz üstü, en iyi monitör ViewSonic VG2401mh düşünüyorum. 2bin ve altı G-Sync bir monitör bulursam belki öyle bir şey alırım. Bu arada şunu net öğrendim,ekrandaki kırılmalar 60hz üstü monitörlerle geçmiyor,sadece g-sync ile geçiyor ama 60hz üstü daha iyi bir oyun akışı sağlıyormuş tabi aşağısına göre biraz daha az kırılma.Şimdi gtx 970 ve üstü ekran kartı olupta 60hzte çakılıp,o karta verdiğin paranın karşılığını tam alamamak bana mantıklı gelmiyor.Ha dersen 60 fpsyi her oyunda alabiliyormusun,her ayarı hayvan gibi köklemedikten sonra bir iki ayarı kısıp rahatlıkla bu kartlarla geçersin.ha 2k 4k dersen bu teknolojilerle anca debeleniirsin ya da bir araba parasına gelir. :) O yüzden kesin 60hz üstü bir monitör alacağım,olursa eizo olmazsa viewsonic,bulursamda(iki bin altı gscynli monitör) Ama dediğim gibi bu dolar özellikle donanım yenilecekleri çok kötü vurdu,yatıp kalkıp küfür ediyorum oyüzden :D

• Bende gtx970 var.Cw side var şansıma ama kulaklık sayesinde sorun yok benim icin.Eizo için son kez arıcam yoksa bakarım caresine.Vg248qe muazzam renk ve parlaklığa sahip xl2420z ye göre.Soluk renk çekemem bi daha.Para veripte.

Aynen bende zaten sırf bu rengi canlı olsun diye uğraşıyorum,malüm 60hz üstünde panel gereği renkler düşüyor. :( viewsonicte 8bit panel vardı ondan önceliği onda tuttuydum.Test eden bir arkadaş bulanıklı sorun var demişti asus için.
  • Ben inceledim 8bit falan hikaye tn panelde farketmiyor.Asusun renkleri çok canlı ve parlak pcmonıtors.ınfo da gıt incele anlarsın.
    Konusunu açalım, yorumları alalım bakalım. Bende merak ettim,elimizde bulunsun bilgisi dimi :)
  • Bocekgrafik ban yedi zor cevap buluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: --STALKER--

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-monitor-eizo-fg-2421-191338923/detay Tam monitöre niyetlendim bir kaç haftaya alırım diyordum fiyatı artmış.şimdi bunu 1400tl alan adam var bizim paramız haram para mı 1888tl yaklaşık 400tl fazla verelim. Olmadı Aocnin gsycli monitörünü alırsın daha iyi bu şartlarda...Hadi zam olurda biraz oluruna olur,1600tl 288tl zam yapmışlar

1400 tl ye alan şanslı biriside benim :) ALLAH a şükür ne ölü piksel nede beğenmediğim bir yönü var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HungryBody

Ben inceledim 8bit falan hikaye tn panelde farketmiyor.Asusun renkleri çok canlı ve parlak pcmonıtors.ınfo da gıt incele anlarsın.

Bildiğim kadarıyla TN panellerde gerçek 8 bit yok geneli 6bit +frc ondan dolayı soluk ve cansız gelebilir.
  • @HungryBody
    1 gün sonra banı bitiyor, tekrar forma döner.

@HolaBola
    Şanslı kesimdesin dostum,ben bizdeki şansızlığa sitem ettim yanlış anlama.
    viewsonicte gerçek 8bit yazıyor
    http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-24-vg2401mh-ergonomik-oyuncu-monitoru.html

Gerçi bu tam olarak uygulamada nasıl yansıyor,renkler mi daha belirginleiyor,renk paletimi genişliyor bilemiyorum

• Aynen gelişiyor.Ben wievsonice karar verdim.
    Bak hocam, böcekgrafi gelir büyük çoğunlukla. Son olarak ona tekrar danışalım bence. Ben en son görüştüğümde bana viewsonici al demişti. Ama tekrar sormakta fayda var. O kadar bekledik, bi kaç gün daha beklenir bence.
  • Eizoyu satan yeri aradım daha gelmemiş 1.5 ay oldu bıktım kardeş bildigin gibi degil.Almadıkca kafam dahada karısıyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.